Shopsys s.r.o.

Programování

• Neformální pracovní atmosféra
  • Pružná pracovní doba

Ve firmě panuje přátelská atmosféra. Člověk se nemusí bát přijít za kýmkoliv z firmy s žádostí o pomoc. Firma je plně otevřena…

• Ve firmě panuje přátelská atmosféra. Člověk se nemusí bát přijít za kýmkoliv z firmy s žádostí o pomoc. Firma je plně otevřena svým zaměstnancům a na pravidelných setkáních se zaměstnanci informuje i o klíčových rozhodnutích.

• Získávání zkušeností, super kolegové a nadřízení

• Kolektiv je perfektní, pracoval jsem v několika firmách a to co jsem zažil v Shopsys jsem ještě nezažil ....
  • Na svačiny, které platí zaměstnavatel je jen ovoce ... trochu masa by se i šiklo.

• Kolektiv, pracovní prostředí, ochota řešit profesní i osobní problémy spojené s firmou. Možnost práce z domu i ze zahraničí. Flexibilní pracovní doba.
  • Zdokonalení některých interních procesů.

• V celé firmě je velmi přátelská atmosféra a dá se otevřeně bavit nejen mezi lidmi z týmu, ale klidně i samotným zakladatelem firmy nebo někým z managementu. Shopsys bez debaty patří na špičku firem, které v Česku vyvíjí e-shopy na míru. Pokud chcete dneska stát u tvorby významných e-shopů u nás, tak máte buďto možnost najít velkého hráče, který na to má vlastní in-house tým, a nebo pracovat v Shopsys. V Shopsys budete mít navíc po boku kolegy, kteří mají zkušenosti již z mnoha implementovaných projektů.
  • Paradoxně bych chtěl, aby nebylo tolik již implementovaných e-shopů. Zkušenosti z nich bych chtěl ponechat, ale nemuset jich tolik podporovat. Shopsys dříve dělal na dnešní poměry malé zakázky a tím se došlo do stavu, kdy je běžících e-shopů několikanásobně více než zaměstnanců. Pak už z principu musí někdo, kdo je podporuje, přeskakovat z jednoho projektu na jiný a to není zdaleka ideální. Naštěstí poslední roky se daří zaměřovat na velké zakázky, kde se dá dlouhodobě soustředit na jeden projekt. Také se daří přecházet z vodopádového způsobu vývoje na agilní. Kdybych měl ale kouzelnou hůlku, tak bych chtěl nechat zmizet legacy projekty, které ubírají čas a energii, které by se daly věnovat těm několika novějším a velmi zajímavým.

• Báječná firemní atmosféra, i když jsou nás už desítky, pořád jsme kamarádi. Nadřízenému můžu říct cokoliv, vždycky nějak vymyslíme cestu, jak si vzájemně vyhovět. Moc rád mám občasné firemní akce, každodenní čerstvé ovoce a zeleninu na mlsání, fotbálek se schopnými protivníky, kteří se po obědě vždycky nechají na jednu hru zlákat. A z čistě pracovního hlediska jsou to neustále výzvy, každý den něco nového, každý týden se něco naučíme. Agilní přístup pro nás není jen nahypovaný termín, ale snažíme jej skutečně oživit. Díky Shopsysu jsem se neuvěřitelně posunul. Moc se mi líbí, že děláme open-source, máme světové ambice a přednášíme na konferencích nejen v ČR, ale i za hranicemi.
  • Často mám pocit, že není všem měřeno stejným metrem a je třeba mít buď štěstí na tým či nadřízeného, nebo se umět prosadit. Zejména, když je řeč o výši mzdy. Docházka je zbytečně hlídaná. Byť je pracovní doba flexibilní (dle přání zaměstnance, ne zaměstnavatele), neustálé zapisování příchodů a odchodů a měření práce na jednotlivých úkolech je mnohdy ubíjející, byť chápu výhody pro analýzu statistik a budoucího zlepšování. Vize firmy je sice amibciózní, v lecčems ale ne zcela dotažená a ne zcela přesvědčivá. Někteří kolegové trpí nedostatkem motivace a to umí být nakažlivé, nebo přinejmenším otravné... A v poslední době cítím nedostatek nové krve a programátorských kapacit, což jde v ruku v ruce s tlakem na efektivitu.

V práci se skoro každý den setkávám s novými výzvami, v rámci vývoje Shopsys Frameworku objevujeme a prozkoumáváme nové technologie a celá firma se neustále procesně vyvíjí. Učíme se novým věcem každým dnem :)

před více jak 2 týdny

• - zaměstnavatel mne naučil vše co ke své práci potřebuji - v dynamickém a mladém kolektivu je neustále co se učit a prostor se rozvíjet - zaměstnavatel si váží mé práce natolik, že mám možnost (v případě že by mne náplň práce již nenaplňopvala) změnit pozici ve firmě - mám flexibilní pracovní dobu a možnost home officu - občas si sebou vezmu psa do práce - k narozeninám mi vždy CEO osobně popřeje a dostanu mini dárek - ke dni žen nám ředitel nosí květiny, a také na podzim přebytky zeleniny ze zahrádky :) - pácháme společné akce mimo pracovní dobu
  • jedinou věcí je sídlo firmy, které je v poněkud "nezdravé lokalitě" ale to snad do budoucna nějak vymyslíme :)

Příkladem, který mluví sám za sebe, je náš provozní ředitel. Začínal ve firmě na pozici testera, poté pracoval jako projektový konzultant, pak jako provozní ředitel (zástupce ředitele) a nyní je na pozici výkonného ředitele společnosti. U pozice programátora máme nastaveny kariérní mapy, dle kterých se kluci na pozicích posouvají (junior, standart, senior).

• Příjemné pracovní prostředí

Ve firmě panuje velmi příjemná a přátelská atmosféra. Navzájem si pomáháme i mimo práci (pokud potřebuju cokoli doma složit nebo třeba pomoc se stěhováním vím, že se vždy nabídne dostatek pomocníků). V kolektivu panuje vždy dobrá a přátelská nálada, neustále se vtipkuje a něco vymýšlí.

• Vstřícnost a otevřenost k zaměstnanům.
  • Více programátorských kapacit.

• Kolektiv. Na všem se dá dohodnout. Mám se na koho obrátit i v případě osobních záležitostí.
  • Vzhledem k tomu, že dochází stále ke změnám (k lepšímu), tak bych v tuto chvíli asi nic nepřipomínkoval.

• možností růst