cover photo
Poradenství v oblasti počítačů

• Sú tam ľudia, s ktorými sa dobre pracuje aj baví, a platí to aj o nadriadených. Tímová práca a zdielanie vedomostí funguje dobre. Nikdy som nemal problém s prispôsobením pracovného času súkromným potrebám, čo je dôležité ak má niekto rodinu. Pracovné tempo je primerané a stabilné, s občasnými výkyvmi (niekedy treba pridať, inokedy je zase pohoda).
  • Slabšie pracovné ohodnotenie. Pravidelné navyšovanie síce prekročí infláciu, ale výrazné zlepšenie sa očakávať nedá, takže potom dosť záleží aký mal človek nástupný plat. Technológie sú občas pozadu za súčasným trendom, ale je možné, že sa to líši projekt od projektu.

• V této firmě nejste "employee" ale "member". Velmi zajímavé benefity: zaměstnanecký akciový program s příspěvkem zaměstnavatele, plný plat během 30 dní nemocenské.
  • Trochu více byrokracie díky interním procesům, ale jinak se to v takto velkém korporátu asi nedá udělat.

• tým kolegů
  • kontinuální "hašení požárů", málo prostoru dalšího rozvoje, neprofesionální přístup nadřízeného

• V CGI jsou velice spolehlivé lidi. Kolegové rádi pomůžou, když člověk neví nebo se neorientuje v dané pozici. Práce je zde určitě zajímavá. Člověk se může dostat na hodně míst a na každém je něco jiného. Benefity jsou zde vcelku normální jako stravenky, sick-day, občasné práce z domova.
  • Jako první věc je to, že je to korporátní firma. Neočekávejte, že se k Vám budou chovat jinak. Ke každému z firmy se chovají podle přesně definovaných pravidel a postupů. Každý týden se musí psát "timesheet". Jedná se o docházku a zároveň kontrolu nad lidmi, co dělaly v daném týdnu. Jejich systémy jsou bohužel slušně řečeno katastrofa. Je jich mnoho, a jsou zastaralé. Příklad: Aby jste si vzaly dovolenou tak se to musí napsat do 3 systému. To samé platí, když jste nemocní. Jednání některých Manageru je nevhodné a nevidí souvislosti kde je problém, ale chtějí aby se to vyřešilo co nejdříve s nezájmem na tom, že to nemůže být vyřešeno rychle. Jednání k některým klientům společnosti je odstrašující. Pokud nemáte práci na projektech, a nemůžete se vykazovat, aby za Vás mohli inkasovat peníze, tak Vám přicházejí emaily o tom.
  • Jistotu a stabilitu

Ve firmě je mnoho zakázek. Možnost výběru je veliká. Když jste přiřazen na projektu tak to není na krátkou chvíli. Před skončením jste automaticky už upozornění, že pro Vás mají jiný projekt. Ve firmě se moc nevyhazuje. Jsou tam lidé i více než 15 let.

• Příjemné pracovní prostředí

Kanceláře jsou velice pěkné, i když je to open space. Jsou tam místa na odpočinek (dohromady asi 4 nebo 5). Káva nebo čaj na každém rohu. Příjemné židle na sezení a gauče. Zasedaček tolik, kolik je potřeba. Kdyby jste potřebovali klid na meeting nebo call, tak je vždy nějaká volná.

• Zazemi silne mezinarodni spolecnosti. Pratelska a pohodova atmosfera v pracovnim kolektivu. Vystridal jsem nekolik ruznych projektu i pozic a vzdy jsem mel stesti na dobre kolegy. Otevrena atmosfera a sdileni informaci o spolecnosti na vsech urovnich.
  • Diky tomu, ze jde o korporaci, je nutne se prizpusobit take zpusobu, jakym se v takove velke spolecnosti resi procesy. Navic - vse musi byt transparetni, aby externi auditori meli moznost vse overit. Tomu se samozrejme podrizuji veskere procesy i fungovani. Je to ale v pohode a pokud je clovek schopen chapat sirsi souvislosti, neni duvod si na cokoli stezovat. Je to hodne o komunikaci v tymu a s nadrizenymi.
  • Jistotu a stabilitu

Diky tomu, ze jde o velkou mezinarodni firmu (aktualne vice nez 78 tis. zamestnancu), tak je take velmi diverzifikovane portfolio zakazniku (a tedy i prum.odvetvi). Tim padem propad poptavky po sluzbach v jednom oboru neohrozi celou spolecnost.

Existuji zde programy pro zaskoleni - bootcampy. At uz treba Java bootcamp nebo Testing bootcamp. Mimo to se na projektech vetsinou novy kolega zaskoli v prubehu zkusebni doby. Samozrejme jde o zaskoleni do konkretniho projektoveho prostredi, prip. technologie.

• Vyborný šéf, zaujímavá práca, dobrá lokalita.
  • Je to velmi velká firma :)

• Benefity, CGI Dream, sportovní akce, prostředí, zajímavé projekty

• Nedostatek ocenění, člověk se cítí neviditelný pro společnost. Je to korporát, takže doržování korporátních pravidel je důležitější, než vaše práce. Společnost nutí zaměstnance vykazovat týdně každou hodinu, co kdo dělal - novodobé píchačky, byť se jedná o IT firmu.

• Pre mňa je určite plus - Pracovné prostredie - Systém odmeňovania - Zaujímavosť práce
  • Čo by chcelo zlepšiť - na niektoré veci je málo času - občas dvojakosť procesov

• Tomu, že dokáže naslouchat mým potřebám. Díky tomu jsem ve firmě našel uplatnění, které mohu skvěle sloučit se svým soukromým životem. Na kolegy i nadřízené se mohu spolehnout.
  • Nic podstatného mě nenapadá.

Koho právě teď firma potřebuje?