Seznam.cz, a.s.

Činnosti související s webovými portály

• Neformální pracovní atmosféra
  • Pružná pracovní doba

Kolektiv, zajímavá práce.

• Kolektiv, zajímavá práce.
  • 1) větší volnost pro obchodníky (ať už se to týká home office či neustálých interních auditů na schůzkách) 2) lepší a motivačnější odměňování 3) SPOUSTA administrativy - na co lze vytvořit excelovskou tabulku, na to má Seznam minimálně 3. 4) Přemýšlet u toho podnikání - když vymýšlím změny v oblastech, kterým nerozumím, zeptám se oddělení, kterého se změny dotknou, jestli to není nerealizovatelný blábol. 5) Špatná komunikace směrem k řadovým zaměstnancům 6) Dosazování kamarádíčků do funkcí 7) Stravenky v hodnotě 80 korun? To jako vážně? 8) Zastaralost a zkostnatělost procesů

• jméno firmy, zbytky neformální atmosféry
  • dodržovat pravidlo "komunikujeme otevřeně" - nesnažit se "zakrýt" problémy, respektive - co hůř - snažit se je prodat jako výhodu, cenit si kvalitních zaměstnanců a ne jim jen házet klacky pod nohy, uvědomit si, že zaměstnanci nejsou kus hadru

• Ze začátku s firemní kulturou, benefity, přátelským prostředím, kvalitou interní logistiky, zajímavou prací, nadčízenými
  • Ke konci se firemní kultura prudce změnila k horšímu, z firmy se stal korporát se zdlouhavými procesy, kvalitní manageři s výsledky byli ,,odejiti! a na jejich místa byli dosazení loajální lidi avšak méně kvalitní z úzkého okruhu nového vedení. Seznam už nedokázal natáhnout nové kvalitní zaměstnance kvůli nabízeným podprůměrným platům a fluktuace byla a je neskutečně vysoká. Seznam přestal být tím snovým, moderním a svěžím zaměstnavatelem z mediálního prostředí - je z něj Mafra č.2,což mě samotnou dost mrzí:(

• V prvních dnech Vás zahrnou technikou.. telefony i notebooky máte na stole a niž by jste měli čas přemýšlet.
  • V práci se hodnotí spíš postoj a hra na tým, než odvedená, kvalitní práce. Ve vedení jsou velice často lidé, kteří nemají o vedení i malého počtu podřízených ani páru - kvartální cíle na které se pak hraje mají často i demotivující charakter. Ke kvartálním cílům se jako podřízený nemáte právo ani vyjádřit a dle vnitřních pravidel firmy tyto kvartální cíle můžete jen přijmout.. (I když Vám tam nadřízený napíše "blábol".) Velice časté reorganizace pak budí dojem, že je firma nestabilní.

• Cenil jsem si akorát svého přímého nadřízeného, byl to skvělý a férový člověk a týmu fajn lidí, ze kterých už jsme tam skoro nikdo nezůstal.
  • Platové ohodnocení, náplň práce, větší flexibilita, méně korporátu a více lidského přístupu.

• Pružná pracovní doba, možnost růstu i v jiných odděleních, zázemí velké firmy (benefity, stálost, renomé)
  • motivace, ohodnocení, byrokracie!!!, návrat ke kořenům a firemním hodnotám - otevřenost, neformálnost

• Super benefity. Jasně nastavená pravidla. Vzdělávání v oboru. Firemní akce. Finanční ohodnocení dle mých schopností.
  • Rozdělit spravedlivěji portfolio zákazníků. Umožnit obchodníkům více času pracovat z domova, hlavně těm, kteří mají kancelář dál od bydliště. Místo cesty mohou doma pracovat. Dělat školení i na produkty konkurence, aby o tom měli obchodníci větší ponětí a uměli na to u zákazníka reagovat (např. jak fungují sociální sítě, reklama na youtube atd.). Nenavyšovat enormně měsíční/roční plány. Nejde to tak dělat do nekonečna. Trh se mění a nemusí být pravidlo, že se další rok musí udělat o mnoho tisíc větší obrat.

• brand
  • vážit si zaměstnanců, komunikovat otevřeně - ale doopravdy

• Když je člověk ve firmě tak dlouho, musí pořád srovnávat, co bylo a co je. Bohužel to nejlepší už bylo a už to začíná být jen horší..
  • Práce s portfoliem klientů. Nové odměňování. Nerovné zacházení se zaměstnanci z různých oddělení. Obchod vše odedře, všem vydělává na výplaty, ale sám nic nemůže. Musí jenom prodávat a na všechny makat. A všichni ostatní mají pohodu, home officy, atd...

Protože se tu udála spousta změn (k horšímu), platby na neoobchodních pozicicíh nejsou nic moc. Takže zkušený člověk asi neude ze Seznam.cz nijak extra nadšený... pro nezkušené je to docela dobtý začátek, bohužel ale přestupní stanice, spíš..

• Kolegove,napln prace.
  • Plat se sklada kazdy mesic z fixni a variabilni casti ktera tvori cca 40% ale na kterou si pry kazdy dosahne jak mi bylo pri pohovoru sdeleno. Variabilni cast se sklada z drobnych ukonu jako splena dochazka nebo byt aktivni na schuzkach,zkratka nic nemotneho a narocneho a je tam pry jen z duvodu at se zamestnanec snazi. Na 100% variabilni slozky jsem se dostala jen po dobu zkusebky nasledne jsem plnila vzdy na 20-40%...s naprosto absurdnimi duvody...jsem aktivni ale moc. Ptam se na otazky ale spatne. Snazim se ale ne dost atd...takze pak pocitate s necim a jste muzete se pretrhnout ale nikdy na to nedosahnete a to neni absolutne fer.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 26

Mladí rádi zkouší nové věci a technologie. Rádi se pouští do řešení zapeklitých problémů a diskutují. Nejsou konzervativní po několikaleté praxi a dokáží přinést i nový nadhled do projektu.

ve firmě si všichni tykáme a nemáme žádný dress code

Naučí se základy, které pak mohou zúročit a prohloubit jinde