Chytrý Honza a.s.

Činnosti zástupců pojišťovny a makléřů

• Volnost a samostatnost
  • Neformální pracovní atmosféra

- Příjemné prostředí a atmosféra - Volnost (ne ve všech případech +) - Práce v týmu mladých lidí, kde se můžete naučit…

• - Příjemné prostředí a atmosféra - Volnost (ne ve všech případech +) - Práce v týmu mladých lidí, kde se můžete naučit mnoho věcí - Start-up přístup - Možnost pracovat z Home office, Dog friendly, Sick days, Multisport karta
  • - Pokud by se zaměstnavateli podařilo se na trhu prosadit, jako skutečně atraktivní volba ve srovnání bank a pojišťoven, nejenže bychom neztráceli kvalitní zaměstnance, ale mohli bychom si také vybírat v náboru nových - Dramaticky potřebujeme zlepšit plánování kapacit. Spouštíme spoustu projektů bez pořádného plánování a výsledek je, že projekty nestíháme, kvalita trpí a lidi nemají čas na nic jiného než v přesčasech hasit průšvihy... - Často jsou lidé šéfem nějakého týmu, aniž by s ním reálně pracovali. A naopak lidé pracují s týmem, na který nemají žádný vliv, kromě přátelské prosby. Šéf pak není schopen ani dát zpětnou vazbu svému podřízenému na věci, co podělal, protože moc neví, jak a na čem pracuje - Velikost teamů / zdrojů ne vždy odpovídá velikosti ambicí vs. očekávaným výsledkům na trhu - Finanční systém ohodnocení - Rozdíl mezi průměrným a špičkovým výkonem - Chodbový drby - Nekomunikace mezi odděleními Nápady: - Revize rolí / pozic lidí, kteří tady pracují delší dobu. Jsou se stávající rolí spokojení? Chtěli by se posunout někam dál? Inicioval bych setkání se šéfy / boardy jiných podobných firem pro vzájemnou inspiraci - po technologické, byznysové i manažerské stránce? Ostatně nemuselo by zůstat jen u boardu - k takovýmto vzájemně obohacujícím setkáním by mohlo docházet i úrovni jednotlivých týmů. - Větší komunikaci směrem ke klientům, když děláme nějaké zásadní změny. Tyto zásadní změny nejdříve komunikovat s Key Accounty (Poradci), co si o tom myslí. Zapojit jejich pohledy do konečného rozhodnutí. Jsou to přece jen klíčoví lidé, kteří nám dávají nemalé peníze. Tím se zlepší vnímání a pohled na ChytréhoHonzu - Líbila by se mi i možnost účastnit se jakkoli minimálně i na projektech, které probíhají v jiných částech firmy, než jsem já. Výpomoci s něčím na pár hodin po dobu třeba 2-3 týdnů. Zažít si na vlastní kůži, co a jak mí kolegové řeší, jestli by mě to taky nebavilo, jestli jim nemohu přispět nějakou znalostí z mého záběru, která by jim usnadnila práci apod. - Snažil bych se více provázat jednotlivá oddělení a tím hledal potenciál mezi zaměstnanci a nápady na zlepšení. - Benefity považuji za velmi bídné. Velký problém je pohyblivá složka mzdy, která je dnes na tak nízké úrovni, že nemotivuje.

• Ignorování dotazů od kolegů z jiných oddělení.

• individuálního přístupu
  • lepší organizace práce

• Ambice firmy, svoboda zaměstnanců, moderní přístup k práci (HO, sickdays).
  • Poměrně turbulentní změny ve vedení a s tím související nejasnosti ohledně směřování firmy

• Startup přístup k novým nápadům Skvělý kolektiv Podpora ve vzdělávacích aktivitách
  • Nedostatatečné informace s plány do budoucna

• skvělý kolektiv, start-up přístup - rychlá rozhodnutí, rychlá implementace, rychlý vývoj, motivující tým kolegů
  • menší škála benefitů

• Klid na práci, bez stresu. Zohlednění i osobních potřeb.
  • Drobné rezervy v komunikaci mezi pracovišti uvnitř firmy.

• Ve firmě panuje naprosto neformální atmosféra bez nějakých striktních pravidel, takže se tam člověk cítí jako doma :)
  • Ve fotbálku by mohly být míčky :D

• Je vule a potencial stat se jeste lepsim
  • Nic me nenapada

Kvalita, kontrola kvality