UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

• Náročné úkoly
  • Práce v mezinárodním prostředí
  • Možnost kariérního postupu

Středně velká rostoucí banka.

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 91 345 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• upřímě nejvíce si cenním toho, že jsem v divizi řízení rizik, která je izolovaná od toho děsnýho obchodního tlaku a stresu
  • lepší komunikace se zaměstnanci; zaměřit se na snahu udržet a motivovat ty klíčové zaměstnance, kteří tvoří hodnoty a ne je nechat odejít, protože prostě nesplňují tabulkový požadavek na mzdu, když prostě medián v bance je jinde (ale tvořen lidmi s naprosto diametrálně jinými znalostmi a dovednostmi, tedy logicky i jinými ambicemi); zaměřit se na méně tlaku na objemy a zaměřit se spíše na kvalitu; nešetřit na místech kde je úspora minimální, ale zaměstnance to naštve (občerstvení na školení, voňavky na záchodech atd..); více investovat do IT, zjednodušování procesů a hlavně do kvality IT zaměstnanců!!!!

• 45 minut volného času během přestávky na oběd
  • Běžný den na pobočce začíná tím, že Vás nadřízený nechá vypsat na tabuli před kolegy co se chystáte přes den dělat. Po tom zhodnotí to, co jste "slíbili" a neudělali, resp. proč jste toho neudělali více. Žádná odpověď není správná, žádné úsilí není dostatečné. Další typickým znakem práce v UniCredit Bank je to, že se snad účelně zbavila všech kvalitních manažerů poboček. Aktuálně je většina pobočce plná manažerů kteří nemají ani poloviční zkušenosti jako jejich podřízení. Při spouštění nových projektů se zpravidla spustí nejprve software a následně se tvoří, podle možností programu, metodika. Nikdo vlastně pořádně neví co a jak má dělat. A to dokonce ani metodici. Sam za sebe bych nikomu práci v UniCredit Bank nedoporučil. Víc než kde jinde platí že zaměstnavatel se řídí pravidlem, slibem nezarmoutis.

• Globální rozměr, možnost sdílet zkušenosti mezinárodně. Ekonomický silná finanční skupina.
  • "Italský" způsob vedení. IT řízené a spravované z Itálie. HR-ne chovat se k lidem jako k pracovním nástrojům

• Jsem ráda, že v UCB již nepracuji.
  • Zaměřit se na práci manažerů poboček, škoda, že nemohu být konkrétní :-(

• jasná strategie zapálení spolupracovníci
  • zvýšit počet FTE (v současné době je v rámci úspor zredukován stav personálu natolik, že v případě nemoci či dovolené pracovníka nefunguje zastupitelnost).

• Bohužel asi ničeho.
  • Pracovní prostředí, práci s lidmi (ve smyslu udržení kvalitních zaměstnanců). Inforomování zaměstnanců. Zlepšení IT a IT systémů.

• Slušné benefity, možnost skloubení osobního a pracovního života. Slušné možnosti se naučit nové věci a být u zajímavých transakcí.
  • Pomalé IT systémy, velké množství přístupových hesel a různých systémů, velká fluktuace zaměstnanců, špatná koordinace práce.

• Pracovní prostředí, kolektiv pracovníků, ochota si vzájemně pomáhat, slušný příjem i benefity, zajímavé ocenění úspěšných pracovníků
  • Neprůhledný výběr vedoucích pracovníků umožňující dosazování nekompetentních na místa, kde by měli fungovat odborníci. Složitý, neprůhledný a nepředvídatelný systém odměňování. Opakující se zpětné úpravy pravidel hmotné zainteresovanosti
  • Příjemné pracovní prostředí

Firma se většinou snažila zřizovat a zařizovat svá pracoviště v prostorách a způsobem, který se mi líbil. Též bylo dbáno na každodenní úklid pracovních prostor externími pracovníky a na pracovních místech byly tolerovány i malé drobnosti připomínající rodinu nebo oblíbená místa. Vypadá to jako samozřejmost, ale ne ve všech firmách ( a byly jich díky práci v Unicredit... stovky ) kam jsem se dostal na jednání, to bylo podobné.

• Práci v týmu mladých lidí

Nevím, zda je to vždy plus, ale při výběru pracovníků dávala firma vesměs přednost těm mladším. Kolektivy jsou pak tvořeny většinou věkově blízkými osobami. Je pak větší šance shodnout se i mimo pracoviště při volnočasových aktivitách.

• Zájem na dlouhodobém působení na na českém finančním trhu.
  • technické vybavení zploštění organizačńí struktury vyšší zainteresovanost na konkretním úkolu / cíli

• HR - Dostala jsem příležitost po škole bez znalostí. Možnost interního posunu, kvalitní zaměstnanci CIB - Stabilní strategie v korporátní divizi, velmi dobré postavení na trhu
  • Přístup senior managementu

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 15

Středně velká rostoucí banka.