ZF Engineering Plzeň s.r.o.

Výzkum a vývoj v oblasti technických věd

• Pružná pracovní doba

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 92 171 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• Naprosté a bezvýhradné dodržování zákoníku práce. Opravdu volná pracovní doba. Každoroční valorizace mezd v řádu procent. Když jsi fakt dobrý, dostaneš šanci rychle karierně růst a nadělat si spoustu známostí využitelných v další kariéře. Jako jediná firma v Plzni dokáže realizovat safety v automotive. A toto knowhow předat zaměstnancům.
  • Ač programátor, jedná se spíš o byrokratickou práci. To mi vadí. Je to ale důsledek zaměření firmy. SPICE je SPICE.

• prokuristu, vedoucí HR

Výzkum, vývoj

• Můj přímý nadřízený má velké kvality - nejen manažerské, ale i lidské. Většina lidí jsou odborníci zapálení pro práci, v takovém kolektivu mě prostě baví pracovat. Stabilní zaměstnání. Kolegové vždy ochotní a kamarádští. Za tu dobu co jsem tu je vidět, že se zaměstnavatel snaží nám pořád zlepšovat pracovní podmínky: Pružná pracovní doba, Podpora osobního rozvoje a školení, Proplacení přesčasů (nikdo Vás do nich ale nenutí), Home Office, Benefity.
  • Místy byrokracie a zbytečný reporting. Barevně utlumené pracovní prostředí. Nízká podpora team buildingu ze strany ZF. S částí HR je místy těžké soužití. Je škoda že nemáme lepší reklamu, v Plzni skoro nikdo neví co ZF znamená.

• Každoroční navyšování mezd a finanční ohodnocení Pracovní kolektiv a ochota předávat zkušenosti Nadřízení Jistota práce Pružná pracovní doba Benefity (Home office, Benefitní systém, Příspěvky na penzijní připojištění, stravování)
  • byrokracie a administrativa spousta meetingů občas nesystematické zapracování nováčků v SRN
  • Pružnou pracovní dobu

Pevný čas kdy by se mělo být v práci je cca 8:00 - 15:00. Lze naddělat přesčasy, které je možné si vybrat. Práce na home office je též možná.

• Práci v mezinárodním prostředí

Jedná se o německou firmu s pobočkami po celém světě. Časté služební cesty (nejen) do SRN

Výzkum, vývoj

• Ve firmě jsem necelé 3 roky. Za tu dobu společnost dostává stále více odpovědností, z čehož plyne větší šance růstu zaměstnance. Co se finančního ohodnocení a benefitů týče, je to také velmi dobré. Vysoké celofiremní zvyšování platů v posledních letech, zavedení Home office (a teď už i zvýšení home office až na 10 dní v měsíci podle odpracovaných let). Vše nasvědčuje tomu, že firma bude mít vysoký potenciál i v budoucnu.
  • To že firma zažívá velký rozmach a nabírá spoustu nových a většinou nezkušených lidí má i své stinné stránky, které jsou znát v nižší zkušenosti týmů a celkové neschopnosti efektivně řešit nečekané problémy. Nicméně myslím si, že tento trend nemůže jít do nekonečna, protože i naše firma jednou narazí na svůj strop v počtu zaměstnanců, a logicky se pak už nebude tolik nabírat.

• Stabilní příjem
  • Ohodnocení, karierní růst velmi omezen

Výzkum, vývoj

• Dostal jsem šanci jako nezkušený absolvent. Dostal jsem možnost profesně vyrůst bez omezování. Dostalo se mi vždy podpory, když jsem jí potřeboval.
  • Šedé, unifikované korporátní prostředí. Slabá propagace značky ZF.

• Firma se stabilně rozvíjí. Práce s moderními technologiemi. Skvělý kolektiv, kde na nějakého toho blbce narazíte opravdu velmi zřídka. Vysoká férovost.
  • Občas nepružné jednání ostatních částí koncernu. Občas hloupé nápady jako office 3.0 (vlastní místo k sezení považuji za rozumný požadavek, naštěstí zatím nezavedeno).

• jazykové kurzy v rámci prac.doby, příspěvky na kuluturní vyží v podobě Benefits, flexibilní prac.doba, přátelský mladý kolektiv, prostor pro rozvoj

• Bohatá kolekce benefitů, každoroční navýšení platu v rámci vyrovnání inflace a konkurence okolo 10% i více, mladý a přátelský kolektiv, moderní pracovní prostředí
  • v současné době ne

Oficiální jazyk společnosti ZF je angličtina. Při samotné práci, či při komunikaci se zákazníkem nebo cizojazyčnými kolegy ji tedy budete aktivně využívat.