Siemens, s.r.o.

Výroba elektrických motorů, generátorů a transformátorů

• Pružná pracovní doba

Největší globální leader hned v několika oblastech, který se neustále vyvíjí a investuje do inovací.

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 91 985 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• Home office - možnost pracovat z domova
  • chování manažerů k zaměstnancům žádný rozvoj - nejsou školení, jazykové kurzy jsou zakázané bonus maximálně 100%, i když člověk padá na ústa vysoká fluktuace - neustále se přerozděluje práce za odešlé kolegy a nikdo to neocení

• Nejvíc oceňuji kamarádské vztahy v pracovním kolektivu i výši platu.
  • Během 24 let, které jsem ve firmě prožil, jsem cítil výrazný odklon firmy od nabízení solidních technických řešení k americkému výkonnostnímu modelu, kdy se firma žene nekompromisně za ziskem i za cenu nabízení produktů bez solidního technického zázemí.

• Flexibilní pracovní doba, práce doma
  • lépe ohodnotit zaměstnance, kteří již jsou ve firmě delší dobu, znají svou práci a mnohé již přispěli, tak aby zaměstnanec s bohatými zkušenosti neměl nutkání hledat práci někde jinde. Zaškolení nových lidí nejde velmi rychle a zkušenosti nelze předat za pár týdnů. Dále bych změnil logiku myšlení managementu. Šetřit se má, to je jasné, ale na správných místech a určitě ne na lidech.

• Kolektiv Prostředí Náplň práce Benefity Reputace zaměstnavatele
  • Méně administrace Propojení informačních systémů Zjednodušení některých procesů

• Je velice výborné, že zaměstnavatel nabízí možnost pravidelně pracovat z domu, možnost mít pružnou pracovní dobu.
  • Co je velkou nevýhodou je že mzda je v podstatě trochu podprůměrná. Mnohdy je potřeba pracovat přesčas, ale k proplácení často nedochází nebo pouze po dlouhém dokazování, že opravdu přesčas byl nutný :-( Další nevýhodou je práce v OpenScapesech, i když s rozmachem Home officů už to takový problém není, jak na začátku.

• práce z domova možná
  • časté reorganizace, špatný výběr manažerů

• dobré zázemí, benefity, firemní akce, parkování v garáži zdarma pro mimopražské, bonusy, home office
  • vyšší platy, práce bez častých přesčasů - špatná organizace práce v konkrétním oddělení, lepší zastupitelnost při absenci, lepší systém zaškolování nových zaměstnanců, lepší rozložení množství práce a ochota vytvořit nové pozice v případě potřeby.

• Zamestnanecke benefity
  • "Prava ruka nevi, co dela leva". Na pozici lidru absolutne nezkuseni lide, bez schopnosti nekoho vect. Premira teorie, zkratek, temer nefunkcni struktura HR, mozna zpusobeno prilisnou centralizaci. Demotivujici pracovni napln. Mate pocit, ze jste stroj.

• Home office Kolegové - to je ovšem zásluha těch konkrétních lidí a ne Siemensu Přesčas se proplácí
  • Absence kontroly práce managementu Ohodnocení jste na základě vztahu s Teamleaderem. Běda zaměstnanci, který poukáže na nějaký nedostatek! Málo kolegů na obrovské množství práce.

Platové ohodnocení není dobré, zvláště pro lidi s praxí. Nic nového hodnotného se nenaučíte, jedná se o rutinní úkony, které by mohl dělat i nějaký program sám. O seberealizaci se nedá hovořit.

Nákup

• Byl jsem spokojený s pružnou pracovní dobou, benefitním systémem který byl opravdu flexibilní, možností homeoffice. IT vybavení a pracoviště - bylo slušné a vše fungovalo jak mělo. Řada procesů dávala zaměstnancům jistotu, že vědí jak to funguje, mají co najít a na koho se obrátit.
  • Hodnotit Siemens s.r.o jako takové je velmi nekonkrétní, protože je zde zada divizí se stovkami/tisíci zaměstnanci. Co divize, je to jiné. Nejvíce mě iritovalo jak z lidí dělají "lopaty" a nadřízenými se stávají lidé co mají dlouho proseděnou židli (anebo se snaží zalíbit svému šéfovi skrze šlapání po ostatních). Pracoval jsem v divizi Corporate Technology, kde toto je poměrně běžné. Člověk nedělal odbornou práci, ale spíš papíry, podřadné úkoly (hodné spíše brigádníka). Ocenění nebylo žádné, nikdo neřekl "děkuju" anebo "dobrý nápad" za to co jste udělali. Dále zde byla velká nespravedlnost, interní zákazník mohl dělat co chtěl jak chtěl, zatímco zaměstnanec se musí jen snažit, držet ústa a makat. Jakmile byl problém, kdo jiný za to mohl než zaměstnanec. Trošku nefér přístup. Závěrem - pokud nemáte ambice, či máte páteř plže, nebude problém v takové firmě existovat do důchodu.

Výzkum, vývoj

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 21

Pevne pracovni jadro je 10-14h, zbytek je mozne odpracovat dle dohody s nadrizenym. Moznost pracovat z domova nekolik dni v tydnu po uplynuti zkusebni doby.

Pracujete na mezinárodních projektech, angličtina je každodenní nutnost.