Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Městská pozemní osobní doprava

• Řád a pravidla
  • Rozmanitá práce

Trvalá práce, peníze vždy včas na účtě, příplatek na penzijní spoření, práce u které se nikdy nenudíte, jasně daná a dodržovaná…

• Trvalá práce, peníze vždy včas na účtě, příplatek na penzijní spoření, práce u které se nikdy nenudíte, jasně daná a dodržovaná pravidla
  • výše mezd je rozhodně nízká na trvalý stres a rizika, dlouhé směny 12 hodin v pražském provozu několikrát za sebou, další nároky kladené na řidiče. Řidič by měl přijít na směnu odpočatý oblečený podle předpisu a věnovat se pouze řízení vozidla. Potom má svoje odpracováno a o vozidlo by se měl postarat kompletně někdo další. Představa, že se řidič povaluje na konečné a hraje karty je zcestná a patří do 60tých let minulého století. Přestávky jsou krátké a zhusta nepokrývají nabrané zpoždění

• Jistota příjmu
  • Aby se zaměstnavatel k zaměstnancum choval jako k lidem a ne jako ke služebnímu číslu,které nemůže mít žádný osobní život.

• Jistota zaměstnání, benefit. Co si vydělám, mám na výplatní pásce.
  • Diky skladbě smen (vstávání cca. 02-03 hod. rano a průměrná délka 10 hod) skoro bez osobního zivota.

• Pravidelné vyplacení mzdy
  • Vozový park, pracovní dobu, zvýšení platu kvůli zodpovědnosti a stresu

• benefity, v rámci možniostí úpravy směn, zázemí
  • Lepší komunikace s vedením, menší nesmyslné pokuty zaneoprávněné stížnosti od klientů

• Je to moc velký podnik na toto hodnocení. Odborové organizace alespoň vykazují činnost.
  • Alokovat odpovědnosti, přehodnotit nedostatečné vybavení výpočetní technikou a restrukturalizovat ekonomické oddělení. Dosazování vrcholných představitelů je zpolitizované.

• Tak hlavně výplata byla včas na účtě.Dotovaní letních táborů pro děti a jiných aktivit jak pro děti tak i pro zaměstnance
  • Tak hlavně jsem za 15 let zažil jen dvakrát že pan ředitel přišel mezi řidiče a pokoušel se naslouchat řidičům (moc to nepomohlo) kteří se snažili upozornit na některé nedostatky.Proto raději jednal s odbory ale jak každý věděl tak odbory občas šli šéfům na ruku a občas vyměnili dobré návrhy za jiné ale výhodnější pro DP. Hlavně mě mrzelo že pokud přišla stížnost na řidiče tak se to málo kdy řešilo a většinou dali za pravdu cestujícímu a tím pádem to řidič pocítil na výplatě a to i v případě kdy ta stížnost byla neoprávněná.

• Stabilita
  • Ohodnocení a uznání kvality práce.

• + Množství benefitů + Mzdové ohodnocení
  • - Složení směn (turnus) - Kvalita stejnokroje

• Jsem u podniku dlouho, vystřídal jsem více pracovních pozic, tudíž se necítím vyhořelý a vyčerpaný jedním typem práce jako někteří mí kolegové kteří tuto šanci z různých důvodů neměli a nemají. To je zde dobré. Že pokud máte určité vzdělání nebo znalosti, můžete udělat tak trochu kariéru. Stabilita zaměstnavatele je rovněž výborná věc. Ovšem bohužel ruku v ruce s tím jde to, že vedoucí jednotlivých odborů jsou často neodvolatelní i když nedělají dlouhodobě věci dobře. A z toho pramení molochovitost podniku, odtržení vedoucích od reality, nechuť k inovacím a jinde zase inovace které nemají smysl, celá oddělení, která by, při troše tvůrčího přístupu nemusela existovat a tím by se dalo ušetřit... Námětů by byla spousta. Jen by se muselo chtít poslouchat nejen odbory, ale i lidi, kteří mají zájem o svou práci a o to, jak ji zlepšit. Bohužel podnik má z mého pohledu tři úrovně. Politické vedení z magistrátu, které se chce co nejdéle udržet. Pod ním sorta vedoucích, kteří se snaží ve větší míře o totéž bez většího ohledu na výkonné zaměstnance. No a pak ti, co opravdu něco dělají (depa, garáže, řidiči, školní oddělení, ta užitečná část kanceláří a menšina vedoucích...) kteří alespoň trochu podnik někam táhnou. Bohužel tahají za kratší část provazu a to už celkem hodně dlouho.
  • Viz předchozí.

před více než 2 týdny

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 26

Kdo se nebojí stresu,práce,chce mít dobrou pravidelnou výplatu,jistý postup,MHD pro celou rodinu za hubičku ať tam jde pracovat. Nabízí se spousta volných profesí. Já doporučuju

Rozmanitou práci

Uplatnění pro starší 50 let