Jste personalista této firmy?

Přidejte si inzerát. Lidé, které zaujme vaše firma tak budou mít možnost u vás pracovat.

Přidat inzerát
Činnosti související s webovými portály

• Kolektiv, zajímavá práce.
  • 1) větší volnost pro obchodníky (ať už se to týká home office či neustálých interních auditů na schůzkách) 2) lepší a motivačnější odměňování 3) SPOUSTA administrativy - na co lze vytvořit excelovskou tabulku, na to má Seznam minimálně 3. 4) Přemýšlet u toho podnikání - když vymýšlím změny v oblastech, kterým nerozumím, zeptám se oddělení, kterého se změny dotknou, jestli to není nerealizovatelný blábol. 5) Špatná komunikace směrem k řadovým zaměstnancům 6) Dosazování kamarádíčků do funkcí 7) Stravenky v hodnotě 80 korun? To jako vážně? 8) Zastaralost a zkostnatělost procesů

• jméno firmy, zbytky neformální atmosféry
  • dodržovat pravidlo "komunikujeme otevřeně" - nesnažit se "zakrýt" problémy, respektive - co hůř - snažit se je prodat jako výhodu, cenit si kvalitních zaměstnanců a ne jim jen házet klacky pod nohy, uvědomit si, že zaměstnanci nejsou kus hadru

• Ze začátku s firemní kulturou, benefity, přátelským prostředím, kvalitou interní logistiky, zajímavou prací, nadčízenými
  • Ke konci se firemní kultura prudce změnila k horšímu, z firmy se stal korporát se zdlouhavými procesy, kvalitní manageři s výsledky byli ,,odejiti! a na jejich místa byli dosazení loajální lidi avšak méně kvalitní z úzkého okruhu nového vedení. Seznam už nedokázal natáhnout nové kvalitní zaměstnance kvůli nabízeným podprůměrným platům a fluktuace byla a je neskutečně vysoká. Seznam přestal být tím snovým, moderním a svěžím zaměstnavatelem z mediálního prostředí - je z něj Mafra č.2,což mě samotnou dost mrzí:(

• V prvních dnech Vás zahrnou technikou.. telefony i notebooky máte na stole a niž by jste měli čas přemýšlet.
  • V práci se hodnotí spíš postoj a hra na tým, než odvedená, kvalitní práce. Ve vedení jsou velice často lidé, kteří nemají o vedení i malého počtu podřízených ani páru - kvartální cíle na které se pak hraje mají často i demotivující charakter. Ke kvartálním cílům se jako podřízený nemáte právo ani vyjádřit a dle vnitřních pravidel firmy tyto kvartální cíle můžete jen přijmout.. (I když Vám tam nadřízený napíše "blábol".) Velice časté reorganizace pak budí dojem, že je firma nestabilní.

• Super benefity. Jasně nastavená pravidla. Vzdělávání v oboru. Firemní akce. Finanční ohodnocení dle mých schopností.
  • Rozdělit spravedlivěji portfolio zákazníků. Umožnit obchodníkům více času pracovat z domova, hlavně těm, kteří mají kancelář dál od bydliště. Místo cesty mohou doma pracovat. Dělat školení i na produkty konkurence, aby o tom měli obchodníci větší ponětí a uměli na to u zákazníka reagovat (např. jak fungují sociální sítě, reklama na youtube atd.). Nenavyšovat enormně měsíční/roční plány. Nejde to tak dělat do nekonečna. Trh se mění a nemusí být pravidlo, že se další rok musí udělat o mnoho tisíc větší obrat.

• Když je člověk ve firmě tak dlouho, musí pořád srovnávat, co bylo a co je. Bohužel to nejlepší už bylo a už to začíná být jen horší..
  • Práce s portfoliem klientů. Nové odměňování. Nerovné zacházení se zaměstnanci z různých oddělení. Obchod vše odedře, všem vydělává na výplaty, ale sám nic nemůže. Musí jenom prodávat a na všechny makat. A všichni ostatní mají pohodu, home officy, atd...

