WITTE Nejdek, spol. s r.o.

Výroba zámků a kování

Nejvíce spokojen jsem byl s náplní své práce, kdy jsem mohl využívat kreativitu a představivost, zkušenosti ze života a předchozích…

Porovnejte si WITTE Nejdek, spol. s r.o. s těmito firmami

• Nejvíce spokojen jsem byl s náplní své práce, kdy jsem mohl využívat kreativitu a představivost, zkušenosti ze života a předchozích zaměstnání.
  • Nebyl jsem spokojený s celkovou nepřátelskou atmosférou ve firmě, která byla čím dál horší, ve srovnání s rodinnou a přátelskou atmosférou z časných let existence firmy. Ve firmě začal převládat systém "kastování" lidí, přivádění kamarádů bez zkušeností, praxe a schopností na místa středního a vyššího managementu, Rozšiřování alibizmu a převádění zodpovědnosti na všechny, kromě odpovědných.
  • Možnost kariérního postupu

Vzhledem k faktu, že se firma dlouhodobě potýká s poměrně velkou fluktuací zaměstnanců, je pravděpodobné, že se časem uvolní místo na vyšším stupínku a když zaměstnanec ukáže alespoň mírnou míru aktivity, automaticky se na něj navalí práce za chybějící kolegy a když zaměstnanec zareaguje hrozbou výpovědi, bude posunut výše. Nejlepší způsob karierního postupu je však po cca 5-ti letech z firmy odejít, protože nový zaměstnavatel bude mít jistotu, že přichází zájemce vycepovaný firmou z oboru automotive a bezohledným vyssáváním schopností.

• Rozmanitou práci

Každá odborná práce ve firmě prostupuje napříč všemi obory a je možnost až potřeba mít o nich alespoň základní přehled. V případě zájmu se pak zaměstnanec může zaměřit a zdokonalovat v tom oboru, který mu osobně vyhovuje.

Kvalita, kontrola kvality

• Rozhodně určité lidi kteří na svých pozicích nemají absolutní ponětí co dělat. Pak to vypadá jak v cirkuse když se na rychlo vše zakrývá před zákazníkem...

• Plat a benefity jsou přiměřené.
  • Naprosto neprofesionální až amatérské vedení.
  • Možnost kariérního postupu

Protože je řízena velice neprofesionálně a amatérsky a kariérní postup je tak dosažitelný i pro lidi, kteří pro něj nemají žádné předpoklady nebo nesplňují alespoň minimální požadavky, které jsou pro to potřeba.

• Nejvíce spokojená jsem s benefity, ať už je to dotovaná strava, doprava či finanční prostředky na benefit kartě
  • Nejsem spokojená s obsazováním vedoucích pozic, do kterých jsou čím dál častěji dosazováni příliš mladí lidé bez zkušeností a zájmu o firmu

Ve firmě je na výběr strašně moc různých pracovišť, takže pokud bude předák chtít, tak si člověk na práci zvykne jaksi postupně a nakonec se vždy někde uplatní.

• Pravidelná mzda
  • Chování nadřízených,naslouchání manažerů, chovat se lépe kmenovým zamestnancum

• Fajn přístup k ženám. Spousta prostoru pro zlepšení. Skvělé stravování.
  • Nejhorší je nemožnost parkování v blízkosti firmy. Bezpečnostní podmínky nic moc. V jiných firmách jsou na stejné věci daleko přísnější.

Kvalita, kontrola kvality

• Hodně záleží, kam vás dají, ale obecně se dá říci, že předáci jsou fajn a vyjdou vám vstříc.
  • Horší to však bude s vašimi kolegy, kteří často obcházejí pravidla (zejména co se drog týče) a docela běžně se stává, že ani nepřijdou do práce. Vedení to toleruje, protože je stále nedostatečný počet zaměstnanců.

• Výplata vždy přijde včas. Benefity, které nabízí jsou dobré a všechny Vám je splní. Pokud práci neflákáte, jen tak o ni nepřijdete. Opravdu rychlý kariérní růst.
  • Dobrovolné přesčasy na které musíte jít. Pravidelné systémové chyby v docházce. Komunikativnost mezi jednotlivými složkami ve firmě špatná. Každý si pořád musí všechno hlídat. Malý prostor pro zaměstnance k potřebám účetní. Pouze 2 hodiny denně, 4x v týdnu. Stereotyp.
  • Možnost kariérního postupu

Firma v Ostrově je tam postavena krátce a nejsou lidi

• benefity + výplata včas
  • Přijímání do firmy na základě známostí, často absolutně nekompetentních osob, které zaučíte a pak zjistíte, že nejsou úplně nejvhodnější a za měsíc zaučujete znovu opět známého známých, takže místo ulehčení práce máte navíc práci s neustálým zaučováním. V některých funkcích obsazeni lidé bez jazykových znalostí, i když je jazyk pro výkon této funkce podmínkou, kteří ostatním přidělávají práci tím, že za ně musí zpracovávat podklady do cizího jazyka., jejich neúčastí na zahraničních webexech z důvodu neznalosti jazyka , kde čekáte podporu atd. Propastné rozdíly mezi stejnými funkcemi ve smyslu, že jeden člověk nedělá skoro nic a druhý musí pracovat přesčasy a nikomu to nepřijde divné, přičemž kolikrát ten, c skoro nemá co dělat, je ohodnocen mnohem lépe. Shrnutí - první dva roky po nástupu jste nadšení, pak začnete zjišťovat určité skutečnosti a nadšení střídá frustrace. Pokud si vezmeme vysokou fluktuaci lidí, hovoří to za vše.

• Otročina za málo peněz

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 20

V současné době řešíme nedostatek pracovní síly a každý si může zažádat o přeložení na jiné oddělení a nechat se proškolit na jiné místo. Firma má i trainee program, kde si pracovník vyzkouší více pozic.