Air Bank a.s.

Bankovnictví

• Příjemné pracovní prostředí
  • Neformální pracovní atmosféra

Relativně pohodové pracovní prostředí.

• Relativně pohodové pracovní prostředí.
  • Absolutní nadřazenost vedení firmy nad zaměstnanci. Neférové jednání v oblasti mzdy a odměňování. Ignorace zákoníku práce a neopodstatněné rozdíly ve mzdách na stejných pozicích mezi Prahou a regiony.

• S kolegy
  • S platem , hodně práce za málo peněz, neustálé nahrávání prodejních rozhovorů na pobočce s klienty, hodně mystery a na každého jiný metr, bohužel nešlo důvěřovat nadřízeným kteří držely s plolu když se člověk s něčím svěřil věděli to všichni. Už to není banka tzv ,, jiná'' jak sama o sobě říká. Prodej, velký tlak na prodejce, kromě stravenek žádné benefity.
  • Práci v týmu mladých lidí

Práce na pobočce je možná a fajn hlavně pro lidi bez větších zkušeností( první práce, získání zkušeností) bohužel kariéru zde moc budovat nemůžete už jen proto ze poboček na Moravě je poskromnu cca 5 a věřte nebo ne místa už jsou většinou rozdana podle oblíbenosti a ne podle výsledků. Pokud hledáte firmu kde se něco naučíte ok, naučíte se že svou hodnotu poznáte nejlépe vy a že osobní život a peníze jsou taky fajn a že v Air bank to bohužel nenajdete byť se tak firma na oko tváří.

• Školení Firemní společenské akce
  • Neinformovanost Nedodržování interních predpisu Manager bez respektu k lidem Akcionáři si neváží svých zaměstnanců a hodnost které jsou prosazování jen na oko Stále zhoršující se pracovní prostředí Povysovani Pražáku nad Brnaky

• Přátelský kolektiv, pohodové prostředí, firemní akce, po škole dobrá praxe (po 2-3 letech ale raději pryč), neformálnost prostředí
  • Velký rozdíl HQ Praha vs. zbytek firmy. Neopodstatněné rozdíly ve mzdách na stejných pozicích - stejná pozice v Brně ohodnocena jinak než v Praze. Misto HPP v některý případech volí DPP a to celoročně na fulltime, takže je potom těžké domoci se výhod, které mají lidé na HPP. Celkově se banka prezentuje jako nízkonákladová, ale smutné je, že ve všech směrech a zejména i směrem k zaměstnancům - přístup asi ještě horší než v ČNÍ bance.

• Dlouhá pracovní doba a pracovní vikendy

• - touto prací vypěstovaná obrněnost vůči stresu - mladý kolektiv (většina lidí sympatická a příjemná - tímto se společnost i snaží udržet lidi v AB)
  • - ''zelená'' airbank není vůbec tak zelená jak se tváří, pokud se někomu ve vedení nelíbíte (máte odlišný názor), tak je s vámi i tak zacházeno - plat (odměny + fix - co se vám přidá na fixu, to se potom strhne na odměnách, takže jste na tom pořád stejně) - práce na kontaktním centru - firma se snaží se stejným počtem zaměstnanců obsluhovat čím dál vyšší počet klientů, z čehož plyne, že práce je čím dál víc (nestíhá se), ale plat zůstává stejný/horší, protože dostupnost není podle jejich představ (a jak má asi být s tak malým počtem lidí a jak má vypadat kvalita hovorů, když berete hovor za hovorem?!) - benefity sick days - téměř nepoužitelné, ráno píšete, že je vám špatně a žebráte o sicka, napíše se vám, že dnes se to opravdu nehodí a v nejlepším případě se vám dá dovolená (kterou si výtečně užijete) a další a další věci....

• je to asi fajn zaměstnavatel pro mladé lidi, kteří si chtějí udělat nějakou praxi
  • pracovní podmínky pro zaměstnance - lepší pracovní doba, lepší plat, lepší zacházení

• Air bank se vás sice na názor zeptá, ale tím to bohužel končí. Čím dál více se podobá ční bance. Aby ne, akcionáři musí mít na kafe, to je jasný
  • Plat a osobní život, ani jedno se nedá bohužel s prací na pobočce zkloubit

• Podpora od šéfů. Možnost učit se bez strachu z vlastních chyb. Mladý a přátelský kolektiv.
  • Podpůrné útvary jako je Péče o zaměstnance v podstatě nefungují a jen si na něco hrají.
  • Možnost práce při studiu

Možnost plánovat si směny dle svých možností. V Praze a Brně široká síť poboček s poměrně dlouhou otevírací dobou - normální pobočky, i v nákupních centrech.

• Práci v týmu mladých lidí

Protože je tu spousta mladých lidí...neznamená to, že by sem nemohl někdo, komu věk začíná 3, 4 nebo 5 - to rozhodně ne, ale musí počítat s tím, že kolem sebe bude mít bandu "skoro teenagerů" :-D

• Práce je strašná pohoda, má smysl a je vidět, směr, kam se ubíráme. Zároveň jsme slušní ke klientům a vážíme si jich, žádné "dojení" a vnucování produktů.
  • Totálně změnit fungování oddělení péče o zaměstnance (HR). Je to tragédie.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 13

Není tu žádný dress code, prostor, kde se nachází kanceláře, je otevřený, jsou tu sedací vaky, kde se dá odpočívat, a jiné vychytávky, kterými je možné strávit čas o pauze. Klade se důraz na setkávání se, jak mezi sebou, tak s managementem. Pořádají se dny s kávou a občerstvením, kdy všichni opustí své kanceláře a mohou se družit. Vysoký manager sedí třeba jen kousek od vás a můžete ho potkat v kuchyňce.