ZF Engineering Plzeň s.r.o.

Výzkum a vývoj v oblasti technických věd

• Pružná pracovní doba

Můj přímý nadřízený má velké kvality - nejen manažerské, ale i lidské. Většina lidí jsou odborníci zapálení pro práci, v…

• Můj přímý nadřízený má velké kvality - nejen manažerské, ale i lidské. Většina lidí jsou odborníci zapálení pro práci, v takovém kolektivu mě prostě baví pracovat. Stabilní zaměstnání. Kolegové vždy ochotní a kamarádští. Za tu dobu co jsem tu je vidět, že se zaměstnavatel snaží nám pořád zlepšovat pracovní podmínky: Pružná pracovní doba, Podpora osobního rozvoje a školení, Proplacení přesčasů (nikdo Vás do nich ale nenutí), Home Office, Benefity.
  • Místy byrokracie a zbytečný reporting. Barevně utlumené pracovní prostředí. Nízká podpora team buildingu ze strany ZF. S částí HR je místy těžké soužití. Je škoda že nemáme lepší reklamu, v Plzni skoro nikdo neví co ZF znamená.

• Naprosté a bezvýhradné dodržování zákoníku práce. Opravdu volná pracovní doba. Každoroční valorizace mezd v řádu procent. Když jsi fakt dobrý, dostaneš šanci rychle karierně růst a nadělat si spoustu známostí využitelných v další kariéře. Jako jediná firma v Plzni dokáže realizovat safety v automotive. A toto knowhow předat zaměstnancům.
  • Ač programátor, jedná se spíš o byrokratickou práci. To mi vadí. Je to ale důsledek zaměření firmy. SPICE je SPICE.

• Skvělá spolupráce s kolegy.
  • Podivná komunikace vedení.
  • Práci v týmu mladých lidí

Věkový průměr je zhruba 35 let.

Firma své zaměstnance postupně školí.

• Firma se stabilně rozvíjí. Práce s moderními technologiemi. Skvělý kolektiv, kde na nějakého toho blbce narazíte opravdu velmi zřídka. Vysoká férovost.
  • Občas nepružné jednání ostatních částí koncernu. Občas hloupé nápady jako office 3.0 (vlastní místo k sezení považuji za rozumný požadavek, naštěstí zatím nezavedeno).

• Příjemné prostředí Vstřícní kolegové Firma naslouchá připomínkám/přáním zaměstnanců
  • Poměrně hodně byrokracie Nepružné zvyšování platu v případě změny pozice/povýšení

• Každoroční navyšování mezd a finanční ohodnocení Pracovní kolektiv a ochota předávat zkušenosti Nadřízení Jistota práce Pružná pracovní doba Benefity (Home office, Benefitní systém, Příspěvky na penzijní připojištění, stravování)
  • byrokracie a administrativa spousta meetingů občas nesystematické zapracování nováčků v SRN
  • Pružnou pracovní dobu

Pevný čas kdy by se mělo být v práci je cca 8:00 - 15:00. Lze naddělat přesčasy, které je možné si vybrat. Práce na home office je též možná.

• Práci v mezinárodním prostředí

Jedná se o německou firmu s pobočkami po celém světě. Časté služební cesty (nejen) do SRN

Výzkum, vývoj

• Ve firmě jsem necelé 3 roky. Za tu dobu společnost dostává stále více odpovědností, z čehož plyne větší šance růstu zaměstnance. Co se finančního ohodnocení a benefitů týče, je to také velmi dobré. Vysoké celofiremní zvyšování platů v posledních letech, zavedení Home office (a teď už i zvýšení home office až na 10 dní v měsíci podle odpracovaných let). Vše nasvědčuje tomu, že firma bude mít vysoký potenciál i v budoucnu.
  • To že firma zažívá velký rozmach a nabírá spoustu nových a většinou nezkušených lidí má i své stinné stránky, které jsou znát v nižší zkušenosti týmů a celkové neschopnosti efektivně řešit nečekané problémy. Nicméně myslím si, že tento trend nemůže jít do nekonečna, protože i naše firma jednou narazí na svůj strop v počtu zaměstnanců, a logicky se pak už nebude tolik nabírat.

• Stabilní příjem
  • Ohodnocení, karierní růst velmi omezen

Výzkum, vývoj

• Dostal jsem šanci jako nezkušený absolvent. Dostal jsem možnost profesně vyrůst bez omezování. Dostalo se mi vždy podpory, když jsem jí potřeboval.
  • Šedé, unifikované korporátní prostředí. Slabá propagace značky ZF.

• jazykové kurzy v rámci prac.doby, příspěvky na kuluturní vyží v podobě Benefits, flexibilní prac.doba, přátelský mladý kolektiv, prostor pro rozvoj

Věkový průměr je zhruba 35 let.

Oficiální jazyk společnosti ZF je angličtina. Při samotné práci, či při komunikaci se zákazníkem nebo cizojazyčnými kolegy ji tedy budete aktivně využívat.