PricewaterhouseCoopers Česká republika, s.r.o.

Účetnické a auditorské činnosti

• Náročné úkoly
  • Práce v mezinárodním prostředí

Možnosti kariérního růstu a získání profesní kvalifikace a zkušeností v oboru

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 100 142 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• Možnosti kariérního růstu a získání profesní kvalifikace a zkušeností v oboru
  • Eliminovat prostředí vzájemných pomluv, extrémní důraz na "utilizaci" lidí bez respektu k jejich osobním potřebám, postoj vůči zaměstnancům jako vůči věcem, ze kterých je potřeba vytěžit maximum nehledě na jejich zdraví, osobní život atd. Mottem firmy není nadarmo "Our people are our assets", což je bohužel chápáno z té nejhorší perspektivy.

• Snaha ziskat kvalitni a teamove lidi.
  • Firma, ktera chce byt jednickou na trhu nabizi odvetvove podprumerne platy, v ramci nakladove optimalizace nevyplaci bonusy v dobe ekonomickeho rustu, benefitovy program formou cafeterie nepokryje ani rocni stravenky, a za body si zamestnanec kupuje prispevek od firmy, a tedy procentualni cast hodnoty stravenky je stejne strzena ze mzdy. Nelze mit vice benefitu, jelikoz prideleny rozpocet na ne nestaci.

• Pracovní příležititost, možnosti a zkušenosti, velmi dobrá struktura společnosti, princip hodnocení zaměstnanců a také kultura společnosti.
  • Výše přesčasových hodin, administrativa.

• Firma se o své zaměstnance velmi hezky stará.
  • Nároky na pracovní vytížení jsou velké. Nezbývá příliš času pro soukromí.

• Velmi rozmanitá práce, což ovšem spíše patří k hodnocení mé pozice samotné. Děkuji tedy PwC že mi tuto pozici umožnila vykonávat. Mé oddělení bylo velmi specifické. PwC hodnotím kladně pro možnosti různých školení a nabídku benefitů.
  • Jako u všech korporátních firem vykonává člověk v rámci své práce relativně zbytečné korporátní úkony, které ho od práce v jeho oddělení zdržují. Naprosto zbytečný je systém koučů a různých hromadných sezení, kde partneři žvatlají o ničem, a ani tomu nerozumí. Připadal jsem si na nich vždy jak na zasedání ÚV KSČ. To ale ke korporátu patří.

Komunikace se zahraničními klienty.

• Možnost učit se od nejlepších, nejednotvarná práce, každý projekt je výzva.
  • Prodloužení dovolené z 4 týdnů na 5. Vlastní jídelna a prostory ke stravování.
  • Práci v týmu mladých lidí

Vetsine pracujicich lidi v auditu/advisory je do 30 let.

• Práci v mezinárodním prostředí

PwC nabizi spoustu prillezitosti pracovnich stazi jiz behem skoly, pripadne absolventi bez zkusenosti se mohou uplatnit take. V PwC velmi casto funguje pravidlo learning by doing.

• Velká firma, velké možnosti ve smyslu kariérního rozvoje, cestování, přesunu v rámci pozic, oddělení, měst a zemí. Za dobu co tam pracuji se vždycky dalo všechno řešit např. i práce na částečný úvazek při rodičovské dovolené, nastavení flexibilních podmínek, home office apod. Nadto jsem měla vždy štěstí na super šéfy i kolegy.
  • Větší pružnost. Velká firma, zdlouhavé procesy - oproti menším firmám, které mi připadají v rozhodování, změnách apod. rychlejší a pružnější, je každá velká korporace těžkopádnější, pomalejší a všechna rozhodnutí a procesy tam trvají déle. Také díky některým politikám, které se řeší na globální úrovni. Efekt je pak znát také třeba až s odstupem let. Je tu určitá omezenost v pracomocích a stále čekáte na schválení nebo zamítnutí od někoho.

• Je to korektní prostředí plné chytrých lidi, práce ke náročná a uspokojujici, líbí se mi lokace na Pankraci a mám skvěle lidi kolem sebe.

• Je tu pár lidí, kteří jsou opravdoví odborníci, od kterých je, co se učit.
  • Vedení firmy na lokální a regionální úrovni. Absence vize a strategi (nebo přinejmenším neschopnost zkomunikovat ji, pokud nějaká existuje)

• Bavi me ze se mam sanci naucit spoustu veci od mych zkusenejsich kolegu a ze se prace meni takze clovek nema sanci zakrnet. Navic tym v technology consultingu je plny skvelych mladych lidi se kterymi je radost nejen pracovat ale i travit cas mimo praci.
  • Rozsirill bych nabidku a moznosti skoleni o delsi a intenzivnejsi skoleni za hranicemi aby bylo mozne se vice poznat i s lidmi mimo Ceskou republiku.