ManpowerGroup s.r.o.

Činnosti agentur zprostředkujících práci
skvělý kolektiv kariérní růst a osobní rozvoj otevřenost a lidský přístup smysluplná práce

• Pružná pracovní doba
  • Příjemné pracovní prostředí

Kolektiv se nám sešel parádně, rozhodně jsme si vybudovali výborný vztah a to jak pracovní, tak i osobní. Bohužel si myslím,…

• Kolektiv se nám sešel parádně, rozhodně jsme si vybudovali výborný vztah a to jak pracovní, tak i osobní. Bohužel si myslím, že jsme se takhle sblížili s kolegy i právě z toho důvodu, jak špatně se k nám zaměstnavatel choval. Pražská pobočka má pěkné prostory, sídlí přímo v centru města, takže lokalita super.
  • Firma zaměstnává spoustu jedinců, kteří absolutně nemají ponětí o daném oboru, ve kterém mají excelovat. Převážně se tito lidé nachází ve vedení firmy. Manpower vůbec neklade důraz na zaměstnance a jejich spokojenost a podmínky, které se dle managementu stále "zlepšují" jsou rok od roku horší. Dokonce bych se nebála ani říct, že jsou měsíc od měsíce horší a horší. Na zaměstnance jsou kladeny šílené nároky, které ovšem nejsou splnitelné. Management se tím ale nezabývá. Zaměstnanec tam v podstatě trpí. Základní platy jsou velmi nízké a zaměstnavatel to omlouvá velmi "výhodným" bonusovým systémem, který bohužel je výhodný pouze pro firmu, nikoli však pro zaměstnance. Benefity firmy se zadjí býti na první pohled pěkné, ale v porovnání s konkurencí jsou spíše podprůměrné. Nejhorší na celé firmě je rozhodně management, který zkrátka není schopný. Ve firmě je obrovská fluktuace, ovšem management s tím nechce nic dělat. Za necelý rok mého působení v Manpoweru z našeho týmu (který byl původně o velikosti 23 lidí) od nás odešlo 13 lidí a ti všichni podali stejné důvody odchodu. HR oddělení o všech problémech ví, ale nikdo s tím nikdy nic neudělal. Tuto firmu rozhodně NEdoporučuji.

• Možnosti kariérního růstu.
  • Rozhodně komunikaci k zaměstnancům. Opustit intriky, lhaní a kalkulce a začít jednat na rovinu.

• - osobní přístup - skvělý kolektiv - zajímavé společné akce
  • Vyšší plat, menší závislost na bonusech, které kolikrát nedokážeme sami ovlivnit (např. když kandidát odejde ze zaměstnání, nepřijde v domluvený den nástupu, na poslední chvíli odmítne nabídku apod.)

• Přístup k lidem

• Tým kolegů - držíme spolu, vzájemně se podporujeme, jsme si rovni a hlavně rozumíme si. Flexibilní pracovní doba i denní agenda, plánuji si práci sám/a dle svého uvážení, nikdo nade mnou nestojí. Nadřízený/á funguje s lidským přístupem, nekouká pouze na výsledky, ale zajímají ho/ji také lidi. Možnost podílet se na vzdělávání kolegů a předávání vědomostí. Celorepubliková setkání, i když ne pravidelně. Různorodá práce, každý den je jiný, nové výzvy a nové zkušenosti přicházejí neustále. Moderní kanceláře v centru města, pro kávoholiky :-) moc dobrá káva na pracovišti (to už je jen třešnička). Benefity jsou fajn, ale dlouho se nic nezlepšilo v této oblasti.
  • Rozvoj a školení zaměstnanců je moc dobře nastaveno na začátku kariéry, ale pokud jste tu více jak 4 roky, tak nemáte moc možností dalšího vzdělávání a růst může být jen směrem nahoru do obchodní sféry. Firma si zakládá na profesionalitě, ale realita bývá někdy jiná, je to člověk od člověka. Nároky na zaměstnance u některých týmů bývají moc vysoké. Interní motto: za odměnu se nedostává lepšího ohodnocení, ale práce navíc. S benefity mě trápí asi nejvíce stagnující hodnota stravenky 80 Kč, kdy si témě polovinu částky stále přispíváme a oběd stravenka zdaleka nepokryje. Není zde možnost vycestovat na zahraniční pobočky, nefunguje mezipobočková spolupráce mimo hranice ČR. To mi přijde škoda.

• Velmi flexibilní pracovní doba, přiměřená rozmanitost práce, pěkné prostředí.
  • Velmi vratká stabilita týmů včetně vedení, neexistující zastupitelnost, přístup vedení k benefitům.

• Oceňuji velmi flexibilitu, kterou společnost nabízí - více dní dovolené, sick days, home office. Práce je zajímavá a vnímám, že se společnost posouvá a stále si drží svojí vedoucí pozici na trhu. Spokojená jsem i s kolegy a týmem, atmosféra je přátelská a kolegové pomohou. Kdo je pracovitý a cílevědomý, může v Manpoweru uspět a dále profesně růst.

• Naprostá důvěra a otevřenost.
  • Hrubá mzda
  • Práci vhodnou pro rodiče s dětmi

Volná pracovní doba, množství odpracovyných hodin musí sedět nakonci měsíce, jinak v průběhu měsíce to nikdo neřeší - naprosta důvěra.

• Možnost posunovat společnost dál; jedna připomínka, nevím jestli bude možnost se ještě vyjádřit, s většinou kolegů by byla spolupráce na 5 srdcí, ale hodnotil jsem celkové zkušenosti a musel srážet počty srdcí
  • Možná částečné tlačení někam kam nepatřím; ale neplatí to směrem od nadřízeného přímého a to je pro mne zásadní

• Dokáže člověku poskytnout prostor pro jeho osobní realizaci, snaží se vymyslet podmínky, aby mu jeho pracovní náplň dávala smysl.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 15

U Manpower pracuje spousta mladých lidí.