Bosch (Robert Bosch, spol. s r.o.)

Výroba dílů a příslušenství pro motorová vozidla

• Řád a pravidla

Poměrně slušné peníze, ale za nepřetržitý provoz - tj. neustálé přehazování režimu spánku, jídla, víkendy v práci, obrovská…

• Poměrně slušné peníze, ale za nepřetržitý provoz - tj. neustálé přehazování režimu spánku, jídla, víkendy v práci, obrovská únava.
  • Informace ohledně směn po několikáté urgenci (v půlce prosince není rozpis na leden). Nemožnost si cokoliv naplánovat. Přijde informace o zrušení směny, do tří dnů opět změna. Noví zaměstnanci mají výhodnější podmínky než ti stávající - vyšší mzda, smlouva na dobu neurčitou (u nás 3x prodloužení po roce). Prohození směn a domluva téměř nemožná.

• Benefity, jistota.
  • Vedení si bohužel neuvědomuje, že při momentálně nejmenší nezaměstnanosti v Česku mzdy rostou a nedaleké menší firmy nabízí větší mzdy. Z tohoto důvodu se už nyní potácí s problémem nedostatku zaměstnanců ve výrobě, ale i v administrativě. Velmi znepokojivé je jednání vedení, které se přes rok chlubí jak je na tom firma dobře a má dobré vyhlídky, ale přijde konec roku s blížící se novou kolektivní smlouvou a najednou se očekává krize a nemohou se o moc navýšit mzdy.A za 14 dní vyjde v novinách článek, ve kterém člověk z vedení láká nové lidi i s tím, že firma má dobré vyhlídky.

• Množství školení, která umožnila profesní růst
  • Dokud se bude na každém kroku člověk pouze cítit, že je číslo v seznamu a personální oddělení nebude řešit konkrétní problémy zaměstnanců, kteří se za zaměstnáním přistěhovali, nic se bohužel nezmění.

Výzkum, vývoj

• Relativně dobrý plat, ovšem tvoří ho příplatky za víkendy a noční. Dobré benefity
  • Nadřízení jsou velice nekompromisní, sice vás upozorňují, že s nimi vše můžete řešit, ale opak je pravdou. Individuální žádosti neřeší. Klidně vám nařídí přesčas s tím, že si ho máte vybrat ten a ten den. Počítejte s tím, že vás nadřízení vymačkají jako citrón. Dříve existovala možnost, být třeba při nedostatku materiálu doma za 80% platu. Dnes vás budou honit po celé fabrice, jen aby jste nebyli doma. Peníze už přidávat nechtějí. Přesto, že se vše zdražuje.

Musíte se tam naučit pouze jednoduchou práci a udržet tempo. Na to zkušenosti nepotřebujete.

• Řád a pravidla

Protože se musí dodržovat. Jakmile nedodržuje tamní systém, máte problém.

• Vysoka technicka uroven vyroby, benefity velkeho korporatu. Skvely a odborny kolektiv. Nulovy karierni rust na dane pozici, prekracovani zakoniku prace ve smyslu prace po pracovni dobe, pouze 3.5 hod na navstevu lekare. Priserna kantyna - spise kafilerka.
  • Jednoznacne jidelna by mela mit kvalitnejsi jidlo. Trochu mene byrokracie by take neuskodili. Motivace bonusem za nemarozeni bohuzel funguje tak, ze lidi chodi do prace dokud nelehnou a roznasi bacily po oddeleni.

• Na RBCB oceňuji řád a pravidla, která tu vládnou. Lidem zvenčí se mohou zdát zbytečná, ale mají svůj důvod. Benefity ve formě sodexo pass jsou příjemné a snadno využitelné. Platové ohodnocení je fajn, ovšem jen pokud děláte ve směnném provozu.
  • Postoj k ženám a jejich možnému kariérnímu postupu je tragický. Pokud jste žena musíte ze sebe vydat vše a ani tak nemáte postup jistý. Pokud jste muž, který projevuje alespoň trochu snahy máte budoucnost jistou. RBCB by mělo více podporovat a zprostředkovávat vzdělání stávajícím zaměstnancům, kteří mají zájem se učit a rozvíjet se ve své domovské firmě. Vedení RBCB by mělo nechat zaměstnance ve výrobě hodnotit svého přímého nadřízeného. Jsou to bohužel až příliš často právě oni a jejich chování, kvůli kterému zaměstnanci odcházejí.
  • Jistotu a stabilitu

Jistota a stabilita stojí na tom, že si Vás firma hned tak nedovolí vyhodit a že je to moc velká firma na to aby se znenadání položila..

Vzhledem k tomu, že firma má již delší čas akutní nedostatek lidí, je ráda za každého schopného člověka, byť bez zkušeností. Zapracování ve výrobě je otázkou několika málo dní.

• Bemefity jsou super. Firma mě naučila být "splachovací" a odolnější vůči hlupákům. Záleží do jakého se dostanete týmu. My máme tým fajn lidí.
  • Ženy zde nemají možnost kariérního růstu i když by na to měly.

Lidi bez pracovních zkušeností, kteří jsou trošku manuálně zruční se ve firmě chytí. Práci v lince se naučí během dvou dnů. Nemusí u toho přemýšlet.

• stálé zaměstnání, možnost růstu
  • lepší pracovní podmínky a mzdy

• Spolupráce s kolegy po celém světě. Stabilita.
  • Transparentnost. Kariérní růst založen na bratříčkování s nadřízenými (rektální alpinismus) a ne na kvalitách zaměstnance. Vedení společnosti si neustále stěžuje v médiích, jak je nedostatek kvalifikovaných pracovníků, ale pokud jsou kvalifikovaní, tak je nechtějí zaplatit. Byrokracie. Výsměch vedení zaměstnancům - např. informace, že hospodářský výsledek je nejlepší za několik let, česká ekonomika roste, ale čeká se krize a tak se musí šetřit na zaměstnancích (mzdy) a pro vedení se nakoupí/pronajme 10 nových aut (mimochodem ve stejné společnosti Bosch o 90 km dále, tedy v Jihlavě, to funguje o dost lépe)

Výzkum, vývoj

• Trpělivost s mými začátky, poměrně dobra domluva v vedoucimi.
  • Vadi mi momentálně kolektiv, vadí mi lepsi podminky nastupu nynějších zaměstnanců, kdy ja jiz po druhe musela podepsat rocni slouvu a ještě mě čeká jedna. Pokud vydrzim. Vadi mi telefonní tarify, které neustále pro nas dole nejsou, parkování, smenost, kdy v podstatě nemuzete odjet ani na vikend, protoze žádný není, vadi mi pristup vedení pri hodnoceni na příští rok, firma se chova jako největší chudak, ktery nema na mzdy svych zamestnancu. Muzu to brat osobně a myslet si že diky Uk jsme jim my Češi ukradeni. Vidim jak se všude přidává jenom u nas to nejde. Špatná reklama. Vadu mi jak si firma myslí že je nejlepší, ale to uz davno není pravda.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 48

Mezinárodní firma, vlastní vývoj ve firmě, stále se rozšiřuje

dodržování standartů(přesný pracovní postup a počet výrubků),dodržovat pauzy,chodit pouze po označených cestách.

Protože musíte denně komunikovat s kolegy z jiných závodů po celém světě a se zákazníky též s celého světa.