Bucher Denwel, spol. s r.o.

Přibližně 37 zaměstnanců
Výroba strojů na výrobu potravin, nápojů
Jak by mi to tady sedlo?
Zjistěte, jak se potkávají vaše představy s tím, co říkají zaměstnanci této firmy.
Projděte si detaily firmy od
Všech zaměstnanců (13)
Všech oddělení/oborů (13)
Komentáře zaměstnanců

Možnost naučit se nové věci. Pokud chcete můžete řídit velké projekty a lépe porozumět technologiím v pivovarnictví, meze se zde nekladou.
Nejsou jasné hranice kompetentnosti. Většina na svých pozicích dělá nad rámec smlouvy a vedení není schopné vyslechnout prosby o přijímání nových lidí. Končí to tak, že tu spousta lidí dělá desítky hodin přesčasů měsíčně, které jsou aspoň pro projekci proplacené, nikdo vám za ně ale nepoděkuje. Bohužel ve firmě nejsou žádné benefity a bonus se spíše nevyplácí, vedení neumí komunikovat ani základní věci, jako je zvýšení platů a to ani ve chvíli, kdy dáte výpověď.
Současný zaměstnanec
Z oddělení:Výzkum, vývoj
Pracuje u zaměstnavatele:méně než 1 rok
Napsáno:před více než 1 rokem
Byl tento komentář užitečný?
Nahlásit

pružná pracovní doba, systém školení, pěkné prostředí firmy
Open space kanceláře sdílené s mnoha kolegy - je těžké se soustředit na práci a také se shodnout na otevírání oken. Roční prémie se nevyplácí, chybí informovanost o hospodářských výsledcích, roční pohovory jsou vedeny externistou a jsou bez přínosu. Raději se řeší chybějící minuty ve výkazech práce, potřeba navýšení mobilních dat namísto toho, aby se např. řešilo, že není podepsaný kontrakt na již rok běžící projekt. Neférové jednání zaměstnavatele se zaměstnanci, které začalo s příchodem Covid-19 - radikální snížení mezd, rušení pracovních pozic, nátlak na zaměstnance, aby odešli sami; morální a etické chování na bodu nula. Firma se ukázala jako nestabilní, co platilo jeden den, bylo druhý den jinak. Zaměstnavatel si neváží zaměstnanců, ani těch, kteří zde pracovali mnoho let a odváděli skvělou práci, příp. těch, kteří upřednostnili práci pro firmu před svým osobním životem a jsou k dispozici 24/7. Komunikace nejvyššího vedení v době krize byla nulová, vedení se stáhlo do ústranní a nekomunikovalo se zaměstnanci; první komunikace proběhla až v srpnu 2020, kdy se zdálo, že už je pandemie a s ní celá spojená situace u konce. Rozdíly v benefitech podle místa pracoviště - Praha dostává již dlouhou dobu stravenky, zatímco pro Havlíčkův Brod byla tato možnost zamítnuta a pražští kolegové měli zákaz o stravenkách mluvit před kolegy z druhé pobočky. To se promítlo obzvlášť v době krize a snížení mezd, kdy mnoho zaměstnanců HB si nemohlo dovolit chodit na obědy za cca 90,- Kč do jasně stanovené jídelny a stravenky by jim přišly vhod. Celé dění kolem pandemie a chování zaměstnavatele vyústilo v nepříjemnou atmosféru na pracovišti, kvůli které zaměstnanci odešli, odchází a budou odcházet. Bohužel, ani nadstandardní prémie, dané po roce pandemie, toto nevyřeší, protože lidé ví, že toto chování mělo destruktivní dopady a že se může znovu opakovat a chybí zde důvěra.
Bývalý zaměstnanec
Z oddělení:Jiné
Pracoval u zaměstnavatele:více než 1 rok
Napsáno:před více než 1 rokem
Byl tento komentář užitečný?
Nahlásit

Pružná pracovní doba, moderní prostředí, spolupráce s kolegy ze stejného oddělení, kvalitní stravovací zařízení
Neférové jednání se zaměstnanci, co platilo včera dnes již neplatí, v době covidu nucené odchody velké části zaměstnanců, extrémně malé příspěvky na obědy, nepochopitelná dvojí (reálná a fake) evidence a vykazování pracovní doby, žádné systematické vzdělávání zaměstnanců, podrazy od některých kolegů, požadovaný dress code je zejména v letních měsících nesnesitelný z důvodu absence klimatizovaných prostor, open office neumožňuje se na práci soustředit a mít na zadané úkoly klid, de facto žádné firemní benefity, špatná informovanost o hospodaření a výsledcích firmy a s tím spojené estrádní roční pohovory vedené externím "koučem".
Bývalý zaměstnanec
Z oddělení:Jiné
Pracoval u zaměstnavatele:více než 1 rok
Napsáno:před více než 1 rokem
Byl tento komentář užitečný?
Nahlásit

