Výroba plastových obalů

• Obědy za 10 Kč a na ranní směně saláty za 15 Kč, možnost bezplatné masáže 1x za 6 týdnů, plavenka v hodnotě 500 Kč zadarmo do Zlína či Vsetína, možnost zájezdu na jaře do Alp, nebo do lázní do Maďarska, někdy místo Maďarska bylo Slovensko, na podzim zájezd na muzikál do Prahy, ale jeden rok nebyl a bonusy k výplatě - na jaře podíl ze zisku, na začátku léta na dovolenou a na podzim příspěvek na Vánoce.
  • Zvýšit základní mzdu lidem ve výrobě, ta firma nezvyšovala 15 let nástupní plat a to je do nebe volající. Po lidech ve výrobě jsou požadovány čím dál vyšší nároky a přitom jim reálně klesají příjmy. Snížit počet THP, tento stav pracovníků neúměrně roste, občas si člověk na obědě přidal, jak kdyby byl v bance či na úřadě a ne v závodní jídelně v továrně. Navíc si z toho někteří THP udělali holubník a vesele si v pracovní době chodí nakupovat a řeší svoje osobní věci, což je pro lidi ve výrobě nemyslitelné a nerealizovatelné a ještě se vám v obchodě vysmějí, že je nikdo stejně nekontroluje - osobní zkušenost. Dále aby lidé na hale dostávali stejné benefity jako lidi v kanceláři - příděly kávy, koly atd. také by mohli dát lidem na hale aspoň ty pernamentky na hokej, když si to rozdávají ti výše postavení. Zavedení klimatizace na hale, když nutí lidi pracovat i při teplotě 42 °C a nechají je pracovat dokud jim nepřestane fungovat odvětrávání a stroje se autoamticky nezastaví. Firmu by to stálo moc peněz i provoz, ale když si to mohli zařídit v kancelářích a nechávají lidi pracovat v nelidských vedrech, kde jiné firmy automaticky zastavují výrobu, tak ať tu klimatizaci pořídí, nebo nenutí lidi dělat a běhat při teplotě 42 °C. Zavedení bezpečnostních přestávcech placených firmou, které mají v řadě jiných továrnách a na přestávky vypínat stroje či si sehnat dostatek lidí, ne že dva lidi hlídají dva stroje a zaměstnanec to nemá nijak zohledněno ve výplatě. A především nárůst mezd a základních sazeb a to dost výrazně, protože práce jaká je požadována je neadekvátně placena a proto lidé odcházejí, navíc fyzické nároky vyžadované jsou už na hraně či i za hranou snesitelnosti a řada lidí má kvůli této práci zdravotní problémy, jsou na nemocenské, či odcházejí, jen někteří z vedení jsou slepí a hluší k těmto připomínkám.
    Odpověď zaměstnavatele:
    Děkujeme za Vaše hodnocení a respektujeme Váš názor. Musíme však reagovat na některá nepravdivá či zavádějící tvrzení. Zejména informace o nezvyšování mzdy a poklesu reálných příjmů se absolutně nezakládá na pravdě. Společnost již od svého vzniku každoročně valorizuje mzdu všem pracovníkům a to vždy nejméně o inflaci, tak aby reálný příjem neustále rostl. Tuto valorizaci jsme nevynechali ani v obdobích hospodářské krize. Platy pracovníků ve výrobě jsou ve srovnání s podobnými profesemi v regiony výrazně nadprůměrné. Co se benefitů týče, tak všechny benefity jsou určeny všem. Není pravda, že by pracovníci ve výrobě neměli možnost čerpat ze stejných benefitů jako pracovníci v kancelářích (a to včetně permanentek na hokej či fotbal). Jedinou výjimku tvoří flexibilní pracovní doba a homeoffice, které z povahy práce není možné ve výrobě (zatím) využívat. S ohledem na to, že jsme plastikářská výroba, je teplota v provozu vyšší, nicméně všude je instalována vzduchotechnika a 80% výrobních prostor je klimatizovaných. Teplota tak ani v letních měsících nepřesahuje 30 C. Všichni zaměstnanci ve výrobě mají krom zákonné 30 minutové přestávky i 10 min. placené přestávky navíc (na 7,5 hodinovou směnu).
  • Jistotu a stabilitu

Nadnárodní koncern, platící včas a výrobu jen tak nezruší, či nepřevedeou jinam.

