VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Vydávání novin

• Pružná pracovní doba
  • Rozmanitá práce

• Pouze dobra spoluprace v ramci jednotlivych pracovist. To je velkou vyhodou. Nabireji se zde zkusenosti.
  • Rozhodne financni stranka. Pri bezne praci delat i nadstandardne za dnes jiz rikajici “minimalni mzdu v Praze”, je litostive. Bonusy smesne. Celkove to vyzniva jako vysmech vsem zamestnancum. Penizky si evidentne nekdo hazi do sve kapsy a pro zebraky zustava par haliru na duchodove pripojisteni, kde v jinych firmach maji o jednu nulu navic. Ve drahe budove kde na obed lidi ze svych platu nedosahnou nejsou ani stravenky... nemel by se nekdo zamyslet, ze bez tech zamestnancu to ale nepujde? Manageru vic nez dveri v cele budove... rady porady a vymysli se horsi a horsi veci...

• Flexibilní pracovní doba Kontakt se známými osobnostmi Práce redaktora dávala možnost rozhledu a přehledu Práce s moderními technologiemi
  • Stagnující plat po dobu 5 let, bez jakékoliv motivace Pracovní víkendy Neproplacené přesčasy, někdy dlouho do noci Obrovská zodpovědnost a tlak na deadliny Nešlo skloubit s rodinným životem, neustále ve střehu a na telefonu

• je toho čím dál tím méně...
  • méně špatných manažerských rozhodnutí od stolu bez znalosti práce v oboru a v místě výkonu práce

• Slušné jednání, profesionální přístup kolegů
  • Po příchodu nového generálního ředitele se situace velmi zhoršila, především v mezilidských vztazích. Začalo se vytrácet férové jednání, naopak na jednotlivých úsecích bylo znát přepracování, napětí, nervozita. Výpovědi lítaly a nikdo si nebyl jistý dnem ani hodinou
  • Práci v týmu mladých lidí

Z důvodu nasazení vysokého tempa, vysokých nároků, smyslu pro detail, kreativitu, dravost, nové nápady a hlavně flexibilita. Zkušení, starší zaměstnanci nestačí vysokému pracovnímu nasazení, většinou sami odcházejí. Na druhou stranu se vytrácí kamarádské uvolněné vztahy a kolektivní porozumění a vzájemná výpomoc.

• vstřícnost, dobrý přístup
  • Dát více na kvalitu a ne na kvantitu - každý má práce více, než by asi měl mít, a pak se to může projevit na výsledcích.

• Na mé pozici si mohu dovolit plánovat si svůj čas z větší části sama. To je skvělé, protože člověk nemusí obtěžovat kolegy dovolenou pokaždé, když si musí něco zařídit. Kdo jednou zažil flexibilní pracovní dobu, dá mi jistě zapravdu.
  • Nejsem spokojená s platem, který je v naší firmě poměrně nízký - a vyhlídky na zlepšení nejsou růžové. Spousta kolegů už kvůli nízkému platu odešla. Paradoxem je, že nováčci dostanou plat, který požadovali bývalí kolegové... Z toho vyplývá i můj dojem, že 1. si firma neváží zaměstnanců, kteří zde pracují deset dvacet let a víc 2. pokulhává zde management. Problém v managementu je ale podle mého názoru obecně slabou stránkou řady firem, které vlastní Penta.

• Pružná pracovní doba, možnost využití vlastní kreativity, možnost uskutečnit vlastní novinové projekty, férovost
  • omezovaní počtu redaktorů v oblastních redakcích, méně prostoru na oblastních stranách

• Někdy dobrá atmosféra a několik fajjn kolegů.
  • Arogance, přezíravost a bohorovnost šéfů a vedení - především od šéfredaktora Pražského deníku až po ředitele redakcí. Jednání ve smyslu "v zámku a v podzámčí" - někteří zaměstnanci se chovají jako nadlidi. Už jen striktní dělení na zaměstnance (kteří jsou bráni jako něco víc) a "externí pracovníky" (kteří nemají téměř žádná práva a benefity).

• Určitě jsem se něco naučila.
  • Plat

• Absence stravenek