Činnosti související s webovými portály

• Prošla jsem si několika korporáty i soukromou firmou a práce v Heurece si i po roce nesmírně vážím. Přestože vnímám některé problémy (která firma je nemá), které tu byly popsány, pořád pro mě výrazně převažují pozitiva: Předně - svoboda, nikde jinde jsem se nemohla rozhodovat, jestli chci skončit s prací ve 3 odpoledne, nebo raději pracuji po večerech. Nikdy nebylo tak snadné naplánovat si pracovní i rodinný život tak, aby ani jedno netrpělo. Další důležitá věc je přátelská atmosféra. Díky open-space a téměř neomezené možností HO není tak těžké s lidmi okolo vás dobře vycházet. A každý kolem sebe chce mít fajn lidi. Takže ano, je důležité být tak trochu pohodář - odměnou je to, že se vždy vracíte do přátelské atmosféry. A neméně důležitý je trochu jiný styl práce. I když na pozadí fungující společnosti vždy musejí být čísla, nepracujeme permanentně ve stresu. A tyto věci jsou pro mě nejdůležitější. Zda jsou udržitelné ukáže čas. Heureka se co do počtu zaměstnanců hodně nafoukla a není vždy snadné vybrat si do týmu lidi, kteří budou nejen schopní, ale i zodpovědní, samostatní a přátelští. Fun - Fairness - Freedom jsou tři pilíře kultury v Heurece. Může se to zdát jako klišé, ale bez nich by to prostě nemohlo fungovat.
  • Jediná výtka se týká komunikace a procesů. S tím, jak se Heureka raketově rozrostla, změnila se i struktura, přejmenovaly se týmy etc., je komunikace někdy dost složitá. Kdo co má na starosti, za kým s čím jít. Někdy je to frustrující, pokud potřebujete něco rychle vyřešit. Možná je to daň za to, že nejsme ten dokonale zprocesovaný korporát, ale vnímám to tak, že jsme jeden živý organizmus a je to hodně na nás, jak si ta propojení nastavíme. Nástroje na to jsou, ale při množství probíhajících změn člověk musí být stále ve střehu a schopný se přizpůsobit.

• Perfektní týmy, skvělá firemní kultura, luxusní teambuildingy a jiné firemní akce. Obrovská otevřenost ve zkoušení nových technologií a možnost zkusit si jiné nástroje/programovací jazyky.
  • málo zasedaček :D
  • Jistotu a stabilitu

Pracuji zde již několik let a za tu dobu Heureka prošla několika několika velkými změnami a ani u jedné jsem neměl strach ani o výplatu ani o své místo. Vždy bylo vše dostatečně vykomunikováno všem zaměstnancům a každý vzdy věděl "co a proč se děje", a tedy se předešlo případným dohadům/obavám/nejistotě.

• Pružnou pracovní dobu

Protože týmy jsou složeny ze skvělých lidí se kterými se lze bez problémů domluvit na dostupnosti/nepřítomností. Dokonce máme i pár lidí, kteří pracují z jiných časových pásem.

• atmosféra flexibilní pracovní doba benefity pořádané akce pracovní nástroje

• Nejvíc si vážím svobody a důvěry, kterou tu mám. Přesto, že práce je opravdu spousta a nikdo ji za vás neudělá, necítím se ve stresu ani pod tlakem. Kdykoliv potřebuji s něčím poradit, mám se na koho obrátit. Je tu super kolektiv, férové jednání a třešničkou na dortu je samozřejmě hromada benefitů (skvělé kanceláře s relax zónou a terasou, možnost výběru IT techniky k práci, homeoffice, lekce angličtiny zdarma, roční bonusy, stravenkový paušál, Cafeteria, Terap.io, svačiny v kanceláři, spousta kávy a ovoce každý den, časté firemní i týmové akce, grilovačky...)
  • Zatím opravdu nic.