• Zajímavé byly určitě ceny a výběr z odběrů, také benefity v podobě zájezdů (divadlo, lyže, termály...). V době kdy jsem nastupovala panovaly i celkem příjemné pracovní podmínky.
  • Za poslední dva roky se podmínky a chování zejména k dělníkům rapidně změnily a to rapidně k horšímu. Zrychlení strojů na úkor kvality, za kterou byla následně popotahována obsluha stroje. Kladly se nesmyslné požadavky ohledně kartonáže, kterou člověk mohl mít nachystanou u stroje, což jen ztěžovalo práci. V létě se pracovalo ve vedrech, bez bezpečnostních přestávek. V poslední době odešlo neskutečné množství lidí z výroby a nikdo se nad tím nepozastavuje, naopak nabírají lidi z agentury, které není čas zaučovat, navíc se tam střídají co chvíli, protože tam nikdo nevydrží. Chybí jakákoli motivace lidí, místo toho se vymýšlí různé nesmyslné pozice ve vedení, které následně ještě více komplikují práci.

• stabilitu firmy, výplaty vždy včas na účtu, férové jednání. benefity: příspěvek na dovolenou a vánoce, permanentky do bazénu a na masáže, příspěvek na stravování, příspěvek na dopravu, různé kulturní i sportovní akce, příspěvek na tábory dětí, jazykové kurzy, školení
  • sociální zařízení a šatny

• Férový a spolehlivý zaměstnavatel. Příjemné pracovní prostředí a mladý kolektiv.
  • Někteří lidí zneužívají benevolentního přístupu vedoucích.

Rozmanitá práce.

• benefity, zázemí velké firmy, historie na trhu
  • neplnění úkoly všemi kolegy včas, značná podřízenost centrále
  • Rozmanitou práci

možnost samostatné práce, různorodé úkoly.

• Firma dává lidem určitou jistotu zaměstnání ,dále možnost vzdělávání se, učit novým věcem, rozvíjet si svou osobnost a je oporou nejen v pracovním, ale i soukromém životě. Rozsah daných benefitů pro zaměstnance je velmi rozsáhlý.
  • Smutné je, že jsou na světě lidé, co prezentují názory a věci,které se bohužel nezakládají na pravdě a tak mohou poškodit jinou osobu, jméno firmy - je to o lidském faktoru a s tím se nedá nic asi dělat a setkáváme se s tím všude.... :-(

• Firma má své pozitiva ale negativa to všechno berou.
  • Hodně, ale s me strany je zbytečné se vyjadřovat.
  • Práci, co dává hlubší smysl

Že dává hlubší smysl, sem se zmilila, spíš potřebuji práci. Všechno záleží na lidech a jak je poznat a ohodnotit ocharakterizovat, co od nich čekat dobrého, a co zlého.Zalezi na tom na kom to je, osudy lidí i jaci budou. Zatím to mají hodně těžké lidi co myslí dobře, nejspíš to tak chodi vždy. Je to na každém člověku, přijít, poznat, nějak se rozhodnout aby fungovali v daném pracovním prostředí.

• velká řada benefitů, stabilita, zázemí firmy, vstřícnost

• Jistá práce. Benefit. Obědy levné. Atd.
  • Já jsem spokojený.

• rodinná atmosféra důvěra možnost karierního růstu stabilita orientace na zákazníka ochota jít do risku
  • velké množství schůzek běží velké množství projektů ve stejném čase