GENERÁLNÍ FINANČNÍ ŘEDITELSTVÍ

Jistota, daná pravidla

• Jistota, daná pravidla
  • Lepší systém zaškolení

Právo

• Na OFŘ je naprostá většina vysoce kvalifikovaných lidí, kteří neváhají i navzdory skutečnosti, že je za to nikdo ani nepochválí, ani nezaplatí, pracovat 12 hodin denně a rádi přidají i soboty a neděle. Jsou to lidé zodpovědní, a tak nedostatek pracovníků, kteří se k nám nehrnou, nahrazují dobrovolnými přesčasy.
  • Tento úřad je řízen diletantsky a zcela bez koncepce, lidmi, kteří byli povýšeni pro svou pracovitost, nikoliv pro schopnost cokoliv řídit. S tím jim pomáhají lidé jimi vybraní a proto to podle toho vypadá. Mít věk, kdy mohu ještě hledat místo jinde, odešel bych jako ti, co si již udělali ze tři čtyři roky praxe po škole a šli za lepšími podmínkami do perspektivních míst.
  • Náročné úkoly

Odvolací finanční řediteství jakožto odvolací orgán, zařazený ve struktuře Finanční správy ČR (zaměstnavatel Gen. fin. ředitelství), řeší odvolání proti rozhodnutím finančních úřadů a posuzuje tedy správnost těchto rozhodnutí. Tato práce je velmi náročná na schopnost posoudit správnost aplikace daňových zákonů. Tuto aplikaci komplikuje ale existence různých závazných metodik vydaných GFŘ, které ne vždy plně odpovídá znění zákona.

• Pestrost.
  • Byrokracie.
  • Náročné úkoly

Vybírání dani v našem státě, kde je malá vymahatelnost práva, je jen pro otrlé povahy. K tomu je nutné se neustále orientovat v nových, často si odporujících zákonech. Navíc se jedná o práci, kterou většina společnosti považuje za dehonestující. Rozhodně to není pro lemply, lenochy, flákače a slabochy..

• Pouze stabilního příjmu.
  • Méně administrativní byrokracie.

• Měla jsem relativní jistotu práce, pokud jsem potřebovala skloubit práci s péčí o děti, obvykle nebýval problém, vedoucí oddělení respektovala můj tehdejší status matky samoživitelky. Práce se mi líbila, kolegyně byly skvělé. Hned bych se tam vrátila
  • Rozhodně by bylo nutné zvýšit platy a nastavit jiný systém proškolování

• - ADIS archaický T602 s tabulátorým prostředím, bez možnosti používat myš - SW z roku 92 nebyl intuitivní, zasekával se a zamrazoval

před více jak 1 týdnem

• Pouze s nekolika malo kolegynemi, jinak zamestnanci a predevsim vedeni vede komunikaci v rozkazovacim zpusobu, neumi pochvalit a ohodnotit dobre odvedenou praci. A predevsim zahlcuji neprimerene ukoly a nedodrzuji nastavene smernice. Prevazna cast pisemne komunikace s verejnosti je naprosto neprehledna, nesrozumitelna a prehlcena opakujicimi se udaji. Vse pod taktovkou vedeni, neexistuje jednotny fungujici system.
  • Vymenit management na jednotlivych uzemnich pracovistich. Vice empatie a uznani ze strany vedeni. Srozumitelneji nastavit komunikaci s verejnosti v pisemnem styku. Napr. uzemni pracoviste Praha 2 je na tom strasne spatne.

• Řád a pravidla

Vše co zaměstnanec dělá musí být podle zákonů. Žádné noční směny, pouze pracovní doba po- pa... pevná pracovní doba 8:00-13:30. Do práce je možné přijít na 6 a skončit v 18:00 a naddelat si hodiny.

• Možnost práce při studiu

Pro studium v oboru nabízí fú 6dni studijního volna ročně navíc. S volnem kvuli prednaskam, zkouškám vyjdou vstříc..

před více jak 1 týdnem

• s možností využití 5 volných/placených dnů (zdravotní indispozice) a 1 na vyřešení osobních záležitostí, 6 na vzdělávání, stále možnost doplnění nových školení (nejsou povinná). Stravenky, klouzavá pracovní době
  • Zpřísňování pravidel u pracovních cest (doba odchodu, příchodu z/na pracovní cestu)

• Dříve, ano v minulých letech to bylo moc fajn a spoustu perfektních vedoucích a ostatních referentů. Dnes po změně vedení to za nic nestojí.
  • V minulosti, fajn časy to byly. Dnes, nevím.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 13

Pokud Vám nevadí plnit úkoly a pracovat podle metodiky, která někdy postrádá logiku a neřešíte to, tak jste ten pravý. Pokud Vám nevadí tlak od nadřízených, poplatníků a termínů, tak jste ten pravý. Pokud jste připraven se neustále učit a vzdělávat v daňové problematice, tak jste ten pravý. Protože jistota a stabilita, tam opravdu je.

Práci vhodnou pro rodiče s dětmi

Práci bez přesčasů