Bosch (Robert Bosch, spol. s r.o.)

Výroba dílů a příslušenství pro motorová vozidla

• Řád a pravidla

Mezinárodní firma, vlastní vývoj ve firmě, stále se rozšiřuje

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 91 345 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• Poměrně slušné peníze, ale za nepřetržitý provoz - tj. neustálé přehazování režimu spánku, jídla, víkendy v práci, obrovská únava.
  • Informace ohledně směn po několikáté urgenci (v půlce prosince není rozpis na leden). Nemožnost si cokoliv naplánovat. Přijde informace o zrušení směny, do tří dnů opět změna. Noví zaměstnanci mají výhodnější podmínky než ti stávající - vyšší mzda, smlouva na dobu neurčitou (u nás 3x prodloužení po roce). Prohození směn a domluva téměř nemožná.

• Množství školení, která umožnila profesní růst
  • Dokud se bude na každém kroku člověk pouze cítit, že je číslo v seznamu a personální oddělení nebude řešit konkrétní problémy zaměstnanců, kteří se za zaměstnáním přistěhovali, nic se bohužel nezmění.

Výzkum, vývoj

• Benefity, jistota.
  • Vedení si bohužel neuvědomuje, že při momentálně nejmenší nezaměstnanosti v Česku mzdy rostou a nedaleké menší firmy nabízí větší mzdy. Z tohoto důvodu se už nyní potácí s problémem nedostatku zaměstnanců ve výrobě, ale i v administrativě. Velmi znepokojivé je jednání vedení, které se přes rok chlubí jak je na tom firma dobře a má dobré vyhlídky, ale přijde konec roku s blížící se novou kolektivní smlouvou a najednou se očekává krize a nemohou se o moc navýšit mzdy.A za 14 dní vyjde v novinách článek, ve kterém člověk z vedení láká nové lidi i s tím, že firma má dobré vyhlídky.

• Vysoka technicka uroven vyroby, benefity velkeho korporatu. Skvely a odborny kolektiv. Nulovy karierni rust na dane pozici, prekracovani zakoniku prace ve smyslu prace po pracovni dobe, pouze 3.5 hod na navstevu lekare. Priserna kantyna - spise kafilerka.
  • Jednoznacne jidelna by mela mit kvalitnejsi jidlo. Trochu mene byrokracie by take neuskodili. Motivace bonusem za nemarozeni bohuzel funguje tak, ze lidi chodi do prace dokud nelehnou a roznasi bacily po oddeleni.

• Na RBCB oceňuji řád a pravidla, která tu vládnou. Lidem zvenčí se mohou zdát zbytečná, ale mají svůj důvod. Benefity ve formě sodexo pass jsou příjemné a snadno využitelné. Platové ohodnocení je fajn, ovšem jen pokud děláte ve směnném provozu.
  • Postoj k ženám a jejich možnému kariérnímu postupu je tragický. Pokud jste žena musíte ze sebe vydat vše a ani tak nemáte postup jistý. Pokud jste muž, který projevuje alespoň trochu snahy máte budoucnost jistou. RBCB by mělo více podporovat a zprostředkovávat vzdělání stávajícím zaměstnancům, kteří mají zájem se učit a rozvíjet se ve své domovské firmě. Vedení RBCB by mělo nechat zaměstnance ve výrobě hodnotit svého přímého nadřízeného. Jsou to bohužel až příliš často právě oni a jejich chování, kvůli kterému zaměstnanci odcházejí.
  • Jistotu a stabilitu

Jistota a stabilita stojí na tom, že si Vás firma hned tak nedovolí vyhodit a že je to moc velká firma na to aby se znenadání položila..

Vzhledem k tomu, že firma má již delší čas akutní nedostatek lidí, je ráda za každého schopného člověka, byť bez zkušeností. Zapracování ve výrobě je otázkou několika málo dní.

• Bemefity jsou super. Firma mě naučila být "splachovací" a odolnější vůči hlupákům. Záleží do jakého se dostanete týmu. My máme tým fajn lidí.
  • Ženy zde nemají možnost kariérního růstu i když by na to měly.

