ŠKODA AUTO a.s.

Výroba motorových vozidel

• Možnost kariérního postupu
  • Netradiční benefity

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 91 345 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• S možností odborné praxe s nejmodernějšími technologiemi.
  • Chybí mi to, že s námi společnost škoda auto a. s. zachází jako s číslem z 35 000 zaměstnanců, ne s člověkem jako takovým. Dále mi vadí, že je nedostatek zaměstnanců s odborným zaměřením a to má výsledek takový, že chybí seřizovači, údržba a podobně. Důvod je ten, že zaměstnavatel nedokáže platově ohodnotit tyto pracovníky, zatímco menší firmy na boleslavsku ano.

• jistota zaměstnání , pravidelně mzda na účtě , sociální přístup - příspěvek na penzijní spoření , bonusy ,
  • přístup přímého nadřízeného - dodržovaní ,, rotace ,, , větší síť sociálního zařízení ( záchody , svačinové kouty ) , plynulý odjezd z práce !!!! ( trvá až 45 min než se dostanu na hlavní silnici !!! )

• Slušnější zacházení s lidmi. Nejedná se o otroky, kteří jsou povinni vyplňovat nejrozmarnější přání svých šéfů a vedoucích. také by měli mít úctu k základním životním hodnotám, jako je rodina a moje soukromí (=nechtít po lidech práci od nevidím do nevidím včetně víkendů, nocí) bez patřičného ohodnocení.

• Perfektní platové podmínky a benefity jsou dobrým vnějším motivátorem. Férovost a jasná pravidla činí firmu jednoduchou na přizpůsobení. Kolegové jsou super, ať už jsou ve firmě měsíc, nebo 20 let.
  • Nevyhoditelnost zaměstnanců je zde směšná! Když je někdo neschopný, mělo by se ho jít zbavit - bohužel, firma je někdy až příliš sociální.

• Určitě práce je náročná , ale myslím že ve většině profesí i slušně zaplacena . Bonusy , 13 plat , stravování , lékařská péče , příspěvek na důchod .
  • Určitě arogantnost některých mladých mistrů a už vůbec bych nedovolil aby zahraniční zaměstnanci dělali nábor nových zaměstnanců , protože je zvýhodňují . Tím myslím personální odd. , parťáky na linkách a jiné kategorie , které mají právo dosazovat zaměstnance .

Kvalita, kontrola kvality

• Měla jsem dobrého šéfa z Německa, který by dlouholetým ředitelem s mezinárodními zkušenosti. Uměl vést lidi, vše vždy probíhalo hladce a v klidu. Práce mně moc bavila - odešla jsem z důvodu založení rodiny a přestěhování.
  • Kratší pracovní doba, byli jsme tam od 8 cca do 20 hodin i více.

• Hlavní pozitivum spatřuji v jistotě.Firma vyrábí kvalitní produkty o které je dlouhodobě zájem.
  • V benefitech pro pro pracující na dělnických profesích bych viděl mezery. Např.operativní leasingy jsou už stejně drahé,jako nabízejí někteří dealeři,nebo umožnit svým zaměstnancům po určitých odpracovaných letech,nákup vozu za cenu pro leasingové společnosti.Přestat převádět některé oddělení pod externí firmy.Velké rozdíly v platovým hodnocení lidí mezi nepřímým a přímým personálem.Nepřímý je nadhodnocen a jeho nadměrný počet.Omezit zaměstnávání agenturního personálu na nezbytně nutnou úroveń,omezit zaměstnávání pracujících z Bulharska,Rumunska,Ukrajiny atd.Jsou líní a jejich hygienické návyky jsou na úrovni pravěku.

• Finanční ohodnocení - do okamžiku, než začnete zjišťovat kolikrát vyšší plat mají kolegové za stejnou práci u mateřské firmy v Německu.
  • "Člověk člověku vlkem" - asi tak bych v kostce shrnul atmosféru ve firmě. Za ty roky odkryjete kdo komu zametl průšvih pod koberec a on mu za to zaměstnal manželku a vytvořil teplé místečko pro syna na praxi v zahraničí atd. Zjistíte jak se na lidech škudlí halíře a kam odtékají milióny. Sledujete jak se zachází s Čechy a jak s Němci - bytˇ formálně jsou pravidla pro všechny stejná (chacha). Obrovským morem je nekonečná a stále se zhoršující byrokracie, formalismus ve všem (vzdělávání, hodnocení, plánování...). Kdo řekne "Císař je nahý!", letí. Jsem rád, že už tam nejsem...

