radixal s.r.o.

• Pružná pracovní doba
  • Náročné úkoly
  • Volnost a samostatnost

Mladá firma, která se chce rvát. Když takovou hledáte, lepší nenajdete. Není pro usedlé rutinéry, ale pro lidi, co se chtějí…

• Pro začínajícího programátora je radixal super volba, když ho všichni podporují a nikdo mu nevyčítá, že něco neumí a nenechá ho utopit se v problémech. Asi taky je důležité že přitom chtějí práci sice na úrovni znalostí ale produktivní musí být každý.

• Fantastická firma plná příležitostí. Když vás baví organizovat, dělat s lidmi, řešit, tak radixal vám toho dá víc než dokážete pobrat. A to já chci a chci ještě víc! Je to tu super!
  • Popravdě nejsem spokojený vlastně s ničím. Radixal není firma pro spokojené lidi. Radixal je pro lidi věčně nespokojené a hladové.

• Firma zaměřená na expanzi, produktivitu, výkon. Takový dravec, co chce jít rychle nahoru, má na to a ví to. Když chcete být taky takoví, budete se mít super. Majitelé firmou žijí.
  • Co jsem uvedl jako výhodu může být pro někoho nevýhoda. Kdo se chce vézt, ať jde jinam. Za výmluvy se končí rychle a bez diskuzí.
  • Pružnou pracovní dobu

Dá se tu domluvit prakticky jakýkoliv model od fulltimu po digitální nomádství.

• Možnost kariérního postupu

Majitelé si přejí růst co nejrychleji. Potřebují nové lidi jako teamleadery, vedoucí pracovních skupin atd.

• Mladá firma, která se chce rvát. Když takovou hledáte, lepší nenajdete. Není pro usedlé rutinéry, ale pro lidi, co se chtějí realizovat. Příležitosti tu jsou každý den a každou hodinu - dost často i v noci :-)
  • Není dobré pro lidi, co chtějí svůj klid a nesnášejí změny.

Pořád nové projekty.

• Pružnou pracovní dobu

není problém se domluvit na čemkoli

• Mám samostatnou kreativní práci. Komunikace není problém, jedině časově - ne všichni jsou pořád k dispozici. Za dobrou práci mne ocení.
  • Pořád ještě nemám pocit, že to zvládám na 100 procent.

Firma bere i stážisty, z nichž vychovává juniory. Protože všechno se tu děje velmi rychle, za dobu sotva pár týdnů se můžete dostat z pozice neplacené síly do pozice juniora s normální smlouvou.

• Neformální pracovní atmosféru

Žádný dresscode, otevření, bez problémů.

• Dravá rostoucí firma. Připravte se na místy chaos. Řešíte problémy za pochodu, je ale pravda, že se je snaží vždycky řešit jednoduše a celkem se to daří. Mně to vyhovuje, vyhovuje mi volná pracovní doba a neformální prostředí.
  • Někdy vázne komunikace. Procesy nejsou ustálené, kompetence jsou rozmlžené, můžou vás rychle přeřadit z projektu na projekt. Není to pro lidi co chtějí klid a zašívárnu :-)
  • Práci, co dává hlubší smysl

I když se firma dnes zabývá převážně výrobou softwaru na zakázku, v pozadí běží vývoj nesmírně zajímavých technologií.

Tady je to spíš nutnost než možnost.

• Celkem progresivní firma. Víc tu jde o organizaci vývoje a produktivitu než o technologii. Nestěžuji si na nic, práce je slušně zaplacená, že se tlačí na termíny je v tomhle oboru normální. Nevidím žádné problémy se spojením soukromého života a práce, jsem většinu času na home office a čas si řídím sám. Zatím jsem nezažil žádné masivní přesčasy, je to na mně, když si to zorganizuju, není problém.
  • Ani moc nevím, nic konkrétního mi teď nechybí. Nejsem na firmě zase tak dlouho, třeba se časem něco objeví.
  • Pružnou pracovní dobu

Standardně se domlouvají s každým individuálně.

• Volnost a samostatnost

Firma sice buduje hierarchicky řízené týmy, ale když chcete a dokážete být samostatní, ocení, že jim ubude práce s řízením.

• Nastoupil jsem z místa v korporátu. Tohle je něco úplně jiného, totálně jiný svět. Pořád to ještě vstřebávám. Líbí se mi to.
  • Někdy to nepobírám. Moc informací, moc změn rychle za sebou.

• Napíšu vám jak fungovalo přijímací řízení - zvedl jsme telefon a za dvacet minut jsem měl návrh smlouvy. Absolutně žádné zbytečnosti. Na nic si nehrají a jdou tvrdě za výsledkem. Ještě ten večer jsem měl přístupy do projektu a už pracoval. Když jsem něco chtěl - okamžitá reakce, vyřízeno není problém. To je tady rozhodně super.
  • Nevím jak dlouho jim to vydrží. Rostou hrozně rychle a bojím se, že za rok už z nich bude normální korporát.

• Všechno tu jde. Přemýšlel jsem hodně dlouho co bych napsal, aby to bylo krátké a výstižné. V radixalu prostě všechno jde, všechno musí jít, nic není a nesmí být problém. Firma je celá o postoji k životu. Buď budete naříkat, že je tohle je těžké a tohle je moc práce, nebo si řeknete, že žádný problém neexistuje a začnete pozitivně posouvat věci. Tohle je tady supr. Negativismus je v radixalu striktně zakázaný, a to tak, že se za něj samotný vyhazuje - tedy on tu žádný negativista víc jak pár týdnů stejně nevydrží. Strašně se mi to líbí, je to něco úplně jiného než je v naší zemi typické.
  • Firma má příliš málo peněz a lidí aby dokázala zainvestovat všechny úžasné nápady :-(

To je přímo ve smlouvě volná pracovní doba.

Bože, to jsou otázky :-) Radixal je synonymum pro náročné úkoly. Krátké termíny, vysoký tlak na produktivitu, rychlé změny, nové projekty a přestupování mezi paralelně běžícími projekty... Dostanete kompetence a pak na vás tlačí a chtějí výsledky.

Volnost a samostatnost

Když jste schopni pracovat samostatně, bude vás firma hýčkat.

Rozmanitou práci

Firma nefunguje jako velké korporáty, kde vás přidělí na dlouhodobý projekt, strčí do kouta a tam pak sedíte roky. Scéna se porměňuje každý týden, na projektu jste pár měsíců, mezitím ale často řešíte jednotlivosti z dalších oborů, účastníte se obecných diskuzí v rámci úplně něčeho dalšího... Dostanete se tím do širšího obrazu.

Tady je to spíš nutnost než možnost.