Direct pojišťovna, a.s.

Pojišťovnictví

• Neformální pracovní atmosféra
  • Práce, co dává hlubší smysl

Nejvíce jsem byl spokojen s kolegy kteří pracovaly v Directu od začátku. V podstatě ti co ho tvořily. Myšlenka zaměřenost…

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 100 142 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• Nejvíce jsem byl spokojen s kolegy kteří pracovaly v Directu od začátku. V podstatě ti co ho tvořily. Myšlenka zaměřenost na zákazníka a pomoci je skvělá, ale moc nefunguje.
  • Cca po 3 letech dochází k obměně zaměstnanců, kterým na začátku byla dávána velká naděje, že budou mít skvělý start kariéry. 3 roky tvrdé práce a nakonec oznámení o syndromu vyhoření atd... V podstatě zde s růstem společnosti dochází k přechodu na korporátní společnost a to je hřiště pro velké hráče z jiných firem. Takový bezpáteřní kolegové tak začínají nahrazovat ty poctivé a ty kteří sdílely tu prvotní vizi s vedením. Ze své zkušenosti můžu říct, že vedení jen prezentuje své vize např. o feedback, ale realita v týmech je naprosto jiná.
  • Práci bez přesčasů

Tuhle odpověď nesdílím. Je velký rozdíl mezi odděleními v celé společnosti. Všeobecně za mě záleží jak se k tomu člověk postaví. Jsou tam lidé co svou práci dělají za pracovní dobu a vše stíhají a jsou happy, ale také tam jsou lidé, kteří si myslí, že se to bez nich neobejde a jsou v práci od nevidím do nevidím.

• Že zatím můžu opravdu říct co si myslím.
  • Občas by neškodilo kdyby uznali ze mskame vi než je běžně. A taky by mohli rozpoznat kdy na okolí někdo pouze něco hraje a kdy je srdcař.

• nebídky od zaměstnavatele - benefity, volné víkendy a státní svátky, akce pro zaměstnance, výplata vždy včas, stravenky, směny
  • změna kompletního vedení v KC - pod hlavní vedoucí

• Líbí se mi myšlenka Directu: dělat to co děláme hlavně pro klienty, dělat to lidsky a být normální. Líbí se mi, že se to dodržuje nejen ven ke klientům, ale také uvnitř firmy. Jsem ráda za hodnoty firmy, které jsou pro mě důležité. Líbí se mi, že mohu být součástí podílet se na dobrém a užitečném projektu pojišťovny!
  • Jsme mladá firma a občas se potýkáme s tzv. porodními bolestmi, ale to se dá v pohodě zvládnout

• Kolegové byli přátelští a otevření Nemusel jsem se stydět za to, že pracuju pro pojišťovnu
  • Očekával jsem na začátku i v průběhu mého zaměstnání více školení, zejména tedy na začátku.

• Možnost přijít s vlastním názorem, který může být v rozporu s vedením a přesto se o něm mohu otevřeně pobavit.
  • Více propojit informovanost mezi jednotlivými úseky.

• Přístupu k zaměstnancům. Toho, že se svými zásadami opravdu řídí a nejsou to jen řeči na papíře.
  • Nic

• Nejvíce oceňuji přístup k zaměstnancům, který je férový. Když potřebuji poradit nebojím se zeptat.
  • Programy pro pojištění podnikatelů.

• Úžasnou firemní kulturu, která mi dovoluje dělat, co mě baví nejvíc. Velmi příjemný pracovní kolektiv. Snaha společnosti dělat pro lidi něco navíc.
  • Benefit - multisport karta.

• Po návratu po mateřské mi tato firma ukázala cestu a nový směr mojí kariéry, maminek si tady cení a tak není problém se mi i přizpůsobit pracovní dobou a potřebami mého syna. Každý zde může říct svůj názor, nápad a nikdy to jen tak někam nezapadne.
  • Nemám nic co bych potřebovala změnit, Direct a přístup všech mě baví takový jaký je a naopak doufám, že se nic měnit nebude

Přestože je to Pojišťovna, nehraje se tady na obleky a kravaty, každý si může chodit v čem chce a v čem se cítí pohodlně, aby mohl dodat 100% výkon. Ajťáci tak chodí ve vytahaných tričkách, já jako manažer třeba ve svetru, mimo kancelář si beru sako (obchodní partneři si naopak na formálnosti zakládají, tak je přeci jen potřeba jim vyjít naproti). Každý mluví s každým bez ohledu na to jestli je "nad ním nebo pod ním". Lidi si rádi pomůžou, pokecají, nebo se dohodnou a jdou si udělat pauzu k fotbálku do kuchyňky. Takovou pohodu jsem jinde nezažil.

Práci, co dává hlubší smysl

Direct má obrovské poslání ztělesněné v osobě zakladatele a ředitele Pavla Řeháka. Naše společná vize není nic menšího, než změnit trh pojišťovnictví v ČR (k lepšímu samozřejmě). To vše se skrývá pod heslem z reklamní kampaně, že jsme "Konečně normální pojišťovna."

Volnost a samostatnost