British American Tobacco (Czech Republic), s.r.o.

Velkoobchod s tabákovými výrobky

• Práce v mezinárodním prostředí
  • Neformální pracovní atmosféra

Neformalní prostredi, přitom profesionální jednání, velka orientace HR na spokojenost zaměstnanců, přátelská atmosféra, všichni…

• Neformalní prostredi, přitom profesionální jednání, velka orientace HR na spokojenost zaměstnanců, přátelská atmosféra, všichni si pomáhají, velké mnozství teambuildingových aktivit
  • Manažerské pozice jsou mnohdy obsazovány na základě přátelských vztahů, takže jsou v podstatě tvořeny kamarády, kteří si vzájemně kryjí záda a tím jsou na některých pozicích neschopní lidé a ačkoliv to všichni vědí, v konečné fázi jsou povýšeni

• - mezinarodni prostredi
  • - povyseni z 99% na zaklade oblibenosti, temer nikdy zadne oficialni oznameni o moznosti prihlasit se do vyberoveho rizeni, vse pres znamosti! - casto smlouva pres agenturu (nemate narok na temer zadne benefity jako BAT zamestnanci) - obrovska fluktuace zamestnancu (cca 50 za rok)

• Zkusenost, komplexnost a zejmena kvalita zamestnancu jsou na nizke urovni. Prace s talenty velmi spatna a zejmena vyber talentu zalozeny na sympatiich vic nez na cemkoliv jinem.

• BAT je velmi “people oriented” mezinárodní společnost s multikulturním prostředím nabízející mnoho možností pro kariérní růst, zejména v zahraničí (a ne opravdu nejsem z HR :)) To vše je však vykoupeno vysokou náročností na pracovní výkony a prscovní zátěží obecně.
  • - work/life balance - HR podpora - méně juniorních lidí ve vedoucích pozicích a více lidí se zkušenostmi, které mohou předávat svým podřízeným

• Rozvoj lidí, slušnost, kvalitní feedback, pocit podpory a pomoci, někteří lidé na jejich pozicích nemají co dělat.

• Nejhorsi spolecnost v Ceske republice. Velmi nefer jednani, kde pracuji juniorni kolegove, kteri jsou nevyspeli a bez zkusenosti, pritom si hraji na velke managery. Povysovani je na zaklade kamaradstvi a kdo se kde “zviditelni” a posle prezentaci na spravne osoby.

• Mzda
  • Nadřízený Plno reportů

• Naučila jsem se neduverovat lidem, bylo dobré mít služební auto a poznala jsem hodně lidi které od naši firmy brali cigarety.
  • S jednáním. S přístupem. Finanční ohodnocení

• Snad jen s trochou svobodneho casu v praci.
  • Arogance vyssiho managmentu, nahle zmeny podminek pro bonusy, zmena obchodni strategie mimo smlouvu

• tato práce mi dala velkou zkušenost do budoucna, poznal jsem mnoho skvělých lidí a na tuto práci budu vzpomínat jen v kladném slova smyslu. firma má skvělý přístup k zaměstnancům a všichni jsou ochotni Vám pomoci a poradit
  • v tomto zaměstnání jsem byl spokojený a nemám žádný důvod se kterým bych nebyl spokojený

Firma je ideální pro juniorní kariéristy se zaměřením na mikromanagement - takových je ve společnosti opravdu velký počet. Obrovská fluktuace (obměna za rok cca 50% zaměstnanců). Pokud máte smlouvu na dobu určitou, nebojí se vám sdělit informaci o tom, že smlouva nebude prodloužena jen týden před ukončením. Během jediného roku mi dvakrát přišla špatně výplata. Pokud umíte hrát na správnou notu, máte velkou šanci postupovat směrem vzhůru, avšak za cenu toho, že zahodíte svůj zdravý úsudek a budete na vše kývat ANO, ANO, ANO...