Protože se tu udála spousta změn (k horšímu), platby na neoobchodních pozicicíh nejsou nic moc. Takže zkušený člověk asi neude ze Seznam.cz nijak extra nadšený... pro nezkušené je to docela dobtý začátek, bohužel ale přestupní stanice, spíš..

• Super trenérský tým, vstřícné HR, skvělí odborníci napříč odděleními (když si je umíte najít), zbytky otevřenosti a dobré firemní kultury, pořád ještě brand.
  • V rámci transformace se mění i firemní kultura a ne k lepšímu. Obchodní oddělení je de facto v rozkladu. K manažerům i obchodníkům se komunikuje nesrozumitelně. Strategické posty zastávají lidi kteří jsou možná analyticky skvěle vybaveni, ale neumí komunikovat, vést ani motivovat. Případně dochazí k manažerským rozhodnutím na základě momentální emoce. Lidi kteří jsou opravdu schopni mizí, buď sami nebo jsou velmi rychle a nesrozumitelně odejíti. (zkuste rozumně vysvětlit, že vyhazujete někoho kdo je opravdu dobrý.. ) Jsou tady pořád srdcaři, ti ale velmi rychle mizí.

zaměstnanec nic nevyplnil

• Asi jediná výhoda je možnost flexibilní pracovní doby, nadřízenému je jedno zda přijdete na 6 nebo na 9, když máte v průměru za den odpracovaných svých 8 hodin. Pro pejskaře určitě také plus, že si svého mazlíčka mohou vzít do práce.
  • Firemní politika je naprosto zoufalá. Za tu práci kterou musí obchodník zvládnout je mzda opravdu směšná a plány jsou úplně nereálné. Systém je postavený na tom že čím větší plán obchodník má, tím se mu snižuje koeficient pro provizi. Zaměstnavatel tak dostane více peněz ale zaměstnanec méně. Výhodné.. pro ně. Tlak z vedení je obrovský a zaměstnanci jsou bráni jen jako stroje na peníze. Seznamu jako firmě už zbylo jen velké jméno a chováním bohužel odpovídá každé další velké korporaci, kde je každý nahraditelný. Dobří lidé odcházejí po několika letech protože jsou nespokojení ale nikdo z vedení se neptá proč, raději prostě naberou nováčka který hned po nastupu dostane obrovský plán po bývalém obchodníkovi. Za mě toto opravdu ne. Prodat reklamu na Seznamu je navíc obecně čím dál těžší, protože klienti ve většině raději využijí google, facebook nebo instagram, a tomu firma nemůže konkurovat. V tomhle směru tedy není příliš budoucnost.

• Kolegove,napln prace.
  • Plat se sklada kazdy mesic z fixni a variabilni casti ktera tvori cca 40% ale na kterou si pry kazdy dosahne jak mi bylo pri pohovoru sdeleno. Variabilni cast se sklada z drobnych ukonu jako splena dochazka nebo byt aktivni na schuzkach,zkratka nic nemotneho a narocneho a je tam pry jen z duvodu at se zamestnanec snazi. Na 100% variabilni slozky jsem se dostala jen po dobu zkusebky nasledne jsem plnila vzdy na 20-40%...s naprosto absurdnimi duvody...jsem aktivni ale moc. Ptam se na otazky ale spatne. Snazim se ale ne dost atd...takze pak pocitate s necim a jste muzete se pretrhnout ale nikdy na to nedosahnete a to neni absolutne fer.

• Cenil jsem si akorát svého přímého nadřízeného, byl to skvělý a férový člověk a týmu fajn lidí, ze kterých už jsme tam skoro nikdo nezůstal.
  • Platové ohodnocení, náplň práce, větší flexibilita, méně korporátu a více lidského přístupu.