• Skvělé benefity 28 dní dovolené + narozeninový den a den na dobrovolnickou práci Péče o nás v kanceláři - svačinky, grilovačky, tmb... Časová flexibilita Dobré technické vybavení
  • Ne :)

• Firma má výhody velké firmy (stabilita, platy, benefity) a zároveň startupu (všechno jde domluvit, nejsme svázaní zbytečnými procesy).
  • myslím, že by to bylo lepší, kdyby se nám dařilo rychleji hirovat

• Všudypřítomná svoboda (pružná pracovní doba a HO, nesetkala jsem se s micromanagementem, výběr techniky,...). Vládne i svoboda v přístupu k práci, rozhodnutí lidí se tu důvěřuje. Klade se veliký důraz na rozvoj lidí, ať už ve formě různých softskills tréninků, předávání know how mezi týmy, placené angličtiny nebo jen "obyčejného" předplaceného přístupu do Seduo.cz. Benefity jsou podle mě nadstandardní (angličtina, Multisport karta, Benefit karta, stravenkový paušál, technika podle vašeho přání (včetně například sluchátek), neomezené HO, pružná pracovní doba, finanční bonusy, ovoce a svačinky, placený tarif, přístup do Seduo.cz, 6 týdnů dovolené).
  • Se svobodou se váže i zodpovědnost, a ta už je na konkrétních lidech, a pochopitelně občas pokulhává. Není ničím neobvyklým, že na nějakou součinnost čekáte hodně dlouhou dobu. Osobně nejvíc negativně hodnotím chaos v dokumentech, procesech, předávání informací, aktualizaci... Do rozhodovacích procesů zasahuje velké množství lidí a to je prodlužuje (participaci na rozhodnutích shazovat určitě nechci, ale občas je to frustrující). Některá oddělení mají velký podstav a není v jejich silách odvádět veškerou práci, která je potřeba (jmenovitě BI, vývoj, HR, marketing).
  • Práci v mezinárodním prostředí

Heureka je rozkročená napříč východní Evropou, rozjíždí se mezinárodní projekty, kolegové standardně přejíždí mezi kancelářemi, je snaha týmy propojovat...

• Příjemné pracovní prostředí

Neformální atmosféra, psi v kanceláři, snídaně a svačinky, nové a hezké kanceláře, polohovací stoly,... to už je skoro standard, ale v Heurece to tak nějak všechno působí přirozeně a samozřejmě.

• Skvělé bylo uvítání nováčků a přijetí od kolegů, velmi přínosný je i celý onboarding. Velmi blízké jsou mi firemní hodnoty a velmi neformální prostředí. Kolegové jsou velmi vstřícní a nic není problém :-)
  • Oblast, kterou mám zastřešovat a posouvat vpřed má dost míst, která chci významně zlepšit a postrčit :-) Ale na to se velmi těším!
  • Práci vhodnou pro rodiče s dětmi

Prostředí v Heurece dává velkou možnost si organizovat svůj čas způsobem, který každému vyhovuje. Není důležité být od-do, ale splnit to, co sami slíbíme. Můžu začínat brzy/pozdě ráno, přes dne "mimopracovně" vyřídit, co chci a ve zbytku dne dodělat, co jsem odložil.

• Práci, co dává hlubší smysl

Heureka má jasnou a představitelnou vizi, díky které mají jednotlivci a týmy možnost si sami najít vlastní cestu, jak dosáhnout cíle. Víme co chceme dosáhnout, to nám dává smysl a cestu si hledám sám (případně s podporou dalších, pokud bych bloudil).

• Férový přístup, skvělý kolektiv, hodně společných akcí, podpora rozvoje a důvěra v budování kvalitního produktu z pohledu produktového designu...
  • Nic

• Heureka je prostě špička :) skvělé benefity, takže prakticky 30 dní volna, na všem se vždy dá dohodnout a o všem si promluvit :)
  • Možná spoustu věcí dost trvá na některých odděleních, ale to se určitě zlepší!