SAP Services s.r.o.

Činnosti vedení podniků

• Práce v mezinárodním prostředí
  • Příjemné pracovní prostředí

• Všeho kromě platu, peníze jsou jediný důvod proč odcházím jinam, a to je dost smutné...
  • Platy, jsou podprůměrné ve srovnání s podobnými pozicemi v podobných firmách.

Nákup

• Urcite work life balance. Je to jedina a obrovska vyhoda oproti ostatnim firmam. Mimo zaverku v podstate muzu chodit do prace kdy chci a odejit kdy chci, pokud mam svou praci hotovou.
  • Vubec si nevazi zkusenych zamestnancu. Funguje jako univerzita, lide zde ziskaji zkusenosti a pote odejdou do opravdoveho sveta vydelavat opravdove penize. Za posledni roky sla uroven hodne dolu, cesti zamestnanci za tyto platove podminky odmitaji pracovat ve firme, tudiz prichazeji pouze novi zamestnanci z Vychodu. Je dost moznosti na karierni rust, ale vice prace a zodpovednosti na vyssi pozici s sebou nenese v podstate zadne pridani penez, nebo jen velmi smesne.

• vyváženost pracovního a soukromého života, možnost práce z domova
  • Rozhodně by se měla firma snažit se udržet zaměstnance, většina zkušenějších kolegů odchází - a to především kvůli nízkému platovému ohodnocení

• Zajímavé benefity, super kanceláře,
  • Manažeři se často mění a jsou to mladí lidé, kteří nemají s vedením lidí zkušenosti. Pak jsou podřízení, i přes všechna oficiální pravidla HR, brání jako "human resource" a ne jako lidská bytost.

• - možnost zkrácených úvazků - neomezené HO v rámci mého týmu (vždy závisí na konkrétním manažerovi a jeho pravidlech) - určitá volnost v tom, co dělám (opět závislé na manažerovi) - příjemné a moderní pracovní prostředí
  • - možnosti dalšího vzdělávání - finanční politika

• Hezké kanceláře na metru. Slušné benefity - např. sick days pro ty co mají dobré vztahy s manažerem a je jim dovoleno si je vyčerpat.
  • Nízký plat, často velmi mladí a nezkušení manažeři, nestabilní team - lidé po cca roce max dvou odcházejí - z toho plyne neadekvátně větší workload pro zkušené. Absence školení, která by člověka posunula profesně dopředu (k mání je pouze spousta soft skills školení v e-learning formátu). Benefity typu home office a sick days záleží na manažerovi - člověk se musí o tyto benefity doprošovat.

• Svoboda - od absence dress code,až po časté home officy a vstřícný přístup manažera. Benefity má SAP skvělé,negativum je,že dlouhodobě nabízí nízké platy ve všech odděleních. Nereaguje adekvátně na ekonomickou situaci v Česku.
  • Nízké platy,stěžují si i zahraniční kolegové z mezinárodních poboček. Velký nával informací pro nováčky,ne každý to ustojí.

• - možnost pracovat z domova - příjemné prac. prostředí v nových kanceláří - více různorodých benefitů
  • - sliby při přijímání x realita - i přes nabízenou možnost jazykových kurzů aj. firemního vzdělávání je vše závislé na náladě a schválení od manažera, který to však vůbec nepodporuje.
  • Práci vhodnou pro rodiče s dětmi

politika firmy je hodně zaměřená na matky - většina žen, ikdyž by ráda zcela odešla z firmy, chce jít na mateřskou v SAP (což je dobře). Při návratu je bohužel většina ostatní zaměstnanců bere jako zbytečnou výpomoc = management často argumentuje, že jen zabírají úvazky, ale jinak nepracují jako ostatní zaměstnanci, ale jsou nevyhoditelné. V porovnání s prac. nasazením bezdětných a studentů je to realita. Matka na 0,5 úvazku odvede reálnou práci jak na 0,1 úvazku. Výsledkem je, že je matka z mateřské brána na obtíž a není už nikdy brána jako rovnocený kolega. Tento stav je dán přístupem managementu a nikoliv matkami. Nicméně pokud chcete být těhotná a pak jít na částečný úvazek pracovat ale nic moc nedělat, tak jděte do SAP :)

• Příjemné pracovní prostředí

Zcela nové a moderní kanceláře

• Oceňuji zejména flexibilní pracovní dobu, firma také nabízí možnost zkrácených úvazků a pravidelné práce z domova. Zajímavé jsou také firemní benefity (včetně posilovny).
  • Veliké pracovní vytížení způsobené většinou odchodem zkušených kolegů.

• Super pracovní prostředí.
  • Mohli by podle mě přehodnotit přístup ke zvyšování příjmů, jinak jim podle mě budou lidi pořád utíkat jinam za lepším.

Angličtina je jako mandatory jazyk - interní jazyk. U některých pozic jsou i nutné jiné jazyky.

Společnost je mezinárodní a tedy je zde spoustu cizinců.

Zcela nové a moderní kanceláře

Možnost práce při studiu