Invia.cz, a.s.

Činnosti cestovních kanceláří

• Možnost práce při studiu

Byly zde jasně stanovená pravidla, která musel bez rozdílu dodržovat úplně každý. Bylo příjemné využít možnosti tzv. infocest…

• Byly zde jasně stanovená pravidla, která musel bez rozdílu dodržovat úplně každý. Bylo příjemné využít možnosti tzv. infocest a podívat se za velmi příjemné ceny do destinací, které jsem jako prodejce nabízela.
  • Naprosto tragický je odměňovací systém, který je velice drsný a nekompromisní, zbytečné, mnohdy až "potupné" srovnávání prodejců mezi sebou, nepružná a nepříjemná pracovní doba, kdy běžně pracujete i dvě hodiny denně přesčas, který Vám samozřejmě nikdo nezaplatí. Velmi silný tlak na prodejce a jejich výkon, když si potřebujete vyřídit např. návštěvu lékaře, není to bráno jako běžná věc, nemocný být prostě nesmíte.

• Kolektiv.
  • Ohodnocení a přístup zaměstnavatele. Chování nadřízených, nesmyslné cíle, vysoké požadavky pro postup..

• Sedává práce, nebyla náročná na myšleni,. Mladý kolektiv.
  • I přez to, že jsem byla pouze brigádník, jsem musela docházet každý den 8 hodin. Byl velký problém s tím si udělat jeden den volno kvůli lékaři. Žádné příspěvky na obědy.- vlastně žádné další bonusy, ani příplatky za přesčasy (kterých bylo opravdu hodně v sezoně) Ne moc dobré vedení.

• - Šanci dostane ze startu prakticky každý - Ne každý už ovšem přežije vysoké nároky, které musí plnit, aby se s ním firma nerozloučila v poslední den zkušebky - Šílené pracovní tempo: aby měl člověk alespoň trochu slušný plat, nezbývá mu čas na nic jiného - úspěšní prodejci jsou v práci denně cca. 10 hodin - Perfektní kolektiv, kde se cítíte jako doma už po pár týdnech
  • Proces zaškolování nováčků je poměrně propracovaný, ale extrémně se soustředí na prodejní dovednosti, nikoli na detaily práce - když po několika měsících zjistíte, že něco žalovatelného děláte posledního čtvrt roku den co den špatně, není to optimální. Snaha ulovit schopné prodejce na smlouvu na dobu neurčitou od samého počátku je vykoupena tím, že drtivá většina nováčků nepřežije zkušební dobu - ať už z vlastního rozhodnutí, protože to psychicky nezvládají, nebo je firma "pustí k vodě", protože není ochotna riskovat, že se člověk zlepší v kvótách prodeje až časem. Dát člověku v úvodu na výběr typ smlouvy by bylo užitečnější a obeznámit ho s jasnými pravidly, za jakých bude moci ve firmě zůstat, pokud si vezme tu na neurčito, by hodně pomohlo morálce. Mezi nováčky aktuálně panuje silná atmosféra strachu - vím naprosto jistě, že nejsem sám, kdo měl během zkušebky pocit, že dnes "poletí" alespoň jednou to týdne.

• Plat posílala společnost včas. Jedná fér s klientem a když nastane problém tak ho poctivě řeší. Vždy najde řešení.
  • Hovory s klientem jsou monitorovány. Nadřízený je zpětně odposlouchává a pokud použijete slovíčko, které se firmě nelíbí tak dostanete pokutu v řádu stokorun. Neustále se kontrolují zaměstnanci. Těsně před koncem pracovní doby vám dá došlou poptávku na dovolenou. Zaměstnanci musejí ihned kontaktovat klienta. V případě brzkého odjezdu či odletu nesmíte odejít. Musíte prověřit dostupnost poptávaného zájezdu a případně nabídnout alternativu. Klientovi ji zaslat na mail a čekat na odpověď. Často se v sezóně stává, že klient zrovna není doma, ale v práci a bez partnera kupní smlouvu nepodepíše. Vy na něj musíte vyvíjet nátlak a za každou cenu prodat. Takže z práce odcházíte místo v 18.h až po 20.h domů a druhý den začínáte opět v 8 ráno. Někdy v 9.h. Pro klienty udělá Invia opravdu maximum. Velmi důkladně prověřuje partnerské CK. K zaměstnancům se už tak hezky nechová. O sladění pracovního a rodinného života pro řadového zaměstnance nemůže být ani řeč. To má pár kmenových zaměstnanců. Pozitivní vliv to může mít na mladé lidi, kteří si aspoň uvědomí, že v práci se pracuje a ne chatuje. A naučí se pracovat.

• Stabilni firma, hezke pracovni prostredi, fajn kolegove
  • Neustale zvysovani naroku za stejnou mzdu. Pokuty za neplneni prodeju, za posledni 4 roky neprobehlo zvysovani mzdy. Hodne prescasu.

• Benefity - Multisport+Stravenky Flexibilní pracovní doba Pracovní kolektiv

tento týden

• Benefity jsou tu skvělý - stravenky v hodnotě 100 Kč, je zde možnost pracovat z domova (home office), vzít si relax days na které má zaměstnanec nárok 2-5x do roka (záleží jak dlouho pracuje ve společnosti, je to něco navíc k dovolené, něco jako sick days alebo nemusíte to využít jen když jste nemocný, klidně kdykoliv), dále 4 týdny dovolené, plně vybavená kuchyňka se spotřebičí, Multisport karta a různý firemní akce (bowling, firemní večírek atd.). Dále je tu fajn kolektív.
  • - jednoznačně nízká mzda. Benefity jsou fajn, ale člověk nechodí do práce pro zábavu, ale proto aby jsi vydělal. Člověk může dělat víc než jiný, mít lepší statistiky, ale dostává stejný peníze a navíc málo. Na stejné nebo obdobné pozici bych dostal jinde o 4-6 tisíc Kč v hrubém více a to je rozdíl. Přijde mi, že zaměstnavatel jsi v tomhle směru své zaměstnance absolutně neváží a je jedno na jaký pozici dělá. Bez nich by nebyly tam, kde jsou dnes, to by si měli zapamatovat.

tento týden

• S ničím, nic užitečného tam opravdu nebylo!
  • Mzda, protipravni jednání, chování k zaměstnancům, práce víkendy, práce od rána do večera, nespočet přesčasů, které i tak byly mizerně proplaceny.

• Vedení, plat, dovolená
  • Možnost práce při studiu

Krátký/dlouhý týden

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 27

Možnost práce při studiu

Pokud jste zaměstnancem malé pobočky tak máte poměrně hodně času na individuální práce / sebevzdělání.