Honeywell, spol. s r.o.

Výzkum a vývoj v oblasti technických věd

• Práce v mezinárodním prostředí
  • Řád a pravidla

Porovnejte si Honeywell, spol. s r.o. s těmito firmami

• Výtečná kantýna otevřená celý den. Hromada mladých příjemných lidí. Zajímavá pracovní náplň.
  • Do očí bijící nehomogenita a nekonzistence pracovní zátěže pro jednotlivé zaměstnance, týmy. Pár lidí je úkolováno, že nemají šanci stihnout udělat vše ani za 12 hodin denně bez stížností a neochota najmout další sílu nebo využít nevyužitou. Jiný tým prakticky bez úkolů a jakékoliv pozornosti. Vysoká fluktuace, nepřetržité organizační a personální restrukturalizace, bez smysluplného benefitu. Chaos a nervozita u přetížených týmů.

• Ve společnosti Honywell, s. r. o. jsem si nejvíce cenil svého hrubého příjmu, který byl na pražské poměry nadprůměrný.
  • Ve společnosti Honeywell nevládne politika rovných příležitostí-jsou zde nadměrně protěžováni cizinci, především na vedoucích pozicích, Češi nemají prakticky možnost se k vedoucí pozici dopracovat. Jako další zásadní problém vidím nemožnost pracovat z domova a pořádání nesmyslně vysokého počtu meetingů, ze kterých nevyjde žádný výstup/výsledek.

• Inovatívne prostredie, veľa super ľudí, závodné kantýny, priestor na pauzu a načerpanie nových síl - fotbálek, biliard, posedenie pri jazierku
  • Menej procesov. Na všetko. Viac ozajstných leadrov, ktorí chcú motivovať svojich zamestnancov, a ktorí vnímajú pozitívna aj negatíva, ktoré prichádzajú od podriadených. Menej sa zameriavať na tabulky a reporty a viac na reálnu efektivitu.

• Zazemí nadnárodní společnosti, práce s lidmi z celého světa, nadprůměrné ohodnocení vč. příspěvku na penzijní pojištění, možnost významně zvýšit kvalifikaci/znalosti, dobrý kolektiv.
  • Neefektivní struktura společnosti, nedostatek lidí pro určité funkce vede k přetěžování ostatních. Nekompetentní management, který se nestará o své lidi ani o zavedení/zeefektivnění procesů. Často jedinou jejich starostí je hodit vzniklý problém na jiné oddělení. Chybějící dlouhodobá strategie, uvažování v rozsahu roku (občas i kvartálu). Velká fluktuace lidí na všech úrovních. Slabší benefity (zejména chybí sick days, školka)

Výzkum, vývoj

• Kolektiv, na ledascem se lze lidsky dohodnout
  • Spatny system hodnoceni, vedouci ma svazane ruce, nevazi si zkusenych pracovniku
  • Práci bez přesčasů

nechce přesčasy, neproplácí je

Výzkum, vývoj

• Kolektiv.
  • Plánování směn, nařizované přesčasy, kolísání výroby a nařizované dovolené. Nemožnost si něco naplánovat na delší dobu
  • Uplatnění pro starší 50 let

Osazován a montáže zvládne každý, není tu strhující tempo.

Je tu dost pozic pro lidi bez praxe, nebo zkušeností. Manuální osazování.

• No moc věcí to nebylo. U všeho byl problém. Dokud jsem chodila do práce tak bylo všechno OK,šle jakmile jsem chtěla dovolenou tak začal být problém a nechtěli volno dávat.
  • Změnila bych mzdu. Za tři směny jsem dostávala hodně málo.

• Možnost pracovat s lidmi prakticky z celého světa. Podpora cyklistiky. Skvělí kolegové. Zajímavé projekty. Podpora univerzit, diverzity a mnohého dalšího.
  • Zavést sick days a celkově vylepšit benefity. Zrychlit procesy. Neunáhlovat se v rozhodování. Zlepšit komunikaci mezi vyšším managementem a běžnými zaměstnanci. Zavést školku.

• Plat.
  • Slušnost k zaměstnancům.

• přístup zaměstnavatele, super kolektiv
  • neposkytuje stravenky, oproti jiným zahraničním firmám téměř žádné benefity

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 12

Příjem studentů na studentské pozice je celkem běžný.

Firma vyrábí pro celý svět, takže se používá komunikační jazyk angličtina + lokální jazyk.

Honeywell je velká korporátní firma s širokým portfoliem výrobků. Takže při problémech s jednou částí sortimentu přesouvá zaměstnance do jiných, podobných odvětví. Snaží se nepropouštět, ale nabízet jiné příležitosti. Navíc část výroby je konzervativní, např. elektronika plynových kotlů - vyrábí se po dobu užívání + 10 let na servis, takže nový výrobek je na trhu 15-20let.