Philip Morris ČR a.s.

Výroba tabákových výrobků

• Řád a pravidla
  • Možnost kariérního postupu

Výplata je vždy na účtu včas

• Výplata je vždy na účtu včas
  • Jednání managementu k operátorům je tristní

• Máme hodně benefitů Slušné výdělky Špatné vedoucí a management
  • zaměření se na lidi jako živé bytosti a né jen jednání jako s roboty bez potřeb a pocitů

• Minimální snaha zaučovat nové zaměstnance ze strany kolegú-strach z toho ,že budou chytřejší.Neuvěřitelné rodinkářství-pak chtějí aby ti co sou mimo klan dělali jako strhaní a i tak je pomlouvají.No komedie.
  • Když jde o práci tak lidi mimo klanu mají přidáno,když jde o peníze pak najednou je to opačně.Vedoucí nejsou dosazování na základě schopností ale známostí.Nic pro slušný inteligentní a pracovtí.Kto nevěří ať tam běží,bude čubrnět.

• Silná značka, mezinárodní prostředí, zahraniční stáže.
  • Firemní kultura, přístup managementu.

• Svělá péče o své zaměstnance.
  • Mít možnost,když je jaký koliv problem,za někým jít- svěřit se. Aby to bylo bez negativnich nasledků.

• Solidnost firmy k zaměstnanci Férové jednání ze stany legislativy k zaměstnancům ( pracovní smlouva, benefity )
  • S jednáním v rámci náplně práce , které se měnilo každé dva roky podle toho, kdo byl zrovna ve vedení firmy. Nekorektnost v případě zeštíhlováni zaměstnanců v obchodním oddělení.
  • Práci v týmu mladých lidí

Jelikož nemají zkušenosti a neznají historii a to firmě vyhovuje.

• Práci v mezinárodním prostředí

Je to práce spojená s obrovským množstvím omezení a legislativními zákazy. Proto prosadit s pozice zaměstnance nějaký nápad nebo změnu či reakci na konkurenční prostředí je nadlidský výkon ( spíš je to s 95% nerealizovatelné ). Za nějaký čas se spokojíte s tím, že pracujete a zažijete v sobě kreativitu.

• Široké hrací pole.
  • Občasný alibismus a pokrytectví nadřízených.

• - Plat pravidelně každý měsíc na účtě - pravidelná školení - směny na rok dopředu
  • - vadí mi, i přes snahu managmentu, aby všichni dělali stejně, jsou směny které odvádí své výkony lépe a směny co se tzv. vezou. - zvýšení mezd na dělnických profesích. - lepší proškolování zaměstnanců o jejich povinnostech na danné pracovní pozici.

• - firma se opravdu zajímá, jak jsou lidé spokojení a v rámci možností se snaží o změny k lepšímu - je fajn možnost vzít si home office nebo sick day - i řiditelé se chovají jako lidi, není problém s nimi popovídat nebo zajít na pivo
  • - je to korporát, jakákoliv změna zabere spoustu času - velká rotace lidí, ať už je to tím, že lidé končí a nastupují noví, nebo interní přesuny mezi pozicemi - člověk pořád zjišťuje, kdo má co na starosti a nebo někoho zaučuje. - nejvíc mizerná je interní komunikace - informace se nedostávají tam, kam by měly, jak by měly a dostatečně rychle.

• S ničím
  • Nepříjemné a útočné chování

Bezpečnost, ostraha, ozbrojené složky

PM ČR má jasně definovaná firemní pravidla a principy, kterými se řídí všichni zaměstananci. Zaměstnanec má díky tomu jasno ve firemní kultuře a chování, stejně tak jako v pracovních procesech.

Zaměstanec má možnost díky půlročnímu/ročnímu hodnocení svého pracovního výkonu ukázat své dovednosti a schopnosti a říct kam by chtěl ve své kariéře růst. Firma zároveň poskytuje řadu školení a workschopů pro rozvoj. Díky otevřené diskusi ve stylu kritického myšlení zná své postavení v týmu/ společnosti.

Pro ty co vylezli ze školy.