Člověk v tísni, o.p.s.

Humanitární a rozvojová pomoc

• Práce, co dává hlubší smysl
  • Neformální pracovní atmosféra

Práce je to kreativní a zaobírá se pomáhání lidem, což moc oceňuju. jeho aktivity - nejedn to, co dělám já - se mi moc líbí…

• Práce je to kreativní a zaobírá se pomáhání lidem, což moc oceňuju. jeho aktivity - nejedn to, co dělám já - se mi moc líbí a jsem ráda, když se o nich lidé v mém okolí baví. Oceňuji velmi flexibilitu pracovní doby - že si můžu přijít a odejít kdy chci (v rámci možností) Mám radost z kávovaru ve druhém patře.
  • Větší a individuální zájem o zaměstnance. Nějaké zajímavé teambuildingy v rámci jednotlivých sekcí. Více zaměstnanců - všichni jsme přehlceni a pak odcházíme z ČvT, protože dlouhodobě nestíháme a každý den chodíme z práce s miliony úkoly, které jsme zase nestihli. Pak samozřejmě platy. Mám tu velkou zodpovědnost za hodně lidí, která naše práce dostává do vážných problémů; dále mluvím třemi jazyky a dělám tu hodně věcí. Přitom můj plat tomu neodpovídá a já se necítím za mou práci dostatečně oceněna.

• - celková atmosféra v organizaci, slušnost lidí - profesionalita, kvalita práce
  • - začíná se podobat korporátu - moc lidí, moc funkcí, nejasné role, občas chaos - platové podmínky nejsou moc v souladu s náklady v Praze

• S naplni prace, spolupraci s mym nadrizenym, skvelymi kolegy, se kterymi si rozumim jak pracovne tak mimo praci, s moznosti hodne cestovat (5-6 do roka) a smyslem me prace.
  • Financni ohodnoceni me prace, komunikace ohledne podminek, ohodnoceni, naplne prace apod. je obcas nejasna, zpozdena a nekonzistentni.

Kvalita, kontrola kvality

• Dělám práci, která má smysl a přesah. V dnešní době důrazu na materialismus a postupné rozevírání nůžek mezi bohatými a chudými, úspěšnými a neúspěšnými je důležité, aby existovali i takové instituce, jako Člověk v tísni, které tyto propasti pomáhají překonávat. Je to práce, na kterou může být člověk opravdu hrdý. Navíc pracovní kolektiv je profesionální, výkonný, a přesto nehierarchický, velmi přátelský a inkluzivní.
  • Asi větší důraz na enviromentální dopady činnosti společnosti. Ale i tak si myslím, že tato společnost je velikostí i rozsahem své práce na tom z tohoto pohledu mnohem lépe, než některé komerční subjekty.

Výzkum, vývoj

• Fajn šéfová, dobré kafe, neformální prostředí, smysluplnost práce.
  • Trochu bezbřehost zadání práce, je potřeba si hlídat přepracování a přehlcení.
  • Pružnou pracovní dobu

Často se lze domluvit na cílech a úkolech a ty realizovat v domluveném čase a místě. Po domluvě je možné pracovní dobu posouvat.

• Neformální pracovní atmosféru

není dress code, většinou si tykáme (ale není to nutností), psi a úprava pracovního místa/prostředí podle týmu v kanceláři a ochotě investovat svůj čas do zvelebení - květiny, obrazy, ..

• Práce je hodně, ale víme, proč to děláme, respektive děláme tu práci, protože ji dělat chceme. Lidi jsou tu fajn, kolegové jsou vždy připraveni pomoct, podpořit, konzultovat.
  • Platy jsou nižší, ale mě osobně smysl té práce to kompenzuje.

• Nejlepší na práci v ČvT jsou určitě kolegyně a kolegové. Mám tu vlastně spoustu přátel, ne kolegů. Do práce prostě každý den chodím moc ráda. Jsem taky spokojená s náplní práce. Vidím v ní smysl. Mám ráda étos, který v ČvT obecně panuje. Všichni sdílíme společnou identitu i když se jen pozdravíme na chodbě.
  • Mohlo by to být lepší s platem i s benefity (máme tarif a multisportkarty). Ale zase to zkrátka vyvažuje ta radost, se kterou chodím do práce.

• Nadšení pro práci, férový přístup, smysluplně strávená pracovní doba, týmová spolupráce
  • Zatím jsem na nic nenarazila, samozřejmě trochu vyšší plat by byl příjemný, ale uspokojení z práce to plně nahrazuje

• Dle mého názoru je pro úspěšnou společnost jeden z nejdůležitějších aspektů, aby zaměstnanci od managementu až po posledního brigádníka spojovali hodnoty a základní myšlenky firmy, aby se mohla společnost efektivně a kvalitně posouvat. U Člověka v tísni to platí na 120%. Jelikož mám možnost pracovat se všemi sekcemi, cítím to tak od všech zaměstnanců, s kterými jsem měla možnost se prozatím setkat. Samozřejmě není vše ideální, každá velká společnost má hodně úskalí, nicméně je velká převaha pozitivního. Určitě doporučuji, minimálně na mé pozici se mohu hodně posouvat, navíc to platí nejen v pracovní rovině.
  • Práce je hodně, tudíž jsem pod stresem. Vyvažuje to však přínos organizace společnosti. Možná by to chtělo nastavit některé procesy jinak, poslední dobou na tom však pracují a výhledově by se tyto nedostatky měli srovnat.

• Je to organizace, která se neustále rozvíjí. Kvalitou výrazně přesahuje český a středoevropský prostor, s úspěchem obstojí v celosvětové konkurenci. Nepřeberné množství možností se učit a poznávat nová prostředí. Práce, která dává smysl.
  • Platové podmínky vs pracovní nasazení. Ocenění odpovídá české neziskové organizaci. V ČR je naše práce stále považována spíše za "dobrovolnickou amatérského činnnost".

Výzkum, vývoj

před více než 1 týdnem

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 41

Práci, co dává hlubší smysl

Rozmanitou práci

Volnost a samostatnost

Určitě záleží na konkrétním nadřízeným, ale pokud je člověk sám o sobě pracovní aktivní, zajímá se o to, co dělá, pak dělá v zásadě práci po svém, aniž na něj někdo neustále dohlížel.