Notino, s.r.o.

Maloobchod prostřednictvím internetu

• Možnost práce při studiu

• Stabilní firma, příjemné kanceláře, dobrá dostupnost z centra, sleva na produkty.
  • Nekompetentnost jistých „manažerů“. Na pozici se vyskytnou, protože nikdo jiný nezbyl a vedení vůbec nezajímá, jestli mají nějaké manažerské a organizační schopnosti, případně špetku sebereflexe, HR po upozornění neřeší. Následně se podivují, že pod jejich chaotickým vedením se řeší jeden průšvih za druhým, tým nefunguje, rozpadá se, dlouhodobí zaměstnanci zklamaně odchází. V případě mého oddělení firma není schopna zaplatit a udržet si kvalitní vedoucí se znalostí oboru a zájmem o tým. Systémy fungují nespolehlivě, jsou pomalé a uživatelsky nepřívětivé. Jako zaměstnavatele už nemůžu doporučit, ač se navenek prezentuje velmi voňavě.

• Stabilní firma s moderními kancelářemi, příjemná relax zóna. Práce ve společnosti, která budí prestižní dojem. Dostačující benefity a bonusy (každé oddělení má jiné) a zajímavé akce pro zaměstnance. Zaměstnanecká sleva na produkty. Pozitivní je, že firma ještě nestačila úplně “zkorporátnět”. Občas se najde i nějaký inspirativní kolega, ale tito lidé většinou odcházejí ještě ve zkušební době.
  • Intrikaření a pomlouvání, nezdravé ovzduší v týmu, nedostatečná informovanost zaměstnanců, elitářství, toxické prostředí. Na manažerské posty jsou najímáni psychicky nestabilní jedinci, jedinci bez manažerských schopností nebo známí známých, kteří potom pomalu rozežírají kulturu týmu. Mikromenežment a nedocenění jsou na denním pořádku. Minimální šance růstu, nebo naopak až neuvěřitelné karierní skoky nepodložené dovednostmi zaměstnance. Tedy alespoň ne těmi profesními. Vysoké rozdíly v platovém ohodnocení lidí na podobných pozicích. Když se stane, že nastoupí konečně někdo s jiskrou v očích a nadšením něco změnit, za pár měsíců tohoto člověka potkáte s nepřítomným výrazem v očích, jak bloumá po vystajlovaných chodbách a trhá si čerstvé bylinky do oběda. HR péče nefuguje a nezajímá je jádro problému. Problémy se zametají pod koberec, aby nic nenarušilo uměle vytvořenou “bezproblémovou” atmosféru. Není se na koho spolehnout a na koho se obrátit. Společnost si neváží svých zaměstnanců obecně. Proto kvalitní lidé odcházejí a přicházejí lidé nekvalitní, což dále zhoršuje atmosféru v týmech. Pokud člověk není robot nebo mrtvola, pak ho práce v této firmě vysaje z veškeré radosti ze života, i když zvenku Notino působí jako "ten nejvoňavější ráj na zemi." Obecně zde panuje atmosféra strachu a to napříč odděleními - "i stěny mají uši." Samozřejmě záleží na konkrétním oddělení, ale pokud se člověku nechce nic moc dělat a potřebujete se někam “zašít” pak je Notino ideálním místem.
  • Práci vhodnou pro rodiče s dětmi

Flexibilni pracovni doba a deti mohou obcas prijit do kancelare.

• Flexibilita,kolektiv,prostory,prácovní náplň.
  • Firma by si mohla více vážit stálých a dlouhodobých zaměstancu. Je zde i velký gap mezi platy žen a mužů

