FAST ČR, a.s.

Velkoobchod s elektrospotřebiči a elektronikou

• Možnost kariérního postupu

Oceňuji maximálně kolegy, kteří se v mnoha ohledech postavili za mě..

• Oceňuji maximálně kolegy, kteří se v mnoha ohledech postavili za mě..
  • Je mou tak trochu povinností napsat recenzi na chování zaměstnavatele Fast ČR a.s. Měla jsem tu čest tam chvíli pracovat. Absolvovent. Pozice adminky. Prodejnu uvádět nebudu, nechci mít pak problém v nové práci. Přijali mě po 1 kole pohovoru, kdy mi tvrdili, že mají ještě dostatek kandidátů na tuto pozici. Nakonec jsem nastoupila. Zaškolovací 3 měsíční program doslova masakr. Během týdne se máte naučit téměř celou pokladnu včetně večerní uzávěrky. K tomu se máte naučit jak vést prodejní rozhovor. (?) byla jsem přijata na pozici adminky a již 3. Týden jsem měla prodávat lednice, pračky, myčky a podobné. Každý týden jsem měla limit tržby, který jsem musela splnit. Mnohdy to byl oříšek. Držela jsem se dlouhých 6 týdnů a přitom bojovala sama s sebou, že s 2 jazyky je pro mě práce prodavačky absolutně škoda. Po 6. Týdnech, kdy jsem přišla v pondělí do práce a zjistila, že mi zrušili i volno v den kdy jsem ho potřebovala pro mě padla poslední kapka. Bylo rozhodnuto. Výpověď ve zkušební době. Napsala jsem vedoucímu, který mi oznámil, že v mém náhradním volnu musím přijít do práce a podepsat to. To už pro mě problém nebyl, hlavně že budu pryč. Přišla jsem tedy ve smluveny termín. Pan regionální manažer si za celou hodinu ani nevzpomnel.. Když už jsem potřebovala běžet tak jsem mu ji šla dát. Místo slušného chování a možného ukecavani ať zůstanu se mi dostalo akorát nepříjemného chování. Odmítla jsem totiž podepsat jejich výpověď, jelikož jejich smlouva byla tak šikovně napsaná, že člověk po škole nemá šanci rozeznat kličky ve smlouvě. Poučila jsem se a jejich výpověď odmítala podepsat. Pan manažer se se mnou začal hádat. A to doslovně. Že mi výpověď odmítá podepsat apod. Tudíž jsem mu řekla že když mi ji nepodepíše tak v pondělí půjdu s mou maminkou a pošleme ji na datovou schránku přímo na firmu. On se ohradil s tím, že mu chci vyhrožovat s mou mámou. Nechci, jen mamce důvěřuji víc, než sama sobě. Hádka skončila tím, že jsem mu řekla, že má času kolik chce na podepsání, a že si přijdu v pátek. Odešla jsem domů. Co se dělo pak znám jen z vyprávění kolegů, kteří ten den byli v práci. Za mě Planeo Elektro už nikdy. 6 dní v týdnu, 12 hodin denně pod každodenním stresem z emailů od manažera jak se nesnazime a jak za to všechno můžeme my, mi stačilo dostatečně.

• Hrůza.. neslibuju pravidelné smeny a pak jste otrokem prý dlouhý a krátký týden. Spíš je to dlouhý a delší tyden.
  • Starat de vic o své zaměstnance

• Naprosto nejhorší zaměstnavatel, se kterým jsem se kdy setkal.
  • Nespokojený jsem byl úplně se vším, jediné co uměli bylo lákat na dobré podmínky, ale ve skutečnosti to byla nejhorší práce, jakou jsem měl.

• Nebyly žádné problémy s termíny výplaty
  • Více brát zaměstnance jako lidi a ne jako čísla.

• Naberu zkušenosti a jdu o dům dál. Firma si neváží kreativity, energie a výsledků co generuji.
  • Ve firmě je spousta lidí, kteří úplně nerozumí své práci, jen se vezou za zásluhy v minulosti a mnohdy musíte ze své pozice suplovat jejich práci. Takže více energie ztratíte řešením věcí, co mají být hotové :-(

• Plánování směn, chování k zaměstnancům, výše mzdy a způsob odměňování.

• férovější jednání a lepší platové podmínky. Při pohovorech uvádět skutečné informace a ne zkreslené.

• Rozšířil jsem si znalosti o novou oblast obchodu, s kterou jsem neměl předtím zkušenosti.
  • Systém odměňování. Když jsem neprodal předepsaný objem, měl jsem jen minimální mzdu. I kdyby mi chybělo jen pár desetin procenta. Kritéria nastavená tak, aby je všechny dohromady málokdo splnil.

• Intriky,podvody, výsměch

• ůrazně nedoporučuji práci v Plano Elektro. Pracuji jako skladní , ale jsem skladnik , stěhovák , uklizečka , doručovatel apod. V jedne osobě. Za minimalni finančni ohodnoceni. Pràce od rána do večera. A co nejhuře , když zakaznik ukradne zboži z prodejny , budou platiti zamestnanci. Jako skladnik jste zde kusem hadru. Varuji pred Planeo Elektro

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 14

Jde pouze o prodej zboží, velmi často vystavených kusů, které stačí zabalit. Na tuto práci není zapotřebí žádná odborná kvalifikace, stačí se naučit základní parametry a údaje o jednotlivých artiklech. Personál musí provádět úklid místo uklízečky...

Lidé jsou tam proti sobě kamarády tam nehledejte jde o peníze a jestliže máte za den více prodeje než váš kolega budete mu trnem v oku. A nedej Bože mít víc prodloužených záruk :) Je lepší si najít přátelé třeba v rozvozakovi nebo skladnokovi

Pri dobre praci A DOBRÝCH VYSLEDCÍCH je mozne postoupeni na vyssi pozice. pri dobrých prodejnich rozhovorech se muze zamestnanec vysoko a muze byt uzitecny pro dalsi novacky

Rozmanitou práci