Brembo Czech s.r.o.

Výroba dílů a příslušenství pro motorová vozidla

Nebylo si čeho cenit vzhledem ke sprostému chování nadřízených a kolektivní krácení prémií ze zcela smyšlených a účelově…

• Odboráři odstupte dělate pouze ostudu. Lidé jako Vy tam nemají co dělat.

• Nebylo si čeho cenit vzhledem ke sprostému chování nadřízených a kolektivní krácení prémií ze zcela smyšlených a účelově vylhaných důvodů !!!
  • Vyhodit vedoucí pracovníky ve výrobě,kteří řeší vše možné,jen ne výrobu..lidi v letních měsících doslova kolabují jak na obrobně,tak na slévárně..ženy vykonávají těžkou práci,kterou by měli vykonávat muži za neodpovídající platové ohodnocení a po 3-4 letech odcházejí se zdevastovanými zády za doporučení nadřízených aby daly samy výpověď,protože soudit se s Brembem nemá význam kvůli jejich armádě právníku,kterou se vždy a rádi ohání..v myčkách a strojích se nemění voda a chladící kapaliny následkem čehož mají lidé exémy..absolutně žádné odvětrání výrobních hal,kdy lidé dýchají olej a hliník ve výparech ze strojů ve vzduchu...v letních měsících na obrobně u strojů přes 40 st.Celsia a vlhkost běžně přesahující 70%..taky komunikace a hlavně její styl s personálním oddělením a mzdovou účtárnou a hlavně jejich ochota vyjít vstříc zaměstnanci je dá se říct nulová..takhle by se dalo pokračovat dlouho.. :-)

• Poslední dobou si toho moc necením, jelikož při upozornění na problém se nic neděje
  • řešení problému, plnění slibů, vážit si více lidi, kteří vytvářejí hodnotu firmy a nevyhazovat hned někoho, kdo řekne svůj názor. Někdy si nechat poradit i řadovým zaměstnance, což se v brembu nenosí
    Odpověď zaměstnavatele:
    Dobrý den, jsme si vědomi, že hodnoty naší firmy utvářejí lidé pracující v našich provozech. Jejich názoru si vážíme a je-li to jen trošku možné, bereme jej v potaz. Snažíme se vytvořit přátelské pracovní prostředí a co nejlepší pracovní podmínky, což není v daném typu výroby zrovna jednoduché. Ale pracujeme na implementaci nových technologií, vedoucích k eliminaci pachových látek, cirkulace vzduchu či komfortu odpočinkových místností. Přáli bychom si, aby naši zaměstnanci byli u nás spokojeni, pouze některé změny vyžadují zásadní technologický zásah a nelze je provádět ihned. Lucie, HR team Brembo Czech

Kvalita, kontrola kvality

• Necenil jsem si tady ničeho kromě par kolegů
  • V této firmě.. spíš bych to nazval pavilonem opic, když vezmu jak to vypadalo ve výrobě.. všichni po sobě řvou a stresující se.. teamleadeři kteří o práci ví mnohdy méně než vy sami, si hrají na bohy a nebál bych se říci jsou to novodobí otrokáři.. chybí jen bič.. což vám ale bohatě vynahradí jedovatými poznámky na vaši adresu. nejspíš nic neoceníte.. stejně jako neocení vaši práci zaměstnavatel, nehledě na to jak dobří a rychlí budete.. zaměstnavatel neustále uměle zvedá normy. plat podprůměrný a prostředí opravdu pekelné a zdraví škodlivé.. výpary.. žádné odvetravani. WC v šílenem stavu.. stejně tak i šatny.. člověk je tu opravdu brán jen jako robot který by měl pracovat nejlépe 24h nonstop. I jeden den volna si vzít bylo často nemožné. Z práce jsem jezdil naprosto vyčerpaný autobusem a mnohokrát se mi stalo ze jsem usnul a probudil se až na konečné.. Tady opravdu nechcete pracovat..
    Odpověď zaměstnavatele:
    Dobrý den, děkujeme za vaši zpětnou vazbu. Aktuálně pracujeme na zlepšení komunikace mezi našimi zaměstnanci, nicméně na každém našem zaměstnanci nám záleží a rozhodně nechceme, aby si připadal jako otrok. Uvědomujeme si, že práce ve výrobě u nás je mnohdy těžká a náročná a snažíme se své zaměstnance motivovat prémiemi a bonusy, které jim k platu přidáváme. Co se týče odvětrávání, v jedné výrobní hale je vzduchotechnika plně instalována a momentálně bude doplněna novou technologií k odstranění pachových látek. Na hale druhé instalační práce pokračují a ačkoliv jsou momentálně pozastaveny z důvodů, které nejsme schopni ovlivnit, hledáme cesty, jak vše v co nejkratší době dokončit a pracovní podmínky tak zásadním způsobem zlepšit. Lucie, HR team Brembo Czech

