IKEA Česká republika, s.r.o.

Maloobchod s nábytkem
časová flexibilita přátelská atmosféra firemní občerstvení
časová flexibilita přátelská atmosféra firemní občerstvení

• Možnost kariérního postupu

Benefity nejsou téměř žádne oproti konkurenci. To co se u nás považuje za benefity je u konkurence samozřejmostí. Hodili…

• IKEA pozde reaguje na zmeny platoveho ohodnoceni. Platy se nam vyrovnavaji az zacne konkurence navysovat platy svym zamestnancum. IKEA byla kdysi dobre platici zamestnavatel ale postupem casu to tak jiz neni. Firma ma problem nabrat kvalitni zamestnance kteri by pracovali dobre vzhledem k platovemu odhodnoceni.

• Benefity nejsou téměř žádne oproti konkurenci. To co se u nás považuje za benefity je u konkurence samozřejmostí. Hodili by se sick days, vice dnů dovolené, 13. a 14. plat. To v jiných firmách již nabízejí uplně standartně.
  • Vadí mi směrování firmy, nevzdělanost a neskušenost lidí na vysokých postech a nejasný obchodní cíl.

• Výplata vždy včas. Několik úžasných nefalešných kolegů.
  • Skládání se na dárky pro jednu z nadřízených v poměrně vysoké finanční výši, přitom ostatní nedostávají nic. Nepřispět půldenní výplatou by znamenalo nepříjemné připomínky a vystrnadění z kolektivu. Stejně tak mi bylo proti srsti povinné zvolení jedné z nadřízených v interní soutěži, kdy za námi nováčky běhal kolega a nutil nás, abychom ji volili. Velmi silné rozepře na pracovišti a nepřátelská atmosféra, když se kamarádíte se "špatnými" lidmi. Nelíbí se mi, že se často nedělá maximum pro zákazníky z důvodu lajdáctví. Nelíbí se mi, že se vymyslí funkce, někdo se na ni přihlásí, dostane to, raduje se a během chvilky ji téměř zruší. Kontaktní centrum žije vlastním životem, kde všechny ty hezké hodnoty najdete pouze v brožurce.

• V IKEA může být spokojený jen jednoduchý člověk, protože IKEA je dost podprůměrný zaměstnavatel.
  • Vedení absolutně nezvládá svoji práci. Na oko veřejnosti se IKEA prezentuje, jak je výbozný zaměstnavatel, ve skutečnosti je vše ale jinak. Vyjadřování managementu je vulgární a nevhodné. V momentě, kdy se začnete bránit, udělají z Vás toho nejhoršího.. Určitě nedoporučuji!!!

• Neférové jednání. Hodně se hodnotí na bázi toho, jak kdo se přátelí s vedoucím, funguje zde udavačství a jiné praktiky. Bohužel dovolání není žádné.

• Možnost kariérního růstu
  • Finanční ohodnocení, nesmyslné tabulky na finanční ohodnoceni. Platove stropy, kdy senior nemá možnost dostat přidáno. Podminky uznání ročního bonusu ( 13 plat) nastavene tak, ze jsou nesplnitelne , kymsi na SO od stolu . Zadne mimoradne odměny., Protoze se musí šetřit. Celý management nedostane přidáno dokud neušetří 10 procent hodin svých podřízenych za rok . Máme sedřít podřízeny z kuze, aby jsme dostali 1500 přidáno? Tack ( věrnostní bonus/ příspěvek na důchodové pojištění ) se bude vyplácet misto každý rok pravděpodobně zase az za tři roky. Když u firmy nevydrziteatd smůlu. Shrnu to: zatímco jine firmy se v nabízení benefitu předhánějí, Ikea je postupne krati nebo nenapadne rusi uplne.
  • Práci v mezinárodním prostředí

Je zde možnost na určitých pozice ich zahraničich staže. A samozřejmě je snazší získat práci v zahraničí , když už máte zkušenosti s prací v Ikee.

• Možnost kariérního postupu

Po roce u firmy je mozne se hlásit do výběrového řízení na ruzne pozice, některe jsou vyveseny pouze interne .

