ABB s.r.o.

Výroba elektrických rozvodných a kontrolních zařízení

• Práce v mezinárodním prostředí

Firma vyrábí užitečné produkty. Zdůrazňování etiky podnikání.

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 96 670 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• Firma vyrábí užitečné produkty. Zdůrazňování etiky podnikání.
  • Nespravedlivé mzdy (oběma směry) a příliš velká variabilní složka mzdy, která je navíc často či z velké části závislá na něčem, co ani odměňovaný neovlivní. V principu správné věci, jako jsou hledání úspor či oblast BOZP, se zásadně "zvrtly". Takřka permanentní organizační změny.

• stabilita
  • některé vedoucí, kteří se chovají mocensky a nesledují trendy v oblasti leadershipu

• Známý, nadnárodní konglomerát s obrovským zázemím.
  • Nedostatečná komunikace mezi jednotlivými odděleními. Přesné rozdělení jednotlivých rolí během projektu bylo sice přesně popsáno, ale nedodržovalo se a vytíženost jednotlivých pozic neodpovídala přiřazeným pravomocem ani odměně.

• Dodržování ZP, pracovní a ochranné pomůcky, kantýna, čisté a moderní prostředí.
  • Vulgarita pracovníků na pracovišti (kteří se na spolupracovnice obraceli se slovy: "hele, ukaž ko*y") a reakce nadřízených ("když všechny vyhodím, nebude tu mít kdo pracovat"). Zrušil jsem pracovní poměr po týdnu. Neskutečné. Kdo má rád sexistické neandrtálce, co si nevidí na špičku nosu, go for it :)

• Využití cizího jazyka Mezinárodní prostředí
  • ABB je velká mezinárodní firma s kvalitními produkty a službami. Člověk by si řekl, že taková společnost adekvátně zaplatí své zaměstnance. Bohužel opak je pravdou. Velmi nízká mzda v porovnání s konkurencí, neférovost nadřízených, kteří slepě plní rozkazy zahraniční "matky", neustálá obava zaměstnanců o budoucnost jejich jednotky. Na manažerských pozicích jsou často lidé, kteří o dané problematice nic neví, přenašeči papírů a tlučhubové, kteří delegují povinnosti na podřízené, aby zakryli své hrubé znalostní nedostatky a neschopnost, kterou se snaží zamaskovat tím, že kolem sebe vytváří auru "velké zaneprázdněnosti" a neustále vymýšlí nesmyslné meetingy, kde se tluče prázdná sláma. Odborníci a experti, kteří do firmy přišli, většinou po pár měsících odcházejí pryč. Benefity doslova mizerné a směšné.

• Nadnárodní společnost se všemi výhodami i nevýhodami které z toho plynou. Různá nesmyslná nařízení globalniho charakteru.
  • V poslední době velká fluktuace a s tím spojené problémy v řízení organizace.

Kvalita, kontrola kvality

• Dobrý work life balance, přiměřená pracovní zátěž. Příjemné prostředí, většinou bez stresu. Slušní, fajn kolegové. Osobně jsem si pochvaloval i kantýnu. Možnost Home Office.
  • Management trochu nedostupný, dle pyramidové organizační struktury. Novinky, změny (i pozice) šly často nelehce prosadit, nebo nešly vůbec. 1-2 odpozorované případy drzého vítězství osobního a rodinného zájmu nad zájmy firmy. Nebyl jsem spokojen s ukončením pracovního poměru, ale konce zvyknou být méně veselé, a vůbec, NDA.

• Když něco potřebuji ti nahoře tak je to v pohodě , ale když potřebuje něco výroba , tak je to náš výmysl

• Pouzitiva vyplývající z mezinárodní stabilní firmy(koncernu).Možnost vycestovat a pracovat pro jiné jednotky v rámci celého světa!
  • Leadership-akceptování zodpovednosti a akce na straně stredniho/vyššího managementem! Obecně u tak velké společnosti problémy v interní (napříč odděleními)komunikaci. Bohužel nedodržování pravidel, chybí disciplína, není však divu když neexistuje motivace ať už pozitivní nebo negativní. Motivační složka mzdy formou osobního ohodnocení, ale ta je vždy v plné výši neboť samotná celková výše platu pod průměrem ve s rovnými s ostatními firmami ve stejném oboru!

Kvalita, kontrola kvality

• Oceňuju velmi dobrý kolektiv a zlepšující se bezpečnost práce.
  • Zaměstnavatel opakovaně nedrží sliby. Šetří se peníze na IT technice, testovacích zařízeních, zaměstnancích (jako jsou letenky v turistické) a věcech které se i tak budou muset později pořídit. Zatím co ředitelé, nadřízení atd. si pořizují extra drahé luxusní auta a lítají si business třídou. Když se dohodnete na navýšení mzdy v rámci nějakého dlouhodobého projektu na kterém pracujete třeba i 2-3 roky a vše dopadne víc než dobře tak vám řeknou že vám nic nedají...tohle je taková klasika jak vysát člověka a nic mu nedat :D

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 16

Firma má bohatou historii a je dlouhodobě zisková

noví zaměstnanci si mohou rozvíjet nejen specializaci v oboru, ale i jazyky za velké podpory zaměstnavatele.

Firma je nadnárodní s řízením prostřednictvím obchodních skupin, zaměřený na specializovanou výrobu v elektrotechnickém segmentu velmi vysoké, vysoké, střední a nízké napětí. Organizační struktura v Českém prostředí tak vykrývá pouze shodu a soulad se zákony ČR a etické a sociální zvyklosti v rámci rodiny ABB.