Většina kolegů drží při sobě. Blízkost k bydlišti.
Investice do lidí nulová. Strategie nula. Benefity nula, např. slíbený home office je spojený s neochotou jej vůbec dávat, dotace na angličtinu se již nevyplácí. Cokoliv vymyslíte, navrhnete nebo požadujete, tak buď na odpověď čekáte měsíce, nebo se jí vůbec nedočkáte. Co platí dnes už zítra neplatí. Pracovní postupy se stále mění, nejsou jasné zodpovědnosti, s tím je spojený chaos, nervozita a to vše vede ke konfliktům mezi pracovníky, k velké chybovosti a neprofesionalitě. V době pandemie došlo k výraznému snížení mezd a 30% zaměstnanců odešlo. Empatie na bodu mrazu. Zaměstnanci se dostávali do osobním problémů (hypotéky, děti) a brali si půjčky, aby vůbec přežili.
Současný zaměstnanec
Z oddělení:Management
Pracuje u zaměstnavatele:více než 1 rok
Napsáno:před více než 1 rokem
Byl tento komentář užitečný?
Nahlásit

Podpora home office, pružná pracovní doba, příjemné pracovní prostředí, dobré vybavení, odborná školení v ČR i v zahraničí, příležitost pro každého kdo se chce učit, nenudit se, podílet se na vývoji nových technologií a za dobrou práci dostat ferovou odmenu, vydávání interního měsíčníku, odměny za mimořádné výsledky, školení a nábor nových zaměstnanců i v dobách krize, trvale rostoucí společnost
Firemní akce nejsou pravidelné a mohly by být častěji, malé povědomí o společnosti v okolí, chtělo by to větší reklamu, zázemí pro výzkum a vývoj by mohlo být větší, zavádění nových verzí SW by mohlo být rychlejší, více dat na mobilním telefonu
Současný zaměstnanec
Z oddělení:Management
Pracuje u zaměstnavatele:více než 10 let
Napsáno:před více než 1 rokem
Byl tento komentář užitečný?
Nahlásit

Nejvíce oceňuji otevřené a přímé jednání. Pro firmu je důležité, aby se její lidé chovali k sobě navzájem s respektem, pomáhali si a společně pracovali pro naše zákazníky. Je neskutečné být součástí týmu, který v Česku vyrábí výrobní technologie pro největší pivovarské skupiny po celém světě. Jsem rád, že i v době pandemie jsme byli schopní držet spolu, dostát svým hodnotám a dokázat, že to co děláme, má smysl a budoucnost.
Není co bych uvedl. Otevřená komunikace umožňuje případné problémy v klidu probrat a vyřešit.
Současný zaměstnanec
Z oddělení:Obchodník
Pracuje u zaměstnavatele:více než 10 let
Napsáno:před více než 1 rokem
Byl tento komentář užitečný?
Nahlásit

Zajímavá a různorodá práce pro zákazníky z celého světa. Skvělá firemní kultura a pracovní atmosféra, výborný tým lidí na které se dá spolehnout, s kýmkoliv se mohu poradit. Moderní kanceláře, pružná pracovní doba, home-office, různé firemní benefity.
Nic, jsem spokojený. Vše se dá v pohodě domluvit.
Současný zaměstnanec
Z oddělení:Jiné
Pracuje u zaměstnavatele:více než 10 let
Napsáno:před více než 1 rokem
Byl tento komentář užitečný?
Nahlásit

