ArcelorMittal Ostrava a.s. (Liberty Ostrava a.s.)

Výroba surového železa, oceli a feroslitin

• Řád a pravidla

Stály měsíční plat.

• Stály měsíční plat.
  • Ve vedení jsou lidé, kteří jsou nezkušení. Agenturní zaměstnanci jsou nezaučení. Málo pracovníku na práci ve vyrobě. Více THP pracovníku než dělníku. Vyhrožování zaměstnancům, že pokud se jim tu nelíbí, tak za bránou je lidí dost. Zaměstnanci dělají práci za dva i vice lidí, čímž se porušuje bezpečnost práce,ale to se přehlíží. Při příchodu nového zaměstnance do firmy do čtrnáctí dnů většinou pracovníci odchází se slovy, to jsem ještě nezažil co se tady děje. Stále Vám vyhrožují slovy: pokud něco porušíte dostanete dopis a výpověď, ale aby jste svoji práci plnily, musíte porušit bezpečnost práce,neboť práci, kterou vykonávaly dva, tři lidé, děláte sám.Bylo plno benfitů, které se postupně zrušily.Plat se nezvedá. Firma by si měla konečně začít vážit svých zaměstnanců a né se jich zbavovat.

• Příplatek na penzijní připojištění, rekondiční pobyty hrazené zaměstnavatelem.
  • Plat, přístup vedení k všeobecným připomínkám zaměstnanců co se stavu technologií (jeřáby, staré nářadí,..) a budov (haly - střecha, wc, umývárny) týče, zákony v bezpečnosti - např. nošení chráničů sluchu tam, kde to není dle selského rozumu třeba a zvyšuje to paradoxně riziko úrazu vinou zhoršeného vnímání hluku, nejlepší zaměstnavatel MS kraje 2015, kdy zaměstnal pouze agenturní pracovníky a do mateřské společnosti přibral jen směšnou hrstku lidí - zavádějící reklama, odměny za odpracované roky ve stravenkách částkou 2500kč za 30 let, kvartální odměny, o které někdy i bojujeme, je to stát ve státě.

• Není problém s pracovním oblečením.
  • Firma se snaží vypadat dobře před veřejností, ale k zaměstnancům se tak nechová. Je běžnou praxí, že zaměstnanec, který na své pozici pracuje dva roky, z toho půlku času pod agenturou nemá stejné finanční ohodnocení jako lidé kteří jsou ve společnosti déle. Mnohdy v řádu tisicikorun. Firma navýšení platu protahuje jak to jen jde a ohání se pochybnými výmluvami.Dost lidi to nevydrží a odchází. Z toho důvodu má firma nyní nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců a zaměstnává každého.

• Levné stravování, pracovní a ochranné pomůcky, centrální odbory, ne ty závodní-jednotlivé, pravidelný plat, zdravotní benefity.
  • Závod 5-doprava, absolutně zbytečně mnoho pracovníků administrativy, velké platové rozdíly mezi dělnickou a technickohospodářskou profesí, kdy vytíženost dělníka je 98% a THP pracovníka, když odečteme soukromé brouzdání na internetu, 30% ! Podivné dlouholeté praktiky s úsporou a odměnami, chybí komunikace mezi vedením závodu a dělníky, nedostatek kvalifikovaných pracovníků ve vedení závodu 5-doprava, kde převládají komunistické manýry dosazování kamarádů na vyšší místa za vyšší plat pro odpracovaný záslužný počet let. Nejnehoráznější je rozdíl produktivity, kdy dělník je vedením hlídán a nucen pracovat téměř nepřetržitě byť ve velmi zodpovědné a rizikové pracovní činnosti a řady kancelářských, zbytečných pracovních pozic jsou bez ekonomického efektu tiše ponechány.
  • Práci vhodnou pro rodiče s dětmi

Jisté finanční zajištění rodiny, pevná pracovní doba.

• 25 dní dovolené, benefity, pro dělníky pravidelné lázně, příspěvek na stravování, férové nastavení pravidelných kvartálních odměn, perspektiva růstu, adekvátní hodnocení zaměstnance
  • Změnit výrobní technologii, která by zajistila společnosti zvýšení konkurence schopnosti, která by tak nezatěžovala životní prostředí a zajistila optimistický výhled do dalšího desetiletí

• Pružná pracovní doba, kolektiv kolegů, odbornost kolegů, stravování, odborové akce, různorodost práce
  • Totální amatérismus vedení personálního oddělení- nespokojenost s dokumentací definující pracovní vztah, neochota vyjednávat a zříkání se zodpovědnosti managment vs. personální oddělení alá za to nemohu já,ale oni a naopak.
  • Pružnou pracovní dobu

Na vedoucích pozicích je nutné ve firmě být min. od 9 do 14 h a splnit min. 37,5 h týdně

• S ničím
  • S tím nepořádkem co tam je. A že práva a levá ruka neví co tam má dělat.

• Byla jsem spokojena s výší platu, jinak vše v mínusu.
  • Absolutně neférový nadřízený. Velmi obtížná komunikace s nadřízeným. Absolutně špatná zaškolení. Nefunkčnost IT. Nelíbilo se mi jednání ze strany personálního oddělení. Nedoporučuji tohoto zaměstnavatele.

Nákup

• Pravydelny vplatni termin,nikdy nebyl problém s vyplatou
  • Špatná informovanost vedeni podniku o stavu a budoucnosti

• Benefity nejrůznějšího druhu, investice do nových technilogií a environmentu
  • Férovější jednání vrcholového managemntu vůči zaměstnancům

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 14

Jsou dána přesná pravidla společnosti-interní směrnice, bezpečnostní řády... Toto je zde tvrdě sledování a případné porušení tvrdě sankcionováno. Toto však většinou platí jen pokud není ohrožena výroba,to platí odpoledne a zejména v noci jinná pravidla( o těch jakože nadřízení neví,tedy do doby nějakého průšvihu-to pak člověku vyčíslí vše i s úroky).