ACO Industries k.s.

Výroba kovodělných výrobků

Nejvíce jsem spokojen s kolektivem na oddělení. Je to jeden z hlavních důvodů proč v ACO zůstávám. Dále jsem spokojen s…

• Nejvíce jsem spokojen s kolektivem na oddělení. Je to jeden z hlavních důvodů proč v ACO zůstávám. Dále jsem spokojen s možností řešit svěřené úkoly po svém. Podpora mimopracovních aktivit zaměstnanců - bohužel se nedaří nějak výrazně rozšiřovat okruh zájemců z řad zaměstnanců. Firemní benefity - výhodný telefonní paušál, zvýhodněné nákupy energií apod..
  • Se zvětšující se velikostí firmy absolutně nezvládnuté budování kolektivu. Jednotlivá oddělení se místně i mentálně oddalují a výrazně klesá ochota ke spolupráci napříč firmou - tj. každý si primárně kope za sebe. Chybějící společně sdílená a široce akceptovaná vize směřování firmy, jako výsledek práce nejvyššího managementu firmy, kterému chybí vlastnost budovat kolektiv a držet směr. Silové prosazování změn, bez řádné počáteční analýzy a diskuze s dotčenými osobami. Pokud se již "diskuze" koná, tak se nejedná o diskusi, ale prosté oznámení skutečnosti bez jakékoliv akceptace námitek. Každý se může znelíbit i třeba jen nevhodně zvoleným outfitem a je jedno co umí. Neexistující systém kariérního a profesního růstu napříč firmou.

• Dlouhodobá stabilita firmy. Možnost seberealizace a růstu. Spolupráce s kolegy - odborníky. Dobré pracovní vztahy.
  • Stagnující výzkum a vývoj nových výrobků. Malá součinnost jednotlivých oddělení firmy - "často netáhneme za jeden provaz". Pracujeme stále více s čísly a grafy, méně se věnujeme komunikaci k lidem. Vnímám odklon od vize "rodinné firmy".

• Seriozní a stabilní zaměstnavatel Slušné jednání Možnost seberealizace Zajímavá práce Závodní stravování Přiměřené finanční ohodnocení vykonávané práci v ČR Možnost práce z domu v případě potřeby
  • Ve firmě více záleží na osobních vztazích s vedoucím, než na poctivě odvedené práci pro firmu! Kamarádi vedoucího jsou zvýhodňováni před ostatními. Kdo se angažuje více mimopracovně u šéfa je na tom v práci lépe. Ostatní se můžou přetrhnout, ale není jim to bohužel noc platné.....

Výzkum, vývoj

• Stabilita, přístup a vize majitele.
  • ACO Přibyslav není firma, ale politická strana. Je řízena na základě emocí. Je rezistentní až nepřátelská vůči menšinovému názoru. Klíčem k úspěchu je servilita, nikoliv odbornost.

• Tady není k ocenění snad nic. Možná jen zvýhodněná výroba pro zaměstnance.
  • Nejprve celková reorganizace vedení a snížení počtu pracovníků v kancelářích. Pět lidí v kanceláři na jednoho dělníka je trochu moc. Dále vedení společnosti nestojí ani za zlomek toho co berou za plat. Bojí se pustit korunu do lidí ale do zbytečných strojů a nesčetného stěhování dílen se vrážejí desítky milionů a naprosto zbytečně jen proto aby mohli všem ukázat že mají na zbytečné automatické stroje které nadělají více zmetků než výroby.. A konečně nikdo z vedení si neváží dobrých pracovníků, kteří umějí na téměř cokoliv a téměř kdekoli , na příklad ohnout nebo vyřezat, místo toho aby se snažili je tu udržet třeba zvýšením platu a podobně, tak se jim ještě vysmívají že nic lepšího nemůžou sehnat. Celkově jsem s touto firmou velice nespokojen a s tímto jejich přístupem k výrobě když se 50% vyrobených dílů nechává sešrotovat, nedávám dlouhou dobu do zániku. Ne s tímto vedením a přístupem.

• Perfektní a fungující kolektiv. Možnost home office. Pružná pracovní doba. Benefit - T-mobile. Výborné obědy.
  • Nespokojenost s výší platu. Zlepšení výběru benefitů - např. penzijní připojištění, Cafeteria - Sodexo, sick days

• Možnost kurzu Aj Jídelna Cestování
  • Relativně nepřehledný a uživatelsky nekomfortní systém Navision Zajištění vzdělávání ze strany HR.

Výzkum, vývoj

• Spolupráce s kolegy napříč odděleními. Sportovní aktivity během roku, teambuildingy. Odborná a jazyková školení.
  • Přístup managementu k operátorům na dílně :-(

Výzkum, vývoj

• zaměstnanci se hodnotí většinou dle vzhledu a sympatií a ne podle výkonu

• Svoboda k práci Fajn kultura firmy Bezva kolegové
  • Komunikační deficit ve firmě