Lidi bez pracovních zkušeností, kteří jsou trošku manuálně zruční se ve firmě chytí. Práci v lince se naučí během dvou dnů. Nemusí u toho přemýšlet.

• Relativně dobrý plat, ovšem tvoří ho příplatky za víkendy a noční. Dobré benefity
  • Nadřízení jsou velice nekompromisní, sice vás upozorňují, že s nimi vše můžete řešit, ale opak je pravdou. Individuální žádosti neřeší. Klidně vám nařídí přesčas s tím, že si ho máte vybrat ten a ten den. Počítejte s tím, že vás nadřízení vymačkají jako citrón. Dříve existovala možnost, být třeba při nedostatku materiálu doma za 80% platu. Dnes vás budou honit po celé fabrice, jen aby jste nebyli doma. Peníze už přidávat nechtějí. Přesto, že se vše zdražuje.

Musíte se tam naučit pouze jednoduchou práci a udržet tempo. Na to zkušenosti nepotřebujete.

• Řád a pravidla

Protože se musí dodržovat. Jakmile nedodržuje tamní systém, máte problém.

• stálé zaměstnání, možnost růstu
  • lepší pracovní podmínky a mzdy

• Nic mě nenapadá
  • Špatné finanční ohodnocení ( v jiném závodě berou za stejnou práci víc než mi) Vymýšlení nesmyslných pravidel, které komplikují efektivitu Neustálí nedostatek lidí (kolikrát pracujete za dva) Všechny změny se dozvídáte na poslední chvíli

• - Zajímavé benefity včetně podpory bydlení - možnost Home Office - dosavadní solidní stabilita firmy - flexibilní pracovní doba pro THP pracovníky - možnost růstu a práce v ostatních závodech v zahraničí - možnost používat každodenně cizí jazyk při komunikaci - docela dobrá možnost skloubit osobní život s prací - firemní mateřská školka - snaha vedení nebýt pouze montážní firma
  • - všechno trvá dlouho a bez tuny papírů se to neobejde - "slovo chlapa" neplatí, musíte mít všechno písemně, což souvisí s tím, že všechno trvá a s obrovským úsilím - jednotlivá oddělení si hrají na svém písečku a týmová spolupráce je problém - arogance vedení firmy vůči zaměstnancům - informace, které se prezentují ve sdělovacích prostředcích jsou rozporu s tím, co se prezentuje zaměstnancům - chybí možnost Sick Days - bonus za nemarození v kombinaci s prvními 3 dny gratis způsobuje to, že lidi chodí do práce nemocní aby nepřišli o peníze (do toho se započítává i doba návštěvy u lékaře) - pocit z dobře vykonané práce většinou nehrozí, takže za pár let zatnete zuby a díváte se raději na to co přiteče na účet nebo odejdete jinam - Syndrom "Low Cost" závodu = nacpat sem co nejvíce zaměstnanců bez ohledu na to, jestli bude stačit infrastruktura závodu - toto se řeší vždy potom (v řádu let a ještě se požádá o podporu stát a ten ochotně přispěje z našich daní). - PR firmy je lepší než realita, takže většina lidí vydrží 3-5 let a jde jinam. - infrastruktura se staví nadoraz, takže ve chvíli kdy se postaví hala už je jasné že to nebude kapacitně stačit

Aktivní denodenní komunikace s kolegy na projektech / mítincích v anglickém a německém jazyce. Konkrétně já komunikuji denně s kolegy z USA, Mexika, Velké Británie, Německa, Španělska, Rakouska, Srbska, Číny a Japonska.

• Práci v mezinárodním prostředí

Protože musíte denně komunikovat s kolegy z jiných závodů po celém světě a se zákazníky též s celého světa.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 47

Mezinárodní firma, vlastní vývoj ve firmě, stále se rozšiřuje

dodržování standartů(přesný pracovní postup a počet výrubků),dodržovat pauzy,chodit pouze po označených cestách.