Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Městská pozemní osobní doprava

• Řád a pravidla
  • Rozmanitá práce

Trvalá práce, peníze vždy včas na účtě, příplatek na penzijní spoření, práce u které se nikdy nenudíte, jasně daná a dodržovaná…

• Trvalá práce, peníze vždy včas na účtě, příplatek na penzijní spoření, práce u které se nikdy nenudíte, jasně daná a dodržovaná pravidla
  • výše mezd je rozhodně nízká na trvalý stres a rizika, dlouhé směny 12 hodin v pražském provozu několikrát za sebou, další nároky kladené na řidiče. Řidič by měl přijít na směnu odpočatý oblečený podle předpisu a věnovat se pouze řízení vozidla. Potom má svoje odpracováno a o vozidlo by se měl postarat kompletně někdo další. Představa, že se řidič povaluje na konečné a hraje karty je zcestná a patří do 60tých let minulého století. Přestávky jsou krátké a zhusta nepokrývají nabrané zpoždění

• Jistota příjmu
  • Aby se zaměstnavatel k zaměstnancum choval jako k lidem a ne jako ke služebnímu číslu,které nemůže mít žádný osobní život.

• Jistota zaměstnání, benefit. Co si vydělám, mám na výplatní pásce.
  • Diky skladbě smen (vstávání cca. 02-03 hod. rano a průměrná délka 10 hod) skoro bez osobního zivota.

• Je to moc velký podnik na toto hodnocení. Odborové organizace alespoň vykazují činnost.
  • Alokovat odpovědnosti, přehodnotit nedostatečné vybavení výpočetní technikou a restrukturalizovat ekonomické oddělení. Dosazování vrcholných představitelů je zpolitizované.

• Pravidelné vyplacení mzdy
  • Vozový park, pracovní dobu, zvýšení platu kvůli zodpovědnosti a stresu

• benefity, v rámci možniostí úpravy směn, zázemí
  • Lepší komunikace s vedením, menší nesmyslné pokuty zaneoprávněné stížnosti od klientů

• Pouze a jen s tím,že mě plat uživí. Turnus hrozný. Soukromí život skoro žádný. Mít jinou možnost,končím.
  • Turnus hrozný. Směny od 5 ráno do 8 večer zvané delene ještě horší. Chybí řídiči. Není si kde odpočinout, místnosti chybí. Plánuje se na týden předem a změnit něco že dne na den-sci-fi a problém.
  • Jistotu a stabilitu

Práce dost na jednoho člověka i více než dost. A stabilita... Pokud nic neprovedete,tak na personální nedostatek máte o práci postaráno. A výplata chodí v termínu a celá, což je fajn.

• Náročné úkoly

Tak pokud dokážete trávit čas budickem ve 3 ráno a končit kolem 8 večer, tak je to práce přímo pro vás.

• Tak hlavně výplata byla včas na účtě.Dotovaní letních táborů pro děti a jiných aktivit jak pro děti tak i pro zaměstnance
  • Tak hlavně jsem za 15 let zažil jen dvakrát že pan ředitel přišel mezi řidiče a pokoušel se naslouchat řidičům (moc to nepomohlo) kteří se snažili upozornit na některé nedostatky.Proto raději jednal s odbory ale jak každý věděl tak odbory občas šli šéfům na ruku a občas vyměnili dobré návrhy za jiné ale výhodnější pro DP. Hlavně mě mrzelo že pokud přišla stížnost na řidiče tak se to málo kdy řešilo a většinou dali za pravdu cestujícímu a tím pádem to řidič pocítil na výplatě a to i v případě kdy ta stížnost byla neoprávněná.

• Stabilita
  • Ohodnocení a uznání kvality práce.

• Výplata vždy v pravidelně na účtu
  • Přístup zaměstnavatele k zaměstnancům

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 26

Kdo se nebojí stresu,práce,chce mít dobrou pravidelnou výplatu,jistý postup,MHD pro celou rodinu za hubičku ať tam jde pracovat. Nabízí se spousta volných profesí. Já doporučuju

Rozmanitou práci