Jste personalista této firmy?

Přidejte si inzerát. Lidé, které zaujme vaše firma tak budou mít možnost u vás pracovat.

Přidat inzerát
Bankovnictví

• Příjemní a spolehliví kolegové, benefity, pružná prac. doba.
  • Více si vážit svých kvalifikovaných zaměstnanců, aby nemuseli po letech marné naděje o lepší finanční ohodnocení odcházet a být nahrazovány nezkušenými nováčky, kteří po zaučení odcházejí, protože zjistí, že za tolik zodpovědnosti a množství práce vlastně nejsou dobře zaplaceni. Přístup: jestli se vám tu nelíbí, venku stojí zástupy....myslím opravdu není ten správný.

• Je to stabilní velká společnost. Kolektiv pracovníků je fajn, dokáží mezi sebou spolupracovat, a to i mezi jednotlivými pobočkami
  • Poslední dobou se mi zdálo, že se jde hlavně po výnosech, je velký tlak na zaměstnance na prodej. Ač se říká, že vztah s klientem je na prvním místě, už to není až tak pravda - hlavní je prodat. A když neprodáte - už se spovídáte proč se neprodalo, kde se to nahradí atd. Vnitřní slučování dvou značek není dobrý krok. Uměle se vytvářejí manažerské pozice. Zaměstnanec se pomalu bojí říci o dovolenou, není výjimkou, že zaměstnanci jsou nad rámec standardní pracovní doby, což se nikde nevykazuje a hodiny se darují zaměstnanci. Pokud si chce zaměstnanec zařídit něco soukromého, musí si vzít dovolenou, protože soukromé záležitosti si kvůli pracovní době nemůže zařídit. Stres se podepisuje na zaměstnancích. Jsem rád, že jsem odešel, i když finančně to nebylo špatné.

• Na většině poboček pracují opravdu skvělí a féroví lidé. Škoda, že je zaměstnavatel nedokáže patřičně finančně ohodnotit.
  • Zvýšení platu zaměstnancům, kteří jsou v přímém kontaktu s klienty. Jsou v náročné a zodpovědné pozici a jejich nasazení mnohdy neodpovídá jejich odměně.

• ČSOB absolutně nezajímají lidé, vztahy. Pouze obchod.
  • mezilidské vztahy

• zavedená splečnost, nastavené procesy, pravidelné odměňování, práce v bankovním sektoru mi seděla
  • snížila bych počet manageru o 2/3

• Dobré na práci v této firmě bylo vše, vyjma lidí.
  • Měla by mít vůbec nějaký zájem řešit problémy na pracovišti ne na minutu bezohledně vyhodit toho, kdo byl sužován mobbingem, protože jako jediný nebyl v kolektivu něčí známý.

zaměstnanec nic nevyplnil

• Velký tlak na plnění plánů, finanční ohodnocení poměrně dost nízké

• Jistota. Prémie. Navyšovani platu. Školení. Benefity pro zaměstnance. Pružná pracovní doba. Přesčasy placené, jen ty povinné. Víceméně samostatná práce. Vzájemná spolupráce v kanceláři, což neplatí úplně o celém oddělení.
  • Práce na centrále úvěry Poštovní spořitelny - velký tlak na výkon!! Práce v administrativě na normu!! Měřili nám jednotlivé činnosti na vteřiny!! Každý rok přeměřovali a vždy naměřili méně, abychom museli dělat denně ještě více, abychom měli za měsíc 100% výkon. Zveřejňování výkonu všech zaměstnanců. Uděláte chybu, dostanete za ní dle závažnost body, které Vám strhnou výkon dolů. "Demotivační systém" - pokud děláte měsíčně nad 100% třeba 105% ale kolegyně jiné udělají 110%, jste ve výkonnostní tabulce poslední á červení a dostanete nejnižší prémie. Takže proč se snažit pracovat nad 100% normu? Časté přesčasy dobrovolně-povinné. Člověk byl jen číslo v tabulce, lidský přístup nic moc. Univerzalnost pracovníků. Spojení 2 bank ČSOB a Postovní sporitelny, takže vsechno umět 2x jen s drobnyma odlistnostma a postupama ve zpracování- chtělo by to mít 2 hlavy. Neustalé změny v činnostech, reorganizace, spojování oddělení a učení se všechno všichni, velká psychická zatěž, nikdo pak nic neumí na 100%. Nikoho nezajímá jaké máte silné a slabé stránky, všichni musí zvládat vše. Příkaz shora se musí splniť ať je to cokoliv. Atd ....

• Dobré vztahy s kolegy.
  • Neměli by snižovat bonusy a zároveň zvyšovat plány prodeje.

zaměstnanec nic nevyplnil

• ČSOB podporovalo rozvoj zaměstnanců, práce v hospodářské správě mě bavila, od začátku jsem mohla využít své zkušenosti a byla mi ponechána i příslušná svoboda rozhodování i odpovědnost.
  • Nevydržela jsem pracovat v nové budově ČSOB, která zcela podle mne popřela to, jak by mělo příznivé a inspirativní pracovní prostředí vypadat. Totálně propojený prostor celé budovy, absolutní ztráta i sebemenšího soukromí, neustálý ruch, oči i viry všech a všeho neustále dotírající fyzicky i psychicky, nemožnost si svobodně upravit teplotu prostředí, osvětlení atd., vše se řešilo s ostatními z "hnízda" kompromisem přes velín, to vše mne donutilo odejít. Škoda...