GENERÁLNÍ FINANČNÍ ŘEDITELSTVÍ

Všeobecné činnosti veřejné správy

• Řád a pravidla
  • Pružná pracovní doba

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 91 345 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• Jistota, daná pravidla
  • Lepší systém zaškolení

Právo

• Pouze stabilního příjmu.
  • Méně administrativní byrokracie.

• Na OFŘ je naprostá většina vysoce kvalifikovaných lidí, kteří neváhají i navzdory skutečnosti, že je za to nikdo ani nepochválí, ani nezaplatí, pracovat 12 hodin denně a rádi přidají i soboty a neděle. Jsou to lidé zodpovědní, a tak nedostatek pracovníků, kteří se k nám nehrnou, nahrazují dobrovolnými přesčasy.
  • Tento úřad je řízen diletantsky a zcela bez koncepce, lidmi, kteří byli povýšeni pro svou pracovitost, nikoliv pro schopnost cokoliv řídit. S tím jim pomáhají lidé jimi vybraní a proto to podle toho vypadá. Mít věk, kdy mohu ještě hledat místo jinde, odešel bych jako ti, co si již udělali ze tři čtyři roky praxe po škole a šli za lepšími podmínkami do perspektivních míst.
  • Náročné úkoly

Odvolací finanční řediteství jakožto odvolací orgán, zařazený ve struktuře Finanční správy ČR (zaměstnavatel Gen. fin. ředitelství), řeší odvolání proti rozhodnutím finančních úřadů a posuzuje tedy správnost těchto rozhodnutí. Tato práce je velmi náročná na schopnost posoudit správnost aplikace daňových zákonů. Tuto aplikaci komplikuje ale existence různých závazných metodik vydaných GFŘ, které ne vždy plně odpovídá znění zákona.

před více jak 1 týdnem

• Zajímavá a rozmanitá práce
  • Nekompetentnost a neznalost rozsahu prací,špatná rozhodnutí dosazeného vedoucího

Stavební práce

• Chybí tam vzdělávací systém pro nováčky.
  • Uplatnění pro starší 50 let

Nemohu napsat, že práce je vhodná pro ty, kteří hledaní uplatnění pro starší 50 let. Protože, státní správa GFŘ má volná místa tř.10, která jsou pouze pro vysokoškolsky vzdělané lidi. Takže, pokud starší 50 let má vysokoškolské vzdělání je pro něj práce vhodná. To, že tu práci neumí nevadí, protože Vás to naučí.

• Jistotu a stabilitu

Pokud Vám nevadí plnit úkoly a pracovat podle metodiky, která někdy postrádá logiku a neřešíte to, tak jste ten pravý. Pokud Vám nevadí tlak od nadřízených, poplatníků a termínů, tak jste ten pravý. Pokud jste připraven se neustále učit a vzdělávat v daňové problematice, tak jste ten pravý. Protože jistota a stabilita, tam opravdu je.

• Zvysovani platu, narust administrativy ovsem obrovsky.
  • Skoro vse.

• Bavila mě práce, která na FÚ je - nemám ráda práci, kde se člověk nudí, tady je práce hodně a různorodá. Sice práce je podle tabulkových platů, ale pokud člověk je trochu schopný a pracuje dobře, vedoucí i ředitelka dávají hodnocení a tím i osobní ohodnocení k platu. Byla jsem s prací velmi spokojená.
  • Občas jsme dostávali úkoly, z metodických oddělení, kde bylo jasné, že sedí lidé, kteří nemají vůbec žádnou zkušenost s praxí a vyžadují nesmyslné věci, dále se mi nelíbilo jednání ředitele, který považuje některé oddělení za zbytečné.

• Kolegové a hlavně vedoucí velmi namyšlení. Neochota řešit klienty. Nevycházeli vstříc klientům. Arogance, povýšení a neschopnost. Nerozumí své práci, nejvíce se bojí daňových poradců, protože ti ví víc než úředníci FÚ !!!
  • Řád a pravidla

Vše má řád, postupy a individuální myšlení se zamítá. Logika občas chybí. Úředníkem se nestane že, tím se musíte narodit!

• Pružná pracovní doba.
  • Forma ukončení pracovního poměru- bez důvodu, na hodinu.

• Velmi dobry kolektiv. Flexibilni pracovni doba, 5 tydnu dovolene a sickdays dovolovaly skloubit pracovni i osobni zivot. Financni ohodnoceni bylo nadstandartni. Zamestnavatel podporuje dalsi vzdelavani.
  • Z asi 13 vedoucich byl pouze 1, ktery kazil kolektiv. Nelibilo se mi vytvareni zbytecnych excelovych tabulek a take se mi nelibilo ze nektere dny je vsude v budove zamceno jak pro zamestnance tak pro klienty. Urad by take mohl byt modernejsi, nektere pobocky v kralovehradeckem kraji vypadaji dost komunisticky.

Práci vhodnou pro rodiče s dětmi

Práci bez přesčasů