• Výhodou byla flexibilní pracovní doba, hezké a moderní pracoviště s dobrou dostupností, benefity typu sick days, 25 dní dovolené, možnost přestupu na jinou pozici v rámci firmy... ale v dlouhodobém ohledu vás tam jenom benefity neudrží. Jako nováček v oboru jsem se i něco naučila, ale už byl čas jít dál. Tuto zkušenost beru jako fajn položku do životopisu a odrazový můstek do vyšší ligy.
  • Hlavní důvody mého odchodu byly přístup firmy k zaměstnancům a chování manažerů. Firma má přehnaně velké ambice a tudíž příliš zběsilé tempo. Pak se nestíhá, lidi jsou ve stresu, není čas budovat vztahy a motivovat lidi. Pokud máte ještě smůlu na nadřízeného, který vás ráno ani nepozdraví, nebo je tam nějaký "manažer" jen proto, že se s někým zná a jinak na tu práci nemá, pak je práce v takovém prostředí hodně demotivující. O to víc, když děláte víc a víc své práce a ještě kontrolujete a opravujete práci někoho externího, kdo za to dostal zaplacené a vy sami za to nic navíc nemáte. Souhlasím i s předchozími negativními recenzemi, rychlý kariérní postup pro "vyvolené", jednání za zády a ne narovinu, když vám někdo nevyhovuje. Šikovní lidi odcházejí kvůli těm nad nimi, kteří na svou pozici nemají hlavně lidsky a někdy bohužel i profesně. A je to škoda. Vedení to buď neví/nevidí, nebo pokud o tom ví a prostě to neřeší, tak je to opravdu hodně smutné.

před více jak 2 týdny

• Firemní bus zdarma; plně hrazené stravenky; 2 dny zdravotníáho volna a možnost vydělat si víc díky šikovnosti a přesčasům hodnotím kladně.
  • Celkově by se měl změnit přístup vedení k práci jako takové. Tím, že zavřu oči problémy nezmizí…

• rozhodne otevrenejsi primejsi jednani se zamestnanci, zadne zakulisni hry a utajovane informace, bez kterych ale nemohou zamestnanci fungovat. mala spoluprace mezi jednotlivymi castmi (marketing, zakaznicka pece, IT...)

• + kolektiv + multisportkarta + zaměstnanecké slevy + nové krásné kanceláře + stravenky + možnost pracovat z domu + práce v mezinárodním prostředí + jazykový kurz angličtiny
  • - víkendová práce - práce do 22 hodin - i při práci na plné obrátky jsme pořád poslouchali, že nic neděláme - všichni si tykají, protože "nejsme v korporátu" - nechci se všemi tykat, zaprvé v češtině vykání není přežitek a zadruhé se mi nelíbí, když mi tykají absolutně cizí lidi - pozitivní motivace od "trenérů" absolutně nulová - negativní hodnocení se objevuje dost často - výplata určitě není vhodná pro někoho, kdo plánuje šetřit/mít rodinu/něco splácet; tím spíš, pokud se žádosti o zvýšení platu můžou podávat jenom dvakrát ročně - vedení zaměstnanci absolutně nezajímají, důležité je, že vydělávají peníze - jazykový kurz z jakéhokoli jiného jazyka je nemožný, protože se to nikomu nechce zařizovat

• Práce v Notinu je skutečně voňavá, nicméně od takto velké firmy by člověk čekal lepší ohodnocení a spolupráci zaměstnanců na všech úrovních. Směrem z kanceláře na prodejny to občas nefunguje úplně nejlépe. Víc komunikace, otevřenosti a respektu by některým lidem jistě prospělo. Celkově taková průměrná spokojenost.
  • Komunikace, respekt, ohodnocení.

• Moderní avšak neosobní prostředí.
  • Neférový přístup.

• Benefity zajímavé, stravenky, slevy, multisport karta, ale neumí ocenit dobře lidi, bohužel si jich neváží, a vedoucí může dělat kdekdo, pak to tak dopadá:)
  • Skupinkovani na určitých oddělení, ten je lepší, ten je horší.. záleží na vedoucím, který pak vše určuje, i atmosféru v týmu, apod., bohužel

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 28

Pracuju v oddělení cenotvorby a moje nadřízená i ostatní kolegové jsou velmi mladí, většinou do 30 let. Celkově ve firmě pracuje spousta mladých lidí, zhruba do 40 let. Všichni jsou velmi milí a příjemní, samozřejmostí je tykání všem kolegům.

Možnost práce při studiu

Jedná se o práci ve skladě, kde vás na vše potřebné zaškolí. Práce není složitá.

Rozmanitou práci