• 1) Bezpečnost na prvním místě (občas až přehnaný důraz) - ale velký palec nahoru! 2) Možnost kariérního růstu (při dobrých schopnostech a aktivním přístupu řádově i během měsíců). 3) Výplata vždy včas. 4) Pokud situace dovolí, vedoucí nemají problém zajistit mimořádné volno, či výměnu směny s kolegou. 5) Přátelský a nápomocný kolektiv i napříč ostatními odděleními. 6) Příjemné zázemí zaměstnanců (veškeré teplé nápoje, postmix a ovoce celý rok zdarma, jídlo v kantýně za výhodné ceny).
  • 1) Zaškolení - kolegové sice rádi vysvětlí a pomohou. Celkový systém zaškolení však pokulhává (spoustu podrobnějších znalostí získáváte až praxí). 2) Řešení zdánlivě banálních problémů obnáší někdy až přemíru "obštrukcí" -> trvá pak dlouho. 3) Vzhledem k vývoji trhu práce a nabídek jiných firem, i vzhledem k dobrým výsledkům celkem průměrný plat. 4) Nejistota benefitu One Ikea Bonus ("13. platu").

• Mohl jsem si vzit vólno vždy, když jsem potřeboval. Výplata přišla vždy včas.
  • Neschopní vedoucí. Zaměstnavatel není schopný řešit závažné pracovně právní vztahy. Nedostatečné ohodnocení řadových zaměstnanců. Chci upozornit všechny stávající i budoucí zaměstnance, aby si pečlivě kontrolovali svoji docházku v docházkovém systému. Jakákoliv manuální úprava v docházkovém systému je protizákonná. Platí zde pořekadlo "Kážu vodu, piju víno".
  • Jistotu a stabilitu

IKEA asi jen tak nezkrachuje, takže je tady jistota výplaty mzdy každý měsíc. Výplata je ale tak malá, že to za to nestojí. Doporučuji jiné zaměstnavatele.

V IKEA mít žádné zkušenosti. Člověk ale musí být samouk, protože zaškolovací program značně pokulhává. Ani po zaškolení se to ale moc nezlepší. Jestli jste ti, co hledáte super práci, musíte hledat jinde, než v IKEA.

• Fantastické na firmě Ikea je, že neřeší příliš co má člověk za sebou a odkud přichází. Šanci má naprosto každý. Je tam také velmi pravděpodobný a možný kariérní růst. Dejme tomu i benefity (ty jsou dnes ovšem již ve většině firem).
  • Moje zkušenost s přímým nadřízeným byla důvodem mého odchodu. Dále, nové vedení sice mělo zřejmě fantastické výsledky, ovšem na úkor vztahů a hlavně svého jména. Zvolili dosud v Ikea nevídanou taktiku, kdy se lidé začali bát něco říkat a to i mezi sebou. Rozhodně Ikea přestala být přátelská. A to jsem člověk, který opravdu hodně vydrží, ale zneužívání a neustálý nesmyslný tlak a nepochopitelné praktiky mě donutili odejít. Opravdu si myslím, že tento přístup vedení Ikea velmi škodí.......je mi velmi líto, co se tam dělo snad i stále děje, zůstali ti, kdo mají hypotéky a finanční závazky. Ikea byla moje srdeční záležitost, pracovala jsem tam celkem 9 let a zcela určitě bych pracovala doteď, pokud by to náročné prostředí bylo alespoň trochu lidsky snesitelné. Peníze nemohou vynahradit vše.

• Nemusím se obávat pozdních příchodů,nikdo je neřeší.Není problém nepřijít na směnu,stačí napsat sms.Bezva kuchyňka a hodně jídla gratis!Ikdyž je moc práce,vždy je čas na zábavu,facebook,pokec s kolegy a to je příjemné.
  • Někteří kolegové jsou protěžování na úkor druhých .Špatná organizace práce.Nebere se ohled na kvalitně odvedenou práci,žene se vše na rychlost.Nesmyslný zákaz koše u stolu.Mnoho vulgarismů na pracovišti.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 57

Jedná se o velkou nadnárodní firmu s vlastním financováním, kdy většina zisku se opět investuje. Díky původu firmy ze Švédska je ve firmě hodně rozvinutý sociální systém proto ta jistota.

V IKEA si všichni tykají a každý si může do práce chodit oblečený, jak chce.