Činnosti agentur zprostředkujících práci

• Kolektiv se nám sešel parádně, rozhodně jsme si vybudovali výborný vztah a to jak pracovní, tak i osobní. Bohužel si myslím, že jsme se takhle sblížili s kolegy i právě z toho důvodu, jak špatně se k nám zaměstnavatel choval. Pražská pobočka má pěkné prostory, sídlí přímo v centru města, takže lokalita super.
  • Firma zaměstnává spoustu jedinců, kteří absolutně nemají ponětí o daném oboru, ve kterém mají excelovat. Převážně se tito lidé nachází ve vedení firmy. Manpower vůbec neklade důraz na zaměstnance a jejich spokojenost a podmínky, které se dle managementu stále "zlepšují" jsou rok od roku horší. Dokonce bych se nebála ani říct, že jsou měsíc od měsíce horší a horší. Na zaměstnance jsou kladeny šílené nároky, které ovšem nejsou splnitelné. Management se tím ale nezabývá. Zaměstnanec tam v podstatě trpí. Základní platy jsou velmi nízké a zaměstnavatel to omlouvá velmi "výhodným" bonusovým systémem, který bohužel je výhodný pouze pro firmu, nikoli však pro zaměstnance. Benefity firmy se zadjí býti na první pohled pěkné, ale v porovnání s konkurencí jsou spíše podprůměrné. Nejhorší na celé firmě je rozhodně management, který zkrátka není schopný. Ve firmě je obrovská fluktuace, ovšem management s tím nechce nic dělat. Za necelý rok mého působení v Manpoweru z našeho týmu (který byl původně o velikosti 23 lidí) od nás odešlo 13 lidí a ti všichni podali stejné důvody odchodu. HR oddělení o všech problémech ví, ale nikdo s tím nikdy nic neudělal. Tuto firmu rozhodně NEdoporučuji.

• Možnosti kariérního růstu.
  • Rozhodně komunikaci k zaměstnancům. Opustit intriky, lhaní a kalkulce a začít jednat na rovinu.

• Tým kolegů - držíme spolu, vzájemně se podporujeme, jsme si rovni a hlavně rozumíme si. Flexibilní pracovní doba i denní agenda, plánuji si práci sám/a dle svého uvážení, nikdo nade mnou nestojí. Nadřízený/á funguje s lidským přístupem, nekouká pouze na výsledky, ale zajímají ho/ji také lidi. Možnost podílet se na vzdělávání kolegů a předávání vědomostí. Celorepubliková setkání, i když ne pravidelně. Různorodá práce, každý den je jiný, nové výzvy a nové zkušenosti přicházejí neustále. Moderní kanceláře v centru města, pro kávoholiky :-) moc dobrá káva na pracovišti (to už je jen třešnička). Benefity jsou fajn, ale dlouho se nic nezlepšilo v této oblasti.
  • Rozvoj a školení zaměstnanců je moc dobře nastaveno na začátku kariéry, ale pokud jste tu více jak 4 roky, tak nemáte moc možností dalšího vzdělávání a růst může být jen směrem nahoru do obchodní sféry. Firma si zakládá na profesionalitě, ale realita bývá někdy jiná, je to člověk od člověka. Nároky na zaměstnance u některých týmů bývají moc vysoké. Interní motto: za odměnu se nedostává lepšího ohodnocení, ale práce navíc. S benefity mě trápí asi nejvíce stagnující hodnota stravenky 80 Kč, kdy si témě polovinu částky stále přispíváme a oběd stravenka zdaleka nepokryje. Není zde možnost vycestovat na zahraniční pobočky, nefunguje mezipobočková spolupráce mimo hranice ČR. To mi přijde škoda.

• - osobní přístup - skvělý kolektiv - zajímavé společné akce
  • Vyšší plat, menší závislost na bonusech, které kolikrát nedokážeme sami ovlivnit (např. když kandidát odejde ze zaměstnání, nepřijde v domluvený den nástupu, na poslední chvíli odmítne nabídku apod.)

• Přístup k lidem

• Velmi flexibilní pracovní doba, přiměřená rozmanitost práce, pěkné prostředí.
  • Velmi vratká stabilita týmů včetně vedení, neexistující zastupitelnost, přístup vedení k benefitům.

• Výplata je pravidelně na účtu..
  • Pod agenturu už bych nešla, neznamenáte pro ně nic , jen pár písmen na papíře...

• S kolektivem - dobré vztahy na pracovišti, férovým jednáním, dobrým zaučením.
  • Mohli bychom mít větší fix po zkušební době.

• Kolegové Flexibilní pracovní doba - volnost
  • Společnost se točí v kruhu a sama neví jak z něho ven Nestabilita, to co platilo včera neplatí dnes Krátkozraké plánování Nedůvěryhodný management a přímý nadřízení

• - v poslední době změny k lepšímu v rámci průzkumů spokojenosti (Home Office, navýšení hodnoty stravenek apod.) - v Praze velmi dobrá lokalita kanceláří (Praha 1) - zkušenost v rámci korporátní politiky
  • - platy jsou obecně spíše na středně-nízké hranici - poměrně neúměrná vytíženost některých kolegů oproti těm, co "jen proplouvají" díky favorismu - těžko se dá na určitých pozicích skloubit pracovní život a jiné společenské závazky (soukromý život, příp. studium)