Vyhodnocování rizik a škod

• V oddělení, do kterého jsem nastoupil došlo relativně nedávno k organizačním změnám, takže nemohu hodnotit kolegy přede mnou, každopádně s aktuálním týmem lidí jsem nadmíru spokojen. Líbí se mi neformální prostředí, flexibilní pracovní doba, cafeterie a benefity. Celkově zde vládne příjemná atmosféra.
  • Po organizačních změnách chvíli trvá, než si věci sednou, hýbe se to ale správným směrem. Někdy více práce nárazově, což je ve financích normální, hodně ale oceňuji snahu věci automatizovat, zefektivňovat a hledat lepší řešení. Zároveň mi oddělení nepřijde podstaffované, což je často velký problém v jiných firmách.

• Bývala tam skvělá banda lidí. Byli tam celkem fajn nadřízení, atmosféra bývala stresová, ale i pospolitá a přátelská.
  • Momentálně se bohužel kolektiv rozpadl a tam, kde se dříve dalo spolehnout na kolegy, jste na všechno sami. A když říkám všechno, nemyslím tím jen nadměrnou zátěž své pozice, ale zátěž i mnoha dalších pozic, které jsou obsazeny nekompetentními lidmi. Zapomeňte na jakýkoli osobní život. Neexistuje. Zapomeňte na víkendy. Přestanete dělit čas na pondělí až neděle a po třech letech pomalu i na den a noc. Zvykněte si na šest pracovních dní a jeden den volna. Aby se splnilo zákonné volno, můžete mít jeden den od šesti do dvou, pak den volna a třetí den od dvou do desíti. Když se nestíhá (a nestíhá se nikdy, v této době - 05.10.2021 - je podstav kolem dvaceti lidí), vás budou nadřízení žadonit abyste si brali směny navíc. V případě sezony vám nadřízený přesčas nařídí - bohužel pro zaměstnance se jedná o provoz, kde tohle zákon v omezené míře umožňuje. Obecně vzato - přijďte pracovat do EA, jestli chcete zakusit historii - a tím myslím tu část, kdy otroctví nebylo ještě zrušeno. Ale musím uznat, že Europ nedělá mezi nikým rozdíly - sedře vás z kůže nehledě na to, kdo jste.

• Kolektív Zameranie firmy na pomoc zákazníkom Moderná spoločnosť
  • Nie
  • Práci, co dává hlubší smysl

Poskytujeme pomoc zákazníkom, ktorí sa dostali do zložitej situácie v ktorej predtým nikdy neboli a môžu sa nachádzať napríklad aj v zahraničí. Je to pomoc pri nehodách, komplikáciách v domácnosti alebo zdravotné problémy v zahraničí kdekoľvek na svete. Našou víziou je ,,We Care“

• Možnost práce při studiu

Naša spoločnosť je veľmi vhodná pre uchádzačov, ktorí hľadajú zamestnanie popri štúdiu z dôvodu flexibility času. Smeny je možné naplánovať mesiac vopred a 100% svojho času pracovať z domova. Stačí len internetové pripojenie a vlastný počítač. Zamestnancov učíme ako si organizovať svoj pracovný čas, ako ho čo najfiktívnejšie využiť, ďalej získajú skúsenosti v komunikácii alebo vo vyjednávaní, čo sa im bude v ďalšom procesnom živote veľmi hodiť. Poskytujeme pomoc zákazníkom, ktorí sa dostali do zložitej situácie v ktorej predtým nikdy neboli a môžu sa nachádzať napríklad aj v zahraničí. Preto sa naši zamestnanci zlepšujú aj v používaní cudzích jazykov, prípadne svoje dovednosti zlepšujú na kurzoch.

• Firma nabízí mnoho benefitů. Jedná se převážně o mladý kolektiv. Firma nabízí možnost různých velikostí úvazků (plný, 0.8, 0.7, 0.5, brigáda).
  • Na pozici koordinátora jde o psychicky velmi náročnou práci, která není dostatečně ohodnocena. Směnný provoz pro zajištění nepřetržité služby - náročné na osobní život. Vyžadovány znalosti nad rámec vašeho oddělení - zam. provádí školení, nicméně je třeba počítat, že postupně budete dělat takovou práci, kde se zam. budete zrovna hodit. Pracovní doba je po celou dobu bez přestání monitorována - veškerá aktivita, délky pauz, vše je zaznamenáváno. Firma se snaží posouvat vpřed, zjednodušovat procesy, automatizovat práci, na kterou není třeba člověk, nicméně mnoho vylepšení trvá déle, než je nutné. Vedení se snaží chovat férově, dokud Vás potřebují.

• Skvělý kolektiv, benefity, inovace.
  • Komunikace napříč firmou, nerozhodné vedení.

• Velmi mě potěšilo, že šlo dobře skloubit rodinný život s prací, kterou jsem vykonávala. Také bylo prima, že nám byl umožněn home office - práce z domova.
  • Byl vytvářen obrovský tlak na zaměstnance, málo školení ( jedou ve stylu - hodíme tě do vody a plav! ). Neustálé měnící se systém ( třeba i několikrát do týdne) - člověk rychle ztratí přehled o tom, co zrovna platí a co již ne! V návaznosti na takovéto chsotické změny samozřejmě negativně reagují i klienti.. Myslím, že to určitě není špatný zaměstnavatel, jen si musí najít nějaký systém, ve kterém budou všeobecně fungovat... Zatím to byl pro mě spíše jen chaos a stres.
  • Možnost práce při studiu

Díky možné variabilitě směn.

Jednoduchá práce, leč ve stresu. Berou i absolventy...

• Oceňuji podporu ve vzdělávání v tom, co mě zajímá. Společnosti nabízí zajímavé benefity, ze kterých si vybere každý.

• Možnost vzdělávat se, samostatně přicházet s nápady a realizovat je, posouvat věci dál.

• Vstřícné a milé vedení, skvělá domluva se všemi. Super kolektiv.

• friendly atmosféra, bezva kolegové, benefity, zajímavá práce s využitím jazyků, možnost home office
  • práce na směny je občas otravná, ale bohužel nutná