Přidat fotku

Jste personalista této firmy?

Přidejte si inzerát. Lidé, které zaujme vaše firma tak budou mít možnost u vás pracovat.

Přidat inzerát
Programování

• Kvalitně udržovaný kód díky code reviews. Projekty jsou testovány zkušenými testery. Spousta zkušených lidí zejména v PHP. HR oddělení přátelské a ochotné. Možnost práce z domova a flexibilní pracovní doba. Práce na dálku je dobře podchycena Slackem a dalšími nástroji.
  • Po téměř dvou letech poctivé práce přišel šok ve formě ukončení spolupráce. Stačí, že se nelíbíte nadřízenému. A to i přes spokojenost zákazníků a kolegů s vaší prací, mentorování několika lidí současně, vedení dvou projektů a nominace na zaměstnance měsíce. Ve firmě je extrémní fluktuace lidí. Za dobu, kdy jsem tam byl skončilo mnoho dlouholetých zaměstnanců. Nečekejte růst kariérní ani platový. Vedení sestává ze stálic. Za necelé dva roky plat téměř nerostl (pod mírou inflace). Časem vám přibude zodpovědností a povinností, roste tlak. Není to však nijak kompenzováno a oceněno (pouze výplatou). Při nástupu dostanete legrační budget na vybavení (notebook, monitor, ...) Benefity byly zanedbatelné, kromě výplaty jsem měl jen 2 dny sick days a angličtinu zaplacenou mimo pracovní dobu. Pokud byste měli šanci mentorovat lidi, lepší je to nebrat. Nic vám to nedá, jen starosti. Nedočkáte se žádné odezvy - pochvaly nebo uznání. Lepší je být nenápadnou součástí mašinérie – připomíná to korporát. Firma tlačí na průměrnost a jediné, čeho se schopný člověk dočká je práce za ostatní. Pokud jste na oddělení maintenance, máte 2-4 projekty současně a připravte se na mikromanagement zapisování času k úkolům.
  • Práci v týmu mladých lidí

Vysoká fluktuace v Shopsys spůsobuje, že se do kolektivu přidávají neustále nováčci, hlavně junioři po studiu. Tudíž jde převažně o mladé lidi, které je potřeba zaučovat.

• Pružnou pracovní dobu

Není problém s vlastním rozdělením času. Můžete dělat jeden den více, druhý méně. Když je součet vašich hodin na konci měsíce menší než podle smlouvy, příslušný počet dní je Vám odečten z dovolenky.

• Velmi férové jednání se všemi napříč firmou, přátelská atmosféra, homeoffice a volná pracovní doba, zajímavé projekty a stále nové výzvy.
  • Rozmanitou práci

Při implementaci nových zakázek přichází stále nové výzvy v podobě požadavků na individuální úpravy (např. napojení na specifické informační systémy a další třetí strany). Vývoj vlastního e-commerce frameworku je také výzvou sám o sobě - je potřeba pracovat na nových verzích s ohledem na semantické verzování, zohledňovat povyšitelnost a zapracovávat požadavky komunity (issues a pull requesty na githubu).

• Nejvíce jsem spokojený s celkovou pozitivní a otevřenou atmosférou v celé firmě. Kolektiv je velmi přátelský a vždy ochoten pomoci. Prakticky každý den se v práci můžu naučit něco nového a také firma poskytuje dost prostoru pro rozvoj vlastních nápadů.
  • S ničím nejsem nespokojený.

• V Shopsys jsem nejvíce spokojený s tím jaký má firma osobní a pro-aktivní přístup ke všem zaměstnancům. Není zde žádný "management-level", všichni jsou na jedné lodi a v jedné třídě. Díky znalostem zaměstnanců a projektům na kterých firma dělá jsem posunul své znalosti a kvalitu práce o několik levelů nahoru.
  • Ve firmě by mohlo být více holek :)

• Oceňuji přímý a otevřený přístup. Nálada ve firmě je pozitivní, přátelská.

• Nejvíc jsem spokojen s celkovou atmosférou firmy. Jedním z hlavních hesel je spolupráce a to prostě funguje. Není problém se s kýmkoliv domluvit/poradit. Můžu se pořád učit nové věci. Ani před corona krizí nebyl problém s homeoffice. Což je pro mě fajn, ke skloubení soukromého a pracovního života.

• Pokud člověk jeví zájem, má možnost se dostat k zajímavým technologiím a problémům. Snaha mít mindset otevřený nápadům, jak posunout práci o kus dál a nepřešlapovat stále na jednom místě. Spousta kolegů se zkušenostmi, které jsou ochotni sdílet.

• V Shopsysu je super, že si lidi pomáhají a snaží se se zákazníky komunikovat narovinu. Pokud něco interně nefunguje, tak se to lidi nebojí komunikovat a řeší se to. Je tu snaha se posouvat a zlepšovat. S kýmkoliv jsem se potkal, tak jde vidět že se opravdu snaží pomáhat klientům a spolupracovníků. A k tomu všemu tu funguje agilní vývoj, tak jak má. Ale s vědomím, že je to cesta ... ne konečný stav.
  • Mrzí mě že ne všichni tu mohou být úplně spokojeni a není v silách firmy všem vyhovět. A proto se setkáváme i s odchody za zajímavějšími nabídkami, nebo lepším platem. Další nevýhodou je, že se aktivně nepoužívá angličtina. Hlavně proto, že k tomu není důvod. Ale každý zaměstnanec má nárok na lekce angličtiny, placené firmou. Což je velké plus.

• Možnost pracovat pro největší e-commerce hráče na trhu a rozvíjet se.

• Svoboda v práci na prvním místě. Tam kde je Shopsys teď, budou firmy za pár let všechny, pokud budou chtít udržet své zaměstnance.
  • Okolí firmy je nic moc. Málo zeleně.