• Značka produktu je výborná, ale dehonestují ji lidé ve vedení
  • Nedělat z lidí otroky a zlepšit přístup nadřízených a manažerů k dělníkům, kteří tvoří hodnotu produktu a dál zlepšit mzdové podmínky. Šetřit životní prostředí.
    Odpověď zaměstnavatele:
    Dobrý den, děkujeme za vaše hodnocení. Víme, že hodnoty naší firmy utvářejí lidé v našich provozech a cílem společnosti je také vytvořit pro své zaměstnance příjemné a přátelské pracovní prostředí, což v tomto typu výroby není úplně jednoduché. Rozhodně bychom ale neradi, aby si lidé u nás připadali jako otroci. V současné době intenzivně pracujeme na zlepšení a zkvalitnění komunikace napříč naší firmou. Co se týče zlepšení mzdových podmínek – během posledních 3 let se průměrná mzda tzv. přímých dělníků, tedy operátorů na hale, zvýšila o 20% a taktéž byly zavedeny nové benefity, jako příspěvek na dojíždění, penzijní spoření, roční docházkový bonus a další..V každém případě se ovšem vždy budeme bránit podezření z porušování zákoníku práce či nedbalosti vůči životnímu prostředí. Díky integrovanému povolení k provozu výroby musíme plnit přísná emisní a odpadová kritéria, která jsou pravidelně kontrolována inspekcí životního prostředí a stejně tak jsme pravidelně auditováni na procesy související se zákoníkem práce a zákonem o zaměstnanosti. Lucie, HR team Brembo Czech

• Asi není skutečně čeho si cenit...
  • Organizace práce a určitě finanční ohodnocení.

• Vcelku slušné benefity. Dobrý pracovní kolektiv. Dle dostupných informaci jistota práce - dostatek zakázek.
  • Proinformovanost směrem k nižším pozicím. V létě nesnesitelné klimatické podmínky. Pomalé řešení klíčových výrobních problémů - křečovité, zbrklé a někdy neúčinné řešení z řad managementu. Slabá komunikace a podpora mezi jednotlivými oddělenímy. Navyšování mezd.

• Nefér jednání k zaměstnancům, není stejný metr pro všechny. Čím víc lezete do zadku tak tím více jdete nahoru. Čím víc makate tím jste pořád na stejné pozici
    Odpověď zaměstnavatele:
    Dobrý den, děkujeme vám za vaši zpětnou vazbu. V současné době intenzivně pracujeme na zkvalitnění naší interní i externí komunikace, kde přiznáváme, že stále je se co učit a co zlepšovat. Systém přijímání zodpovědnosti máme jasně definovaný, pokud se děje něco jinak, budeme rádi, pokud budete informovat příslušné oddělení. Záleží nám na férovém přístupu a vzájemné důvěře. Děkujeme. Lucie, HR team Brembo Czech

• Vcelku dobře uměli ohodnotit Vaši práci, ale jakmile se vyskytl nečekaný problém (zdravotní komplikace), tak ne že by se snažili najít jiné uplatnění pro onoho zaměstnance, pokud nemohl na této pozici zůstat, ale řekli mu: tam jsou dveře. A to nepovažuji za fér jednání po 4 letech práce.
    Odpověď zaměstnavatele:
    Dobrý den, děkujeme za zčásti pozitivní ohlas, kterého si vážíme. Co se ovšem týká části věnující se zdravotním komplikacím, tam již je i odpověď složitější. Typ výroby v naší společnosti představuje poměrně zvýšená zdravotní rizika a tomu také odpovídá rozdělení jednotlivých pracovních skupin dle zátěžových kategorií, jak nám ukládá zákon. Na kompenzaci rizik z tohoto vyplývajících společnost Brembo Czech zaměstnancům každoročně vyplácí částku přesahující milion EUR a jen v loňském roce jsme taktéž vyplatili zhruba milion CZK na odškodném za zdravotní újmu, případně za kompenzaci času, kdy jsme zaměstnance nechali tzv. na překážkách na straně zaměstnavatele, aby měl klid a čas si zdravotní záležitosti dořešit. Ke každému takovému případu přistupujeme individuálně a ne vždy jsme schopni řešení k oboustranné spokojenosti najít. Pozic bez zvýšených zdravotních rizik je u nás minimum. Výsledné situace nám je samozřejmě líto. Lucie, HR team Brembo Czech

• Možnost profesního růstu i bez kvalifikace. Sází se na hodnoty, nasazení a chuť se učit a ne na to, co má na papíře.
  • Malá spolupráce napříč odděleními.
    Odpověď zaměstnavatele:
    Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu. V současné době se intenzivně snažíme zlepšit a zkvalitnit komunikaci napříč celou naší firmou, právě proto, aby se naše jednotlivá oddělení naučila vzájemně lépe spolupracovat a předávat si informace. V každém případě budeme rádi za jakékoliv návrhy, vedoucí ke zlepšení. Lucie, HR team Brembo Czech

Kvalita, kontrola kvality

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 12

Protože se za týden musíte naučit vše a pak hurá do dřiny a pěkně makat ať máte mormu