• Příjem
  • Slušnost a lidskost

• Pravidelný příjem , velká společnost která nabízí poměrně slušný pracovní postup ale pouze pro lidi kteří mají vzdělání s maturitou a výšší.Vybavení OPP.Příspěvek na důchodové pojištění , třináctý plat rozdělený na dvě části ,variabilní bonus .
  • v rovnoměrném rozvrhu plánování pracovních úkonu na daných pracovištích aby nenastávalo že jeden dělním má na své pozici nadměrné zatížení a na jiném pracovišti .Důslednou kontrolou sledovaní kolegů jak provádějí svojí činnost

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 16

Za odvedenou práci dostanete dobře a včas zaplaceno, nemusíte s obavou čekat jestli Vám peníze na účet dojdou nebo ne. Jezdit se bude pořád a auta bude třeba stále vyrábět. Čím víc se toho naučíte dělat tím lépe

Kariérní postup je zde zcela možný a zaměstnanec může dosáhnout na velmi dobrou kariéru. Je zde umožněno cestování v rámci koncernu, pobytů v zahraničí, ale bohužel se stává, že je i třeba známostí či velkých znalostí. Zde spatřuji různorodost v příležitostech, protože mnohdy můžete mít i dobré znalosti, potřebné vlastnosti apod., ale Váš nadřízený se Vás bojí a drží si Vás "zkrátka". Hodně se v příležitostech kariérního postupu prolíná sympatie - nesympatie s lidmi, kteří o Vás rozhodují. Někteří podporují a někteří udělají vše, abyste ho náhodou nepřerostl. Na některých místech jsou nekompetentní osoby, které mají vliv na kariéru. Možnosti tu zcela jistě jsou, ale záleží...

Netradiční benefity

Příspěvek na dovolenou,dětské tábory,zuby,brýle. Sociální příspěvky v případě narození dítěte,úmrtí v rodině,volno dle kolektivní smlouvy na stěhování,pohřeb,či doprovod k lékaři. Bezúročná půjčka na opravu bydlení či koupi bytu. Sleva při nákupu nového vozu,přednostní odprodej tzv referenčních vozů. 25 dní dovolené,možnost nadělání a vybírání náhradního volna či neplacené volno. Dotované jídlo a široký výběr salátů,pečiva,zdravých i nezdravých pochoutek. Kulturní programy a jejich dotované vstupy-koncerty,permanentky na fotbal,hokej,saunu,bazén,divadlo. Klub důchodců a jejich setkání a plesy a akce pro bývalé zaměstnance. Kuponová knížka se slevami cca 2x ročně do Bondy centra v MB na široký sortiment zboží-prakticky na vše co najdete v nákupním centru. Slevy na dovolenou u vybraných CK,slevy na zboží s vybranými prodejnami-Alpin Pro,Planeo,Sport atd za body na zlepšovacích návrzích které se nechají proměnit v peníze či zboží. Zdravotní benefity-sbíráte body za preventivní prohlídky a různé programy-měření cholesterolu,tlak,kontrola srdce a měníte je ve výhody využité na slevy v lékárně nebo převedete na konto ve formě peněz ke svému penzijnímu spoření kde vám firma měsíčně k vaší naspořené částce dává nově 1200 korun.

Je to německy řízená společnost, takže na vše jsou přesně popsané procesy a pravidla. Z části to pomáhá fungování, ale někdy je to "zábavné".

Interní burza práce nabízí mnoho míst kde si můžete najít obor s tím správným zaměřením pro vás. Od IT specialistů a vývoje nových modelů,přes montáže kde se pracuje v týmech takže rozhodně neděláte pořád to samé,elektrikáři s různým zaměřením,výtaháři a specialisté na jeřáby ,specialisté na konvenční výrobu náhradních dílů,opravy strojů a zařízení díky kterým by výroba automobilů vůbec nefungovala,práce na NC strojích v kusové i hromadné výrobě,dále dopravní oddělení a spedice pro toho kdo rád řídí. Je tu spousta oborů,hasiči,ostraha závodu,doktoři a sestry,kuchaři,sekretářky, stačí si jen vybrat a pak se tam dostat...