Jsem spokojená s nastavením osobního a pracovního života, možností práce z home office a volitelnou pracovní dobou. Zaměstnavatel mi vždy vyšel vstříc, když jsem potřebovala řešit rodinné záležitosti. Líbí se mi, že pracuji ve firmě, která je mezi TOP10 světových dodavatelů pivovarských technologií. Oceňuji vzájemnou důvěru, komunikaci a dobrou informovanost ze strany zaměstnavatele a jeho empatii, která pomohla hlavně v těžké době COVIDu, kdy bylo obecně málo možností jak se setkávat s okolím. Máme krásné kanceláře, open space s nadstandardně vysokými paravany, je tedy možné jak mít soukromí, tak bezprostředně komunikovat s kolegy. Oceňuji množství benefitů jako jsou sick day, volitelná pracovní doba, home office, multisport, příspěvek na stravování, výborná káva, dárky k významným jubileím, mimořádné odměny, příspěvky na výuku jazyků, firemní akce, odborná školení, zdravotní péče, možnost cestování do zahraničí, pěkné telefony i notebooky. Líbí se mi, že jsou benefity vyvážené, nemáme nic zbytečného, a i když jsou někdy u nás v Brodě zaváděné dříve, např. příspěvek na stravování, jsme dostávali dříve než v Praze :-), vzájemně si nezávidíme. Ocenila jsem, že ani během COVIDu nebyly benefity zrušeny a každý rok nám jejich seznam rozšiřují. Líbí se mi, že i když máme dvě kanceláře a v každé je trochu jiná kultura, denně spolu komunikujeme a s pražskými kolegy si vzájemně pomáháme. Přes pokles objednávek od zákazníků v době COVIDu došlo pouze k symbolickému snižení pohyblivé části mzdy a to pouze přechodně na pár měsíců. Důvody nám byly vedením jasně a předem komunikované. Pokud někdo potřeboval v době COVIDu pomoci, tak mu i v této složité době zaměstnavatel vyšel vstříc a podpořil ho. To jsem ocenila zejména při zkušenosti s mými známými, kde firmy plošně snižovaly mzdy často o 30 i více procent třeba i na celý rok a někteří z nich stále nejsou na výši mzdy před COVIDem. Nám zaměstnavatel na začátku léta naopak rozdělil nečekaný COVID bonus, který jsme si mohli užít s rodinou na dovolené. Pár kolegů během COVIDu samozřejmě odešlo, protože jim skončila smlouva, šlo ale o jednotlivce a většinou o ty, na které si ostatní stěžovali, někteří také chtěli zcela změnit obor, či se přestěhovali. Vím, že kdo pracoval dobře a zapadl mezi nás, smlouva mu byla obnovena i v době COVIDu. Dokonce když nebylo dost práce na původním místě, snažil se takovým kolegům zaměstnanec vždy najít jiné využití. Těším se na nové kolegy, kteří k nám přichází, protože nám přináší své životní zkušenosti a obohacují nás. Já bych firmu neměnila, mám ráda kolegy i svoji práci, jsem spokojená.
Ráda bych, aby byly firemní akce častější, snad se to ale zlepší po COVIDu. Mrzí mne, že někteří kolegové kopou jen za sebe a nemyslí na ostatní, často jim tím přidávají práci a přidělávají problémy. Přála bych si více květin v kanceláři a občas ovoce na občerstvení.

Práci v mezinárodním prostředí
Někteří z našich kolegů jsou cizinci, je tedy možné denně komunikovat v angličtině. Denně komunikujeme také se zákazníky i dodavateli v zahraničí, časté jsou návštěvy zahraničních partnerů ve firmě, pravidelně se účastníme zahraničních veletrhů.

Pružnou pracovní dobu
Pružná pracovní doba mi umožňuje lépe sladit profesní a rodinný život, lépe vše plánovat a skloubit dohromady.
Současný zaměstnanec
Z oddělení:Jiné
Pracuje u zaměstnavatele:více než 2 roky
Napsáno:před více než 1 rokem
Byl tento komentář užitečný?
Nahlásit

U této firmy máme ještě 5 komentářů, ale nejsme si zatím na 100 % jistí, že je opravdu psali zaměstnanci. Jaký je rozdíl mezi potvrzeným a nepotvrzeným hodnocením?

Koho právě teď firma potřebuje?
Vyhledat podle pozice nebo klíčového slova
Lokalita (např. kraj, město)

Provozovatel Atmoskop.cz, LMC s.r.o. společně s dalšími společnostmi z jeho obchodní skupiny, budou jako společní správci uchovávat vámi zadaný e-mail, abychom vám na něj mohli posílat nabídky nových pozic a/nebo hodnocení této firmy. Nastavení těchto e-mailů můžete spravovat ve svém účtu na Atmoskopu. Zobrazit více | Podmínky Atmoskop.cz

Zaujala / nezaujala vás firma Bucher Denwel, spol. s r.o.?
Můžete tím získat vhodné nabídky práce.