Philip Morris ČR a.s.

Výroba tabákových výrobků

• Možnost kariérního postupu
  • Řád a pravidla
  • Práce v mezinárodním prostředí

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 91 345 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• Výplata je vždy na účtu včas
  • Jednání managementu k operátorům je tristní

• Máme hodně benefitů Slušné výdělky Špatné vedoucí a management
  • zaměření se na lidi jako živé bytosti a né jen jednání jako s roboty bez potřeb a pocitů

• Silná značka, mezinárodní prostředí, zahraniční stáže.
  • Firemní kultura, přístup managementu.

• - firma se opravdu zajímá, jak jsou lidé spokojení a v rámci možností se snaží o změny k lepšímu - je fajn možnost vzít si home office nebo sick day - i řiditelé se chovají jako lidi, není problém s nimi popovídat nebo zajít na pivo
  • - je to korporát, jakákoliv změna zabere spoustu času - velká rotace lidí, ať už je to tím, že lidé končí a nastupují noví, nebo interní přesuny mezi pozicemi - člověk pořád zjišťuje, kdo má co na starosti a nebo někoho zaučuje. - nejvíc mizerná je interní komunikace - informace se nedostávají tam, kam by měly, jak by měly a dostatečně rychle.

• Plat včas na účtě Naplánované směny na rok dopředu
  • Přílišný tlak na výkon Horší finanční ohodnocení

• Svělá péče o své zaměstnance.
  • Mít možnost,když je jaký koliv problem,za někým jít- svěřit se. Aby to bylo bez negativnich nasledků.

• Široké hrací pole.
  • Občasný alibismus a pokrytectví nadřízených.

• - Plat pravidelně každý měsíc na účtě - pravidelná školení - směny na rok dopředu
  • - vadí mi, i přes snahu managmentu, aby všichni dělali stejně, jsou směny které odvádí své výkony lépe a směny co se tzv. vezou. - zvýšení mezd na dělnických profesích. - lepší proškolování zaměstnanců o jejich povinnostech na danné pracovní pozici.

• Spousta možností pro studenty vysokých škol v podobě Internship programu v jednotlivých odděleních. Dotované stravování pro všechny zaměstnance firmy. Nápoje na pracovišti zdarma. Možnost vzít si homeoffice + pružná pracovní doba. Velké množství finančních benefitů, pro zaměstnance na HPP například příspěvky na dovolenou.
  • Málo zajímavých úkolů v pracovní náplni. Více sblížit management s řadovými zaměstnanci. V případě, že se člověk někomu znelíbí, pocítí to.

• Možnost osobního rozvoje a časová flexibilita (když si potřebuju něco zařídit, obvykle není problém najít vhodnou chvíli), rozumný systém hodnocení zaměstnanců. Možnosti mezinárodní kariéry. Sick days i benefity podporující sport a relax.
  • Směnový provoz by mohl být vstřícnější k těm, co v něm pracují. Některé pozice by mohly být ohodnoceny lepším způsobem a firma by se měla více zaměřit na lidi jako takové i jejich motivaci k dobré práci. Větší ambice v rámci skupiny Philip Morris by afilaci rovněž neuškodilo.
  • Jistotu a stabilitu

Philip Morris je firma s velmi dlouhou tradicí, dlouhodobou vizí do budoucna a dlouhodobě budovanou image. Rovněž systém hodnocení a odměňování je stejný ve celé firmě celosvětově a není závislý pouze na hodnocení jednoho nadřízeného. Firma samozřejmě prochází obdobím změn jako jakákoli jiná, nicméně změny jsou velkou měrou koordinované centrálně a tudíž se zřetelem na kontinuitu a plynulost. Vzhledem k velikosti firmy a jejímu kapitálu nehrozí, že vám výplata nedorazí včas.

• Volnost a samostatnost

Záleží samozřejmě na náplni dané pozice. Některé jsou logicky více spjaté s přesným harmonogramem náplně práce, tedy hlavně ve výrobě, zatímco ostatní vyžadují jistou dávku iniciativy, samostatného rozhodování a proaktivity. Za bezmála deset let, co pracuji ve skupině Philip Morris (tedy nejen v PM ČR) jsem prošel mnoha pozicemi, kde je víceméně na mě, jak si s daným problémem poradím. Samozřejmostí je pomoc od zkušenějších kolegů a mentorů, kdykoli je zapotřebí, nicméně nový přístup a myšlení out-of-the-box se oceňuje, stejně jako samostatné rozhodování. Za posledních deset let pozoruji patrný posun ve směru rozhodování od managementu směrem k nižším pozicím, kdy zaměstnanci mají větší pravomoci rozhodovat sami a převzít odpovědnost.

Zaměstanec má možnost díky půlročnímu/ročnímu hodnocení svého pracovního výkonu ukázat své dovednosti a schopnosti a říct kam by chtěl ve své kariéře růst. Firma zároveň poskytuje řadu školení a workschopů pro rozvoj. Díky otevřené diskusi ve stylu kritického myšlení zná své postavení v týmu/ společnosti.

PM ČR má jasně definovaná firemní pravidla a principy, kterými se řídí všichni zaměstananci. Zaměstnanec má díky tomu jasno ve firemní kultuře a chování, stejně tak jako v pracovních procesech.