Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Výroba dílů a příslušenství pro motorová vozidla

• Řád a pravidla

pravidelná výplata

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 100 142 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• pravidelná výplata
  • nadřízený dělali lidi bez vzdělání,nesmyslné požadavky po lidech.Na nepřetržitej provoz dost málo peněz,slibovali 2x do roka 10 000,ale nesmělo se marodit(tolerance 30 hodin,což nedělalo ani tři směny) jinak nedostanete nic.Přidávali práci a ubírali lidi.

• pevná pracovní doba, pravidelná výplata, bezpečnost práce, jinak opravdu nic!
  • Nejvíce chyběla komunikace s nadřízenými, absolutní nezájem o člověka samotného, neschopnost udělat si čas na rozhovor v rámci práce!!! pouze výtky a žádná pochvala. Asi nejvíce mi vadilo, že nás nadřízení ani nezdraví - vlastně na co????

• Nejvíc mi vadí vodoucí pracovníci, kteří problematice odvětví které řídí většinou vůbec nerozumí. Benefity ,které máme nejsou většinou benefity, ale standard. Některé benefity, které jsou jinde standard u nás nejsou (stravenky). Jidelna je hrozná a ty ceny jsou jak na pumpě na D1 (bageta téměř suchá bez náplně za 55kč, to jsou na pumpách za stejné ceny lepší).

• Výplata chodí pravidelně, tedy pokud se tomu tak dá říkat, kolektiv je fajn na některých místech a jinak...
  • Parkoviště se na ranní zavírá, aby ti, co pracují od 6:00 nemohli zaparkovat, hlídání pauz a taky určování, kdy si ji mohou zaměstnanci vzít, vedení neustále slibuje A, ale udělá B... Platové podmínky, pokud nepracujete v kanceláři či výše za moc nestojí (když vám za základní hodiny přijde 20 000), benefity tu téměř nejsou a týmová odměna bývá většinou jen 1250 hrubého (před lety 6000) a neustále se snižuje... Neustále ubírají zaměstnance z linek, ale normy zvedají a práce je více a více, aniž by se dala v počtu stihnout, také proto nedostanete další peníze na týmovou odměnu... Plat zaostává za ostatními společnostmi, 13. plat neexistuje (pokud tedy nepočítáme za odpracovaný rok 12 000 hrubého do mzdy, tz tak 5 000 čistého za rok...), hlavně že si vedení společnosti a nadřízení rozdali nové telefony Iphone, aby ho pouzivali v práci, ale i pro soukromé účely, jenže jakmile telefon použije podřízený, dostane pokutu... Samozřejmě výplata se zvedá minimálně a jen jednou za rok, avšak se snižuje týmová odměna, takže přidání je jen na oko... Ze stravenek si půlku uhradíte sami, takže také žádná sláva, ale lepší než nic (když si tuto větu řekneme, znamená to, že dobré to není)... Vedení je arogantní a absolutně je nezajímají zaměstnanci, zajímají je pouze zelené a červené barvičky (při plnění / neplnění norem)... Rádi si nás novými telefony, které dostali, fotí a posílají si to přes messenger (na což chtějí dávat další pokuty) a vůbec je nezajímá, že jsme neudělili souhlas s focením... Takže do budoucna to vidím na změnu zaměstnání, protože tady jim jsou lidi naprosto jedno (tedy jediné co jim jde je po nich šlapat..)

• Nadnárodní společnost s možností spolupráce s lidmi po celém světě , firma mě v podstatě naučila mluvit anglicky . První tři roky jsem zde zaznamenal strmý kariérní růst a nabral spoustu zkušeností . Ve firmě jsou nastolená dobrá pravidla proti diskriminaci menšin .
  • V době , kdy jsem zde pracoval bylo mé finanční ohodnocení poměrně dost mizerné , takový příjem nebyl pro žití , ale pro přežívání , možnost přidání zde byla skoro nulová . Firma je obrovská a tak zde některé věci zde trvají neuvěřitelně dlouho a je to tak trochu boj s větrnými mlýny.

Kvalita, kontrola kvality

• Možnost se vzdělávat, snahu o rozvoj zaměstnanců. Využití cizích jazyků, zajímavá práce.
  • Personální politika a odměňování lidí je hrozná - zaostává za trhem. Péče o zaměstnance je katastrofa. Benefity by se mohly zlepšit.

Kvalita, kontrola kvality

• Pracovní rozvrh je na celý rok, takže se dá vše naplánovat. Jistý příjem. Nadřízený říká, buďte rádi, že máte práci v suchu a teple :-), já říkám i v čistotě. Funkční kantýna. Do Conti jezdí vlak i autobus.
  • Přísné normy, na některých pracovištích se nedaly splnit. Stání 11 h., na nohách, někde bych zavedla židle.

• Velice silné odbory, dobré pracovní podmínky. Za mne pouze negativní lidský faktor.
  • Komunikace mezi "řadovými" zaměstnanci a managementem.

• Mezinárodní prostředí
  • Etické jednání - lidé nejsou materiál.

• Chovani managementu na FF1, tam se clovek neco dozvi a nauci, jinde podporu necekejte
  • Vyse platu, netransparentni povysovani, pomluvy na pracovisti, ktere maji pri povysovani vetsi vahu nez vase vysledky.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 46

Protože vezmou každého, jelikož je málo lidí, kteří by dělali vedení poskoky.

Jedná se o pobočku původně německé firmy s pobočkami v dalších zemích s tím, že jako obvykle u podobných firem, to "důležité" je stále v zemi původu, tj. v tomto případě v Německu a různé poddůležité věci, včetně vývoje výrobku či přípravy výroby (nástroje), se dějí všude jinde, jen ne v Česku a leckdy už ani ne v Evropě ... S toho všeho vyplývá nutnost se domluvit v cizím jazyce při každodenní práci od jisté úrovně ve výrobě, v tzv. vývoji tuto schopnost v podstatě potřebuje každý.

Skoro ke všem pozicím je potřeba cizí jazyk. Komunikace s dodavateli, odběrateli, mezinárodní delegace, služební zahraniční cesty.