Mars Czech s.r.o.

Velkoobchod s cukrem, čokoládou a cukrovinkami

• Práce v mezinárodním prostředí

Moc se mi líbí, že kancelář je pet friendly.

• Moc se mi líbí, že kancelář je pet friendly.
  • Vadí mi příliš otevřený open space, ve kterém někdy není možnost mít klid na práci. Také mám v poslední pocit, že dochází k dalším a dalším restrikcím ze strany vyššího managementu.

• Pravidelná výplata, možnost práce z domova, pet friendly office, masáže. Firma se snaží nabídnout lukrativní benefity, aby přilákala nové lidi.
  • Chybí základní know how, spousta procesů není nastavená. Spousta problémů se řeší stylem 'aby to vypadalo, že jsme něco udělali.' V situaci, kdy je ve firmě více než padesátiprocentní míra fluktuace, se řeší hlavně nepořádek na stolech a oblékání zaměstnanců. Americká kultura firmy spočívá v tleskání si za úplně cokoli a pranyrovani těch, co netleskaji dostatečně. Taky zde bohužel platí, že velký bratr se vždy dívá.
  • Pružnou pracovní dobu

Pracovní doba je pružná, v práci musíte být podle personální příručky od 10h do 15h, jinak je to na vás. Vzhledem k přetížení některých pozic ale někdy nejde fungovat bez přesčasů.

• Na naší firmě si nejvíce cením přátelské atmosféry, skvělých produktů a organizačně ploché struktury. Možnost vzít si do práce domácího mazlíčka vnímám jako velké plus.
  • Americká korporátní kultura, kdy se i za naprosté maličkosti chválíme a tleskáme si. Přemíra složitých procesů a tabulek, na kterých jede celý business.

• Benefity Volná pracovní doba Pet friendly office Home office
  • Korporátní procesy Občasný nedostatek informací

• Mars kultura - otevřenost, neformálnost, není hierarchicky orientována. Příjemné benefity - multisport, pojištění, pracovní doba, benefity při podpoře matek při návratu do práce. Multikulturní kanceláře, mnoho možností pokračovat v kariéře v jiném státě
  • Stále je co zlepšovat. Optimalizace procesů a spolupráce mezi odděleními

• Obrovská příležitost růst a vyzkoušet si různé úkoly. Je tu velmi plochá hierarchie, proto je každý pracovník velmi blízko úzkému vedení. Je tu velká snaha naslouchat a vyjádřit svůj názor přímo vedení ne přes x nadřízených. Firma se snaží hodně spolupracovníky zapojovat do nejrůznějších aktivit a podporuje aktivní prezentaci všeho dobrého, co děláme jako týmy i jednotlivci pro dobro komunit i společnosti
  • Je to firma, která teprve nedávno prošla obrovskými změnami, se kterými si vůbec neumí poradit. Jsou tu velmi slabé a špatně fungující procesy, je těžké najít správné informace a zajistit, aby se věci děly správně. Navíc i právě kvůli velmi ploché struktuře prakticky neexistuje střední management, takže se spousta věcí řeší extrémně neefektivně - buď velmi obecně shora nebo velmi neorganizovaně zdola. Zároveň je tu velký tlak abychom byly země, které pouze adaptují a nic vlastního moc nevytvářejí a cokoli implementovat trvá neskutečně dlouho, je nesmírně obtížné a často končí ve slepé uličce.

• Flexibilní pracovní doba, je možné plánovat volný čas.
  • Nedostatek kvalitních procesů, zaškolení.

• osobni pristup k lidem, duraz na rozvoj, kultura firmy, silne principy
  • nedostatek propojenych system (napr. pro reportovani, planovani pres vice trhu apod.)

• Společnost mně dala možnost profesně růst. Má nadstandardní systém benefitů.
  • častá rotace vyššího managementu postrádám pak odpovědnost k business rozhodnutím

• Tak jako v každé jiné práci, jsou podle mě pro spokojenost nejdůležitější lidé a v Marsu pracuje spousta skvělých lidí, kteří jsou otevření, dokážou zabrat a práci si užít! Zároveň si vážím jedinečné firemní kultury, která je hodně zaměřená na lidi a to nejen na vlastní spolupracovníky, ale také na ostatní (komunity, dodavatelé,...). Máme skvělé benefity, možnosti růstu a rozvoje a také flexibilitu (práce z domova, zkrácený úvazek). A k tomu ještě úžasné produkty ;)
  • Práce je někdy náročná, ať už z pohledu workloadu, tak i vysokých očekávání, která firma od lidí má. V minulých letech prošla velkou změnou (spojení se sesterskou společností a vytvoření regionálního HUBu v Praze), která lidmi a fungováním dost zatřásla a myslím, že ještě máme kus cesty, aby vše fungovalo, tak jak má.

Jazykem firmy je anglictina. Soucasne ale zamestnava mnoho cizincu. Prostredi je v dnesni dobe jiz velmi multikulturni.

Ve spolecnosti zacina a pracuje mnoho mladych lidi, pro ty vyvolene nabizi spolecnost velke karierni moznosti, profesni rust, praci v zahranici atd. Tykani na pracovisti i s top managementem a caste teambuilding akce jsou samozrejmosti.