ŠKODA AUTO a.s.

Výroba motorových vozidel

• Možnost kariérního postupu
  • Netradiční benefity

Finanční ohodnocení - do okamžiku, než začnete zjišťovat kolikrát vyšší plat mají kolegové za stejnou práci u mateřské firmy…

• Finanční ohodnocení - do okamžiku, než začnete zjišťovat kolikrát vyšší plat mají kolegové za stejnou práci u mateřské firmy v Německu.
  • "Člověk člověku vlkem" - asi tak bych v kostce shrnul atmosféru ve firmě. Za ty roky odkryjete kdo komu zametl průšvih pod koberec a on mu za to zaměstnal manželku a vytvořil teplé místečko pro syna na praxi v zahraničí atd. Zjistíte jak se na lidech škudlí halíře a kam odtékají milióny. Sledujete jak se zachází s Čechy a jak s Němci - bytˇ formálně jsou pravidla pro všechny stejná (chacha). Obrovským morem je nekonečná a stále se zhoršující byrokracie, formalismus ve všem (vzdělávání, hodnocení, plánování...). Kdo řekne "Císař je nahý!", letí. Jsem rád, že už tam nejsem...

• S možností odborné praxe s nejmodernějšími technologiemi.
  • Chybí mi to, že s námi společnost škoda auto a. s. zachází jako s číslem z 35 000 zaměstnanců, ne s člověkem jako takovým. Dále mi vadí, že je nedostatek zaměstnanců s odborným zaměřením a to má výsledek takový, že chybí seřizovači, údržba a podobně. Důvod je ten, že zaměstnavatel nedokáže platově ohodnotit tyto pracovníky, zatímco menší firmy na boleslavsku ano.

• ideální firma pro lidi co nic neumí a umět nechtějí - dá se tam skrýt v davu. Sociální ústav od managementu směrem dolu - nejvíc si to odskáčou lidi z výroby
  • nejhorší firma pro kreativní, aktivní, chytré a pracovité lidi - všechno nezkutečně trvá, nic nejde, nic se nedá - když by se to muselo změnit, musela by 1/3 zbytečných THP, co vytváří práci pro další třetinu THP odejít - a to se nikdy nestane. Všechno to táhne třetina nižšího THP managementu a dělníci

• Slušnější zacházení s lidmi. Nejedná se o otroky, kteří jsou povinni vyplňovat nejrozmarnější přání svých šéfů a vedoucích. také by měli mít úctu k základním životním hodnotám, jako je rodina a moje soukromí (=nechtít po lidech práci od nevidím do nevidím včetně víkendů, nocí) bez patřičného ohodnocení.

• jistota zaměstnání , pravidelně mzda na účtě , sociální přístup - příspěvek na penzijní spoření , bonusy ,
  • přístup přímého nadřízeného - dodržovaní ,, rotace ,, , větší síť sociálního zařízení ( záchody , svačinové kouty ) , plynulý odjezd z práce !!!! ( trvá až 45 min než se dostanu na hlavní silnici !!! )

• Hlavní pozitivum spatřuji v jistotě.Firma vyrábí kvalitní produkty o které je dlouhodobě zájem.
  • V benefitech pro pro pracující na dělnických profesích bych viděl mezery. Např.operativní leasingy jsou už stejně drahé,jako nabízejí někteří dealeři,nebo umožnit svým zaměstnancům po určitých odpracovaných letech,nákup vozu za cenu pro leasingové společnosti.Přestat převádět některé oddělení pod externí firmy.Velké rozdíly v platovým hodnocení lidí mezi nepřímým a přímým personálem.Nepřímý je nadhodnocen a jeho nadměrný počet.Omezit zaměstnávání agenturního personálu na nezbytně nutnou úroveń,omezit zaměstnávání pracujících z Bulharska,Rumunska,Ukrajiny atd.Jsou líní a jejich hygienické návyky jsou na úrovni pravěku.

• Určitě práce je náročná , ale myslím že ve většině profesí i slušně zaplacena . Bonusy , 13 plat , stravování , lékařská péče , příspěvek na důchod .
  • Určitě arogantnost některých mladých mistrů a už vůbec bych nedovolil aby zahraniční zaměstnanci dělali nábor nových zaměstnanců , protože je zvýhodňují . Tím myslím personální odd. , parťáky na linkách a jiné kategorie , které mají právo dosazovat zaměstnance .

Kvalita, kontrola kvality

• Benefity, pružná pracovní doba, výplata přesně v termínu, možnost profesního růstu,..
  • Někteří koordinatori-řidiči pracovníci jsou nekompetentní! Vyrazil bych je hned do monterek!

• Příjem
  • Slušnost a lidskost

• Bonusu
  • Přidat peníze lidem, kteří si to zaslouží. Více se zajímat o to co lidi udělá spokojenější a budou do práce chodit spokojeni.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 27

Protože když tam pracujete víc jak půl roku, tak vás jen tak nemůžou vyhodit, když nebudete zvládat svoji práci, tak vás nevyhodí, nabídnou Vám jinou a třeba jednodušší, ale samozřejmě za míň peněz

Kariérní postup je zde zcela možný a zaměstnanec může dosáhnout na velmi dobrou kariéru. Je zde umožněno cestování v rámci koncernu, pobytů v zahraničí, ale bohužel se stává, že je i třeba známostí či velkých znalostí. Zde spatřuji různorodost v příležitostech, protože mnohdy můžete mít i dobré znalosti, potřebné vlastnosti apod., ale Váš nadřízený se Vás bojí a drží si Vás "zkrátka". Hodně se v příležitostech kariérního postupu prolíná sympatie - nesympatie s lidmi, kteří o Vás rozhodují. Někteří podporují a někteří udělají vše, abyste ho náhodou nepřerostl. Na některých místech jsou nekompetentní osoby, které mají vliv na kariéru. Možnosti tu zcela jistě jsou, ale záleží...

Netradiční benefity

Protože ty benefity a odměny, co tam nabízí jinde ve firmě nenajdete

Je to německá firma. A rád a pravidla se tam dodržují s Německou preciznosti.

Interní burza práce nabízí mnoho míst kde si můžete najít obor s tím správným zaměřením pro vás. Od IT specialistů a vývoje nových modelů,přes montáže kde se pracuje v týmech takže rozhodně neděláte pořád to samé,elektrikáři s různým zaměřením,výtaháři a specialisté na jeřáby ,specialisté na konvenční výrobu náhradních dílů,opravy strojů a zařízení díky kterým by výroba automobilů vůbec nefungovala,práce na NC strojích v kusové i hromadné výrobě,dále dopravní oddělení a spedice pro toho kdo rád řídí. Je tu spousta oborů,hasiči,ostraha závodu,doktoři a sestry,kuchaři,sekretářky, stačí si jen vybrat a pak se tam dostat...