Česká spořitelna, a.s.

Bankovnictví

• Možnost kariérního postupu

velká společnost, dobré jméno na trhu, tradice, dostupnost po celé ČR

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 100 142 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• velká společnost, dobré jméno na trhu, tradice, dostupnost po celé ČR
  • - snížit mzdový rozdíl mezi pracovníky front office a back office - zaměřit se na spokojenost zaměstnanců v operations - odstranit bonusový systém, zaměřit se na kvalitu a spokojenost klienta - 20 minut osobního volna za 8 hodinovou pracovní dobu je až neetické - fluktuace je sice zdravá, ale na určitých pracovních místech roste, doporučovala bych se zaměřit, kde tkví problém, schopní lidé odcházejí, kvalita se zhoršuje - špatné pracovní klima

• Ničeho, lituji,ze jsem vůbec v České Spořitelně začala pracovat. Chování k zaměstnancům i klientům je otřesné.
  • Aby ve vedení pracovali lidi, kteří rozumí své práci.

• Výplata chodí včas, skvělé bonusy, skvělý kolektiv, čisté pracovní prostředí
  • Nelíbí se mi nátlak zaměstnavatele na prodejce, nízká výplata v porovnání s náročností pozice, nástupní plat nových lidí na stejnou pozici vyšší, než u současných zaměstnanců, pravidelné sliby /zhruba každé 3 měsíce/ jak se situace ohledně ohodnocení zlepší.. za dva roky k tomu ani jednou nedošlo silně psychicky vyčerpávající práce

• Jistotu a některé zaměstnanecké benefity
  • obrovský tlak na prodej produktů klientům - doslova neustálý a neúnosný tlak (obrovský stres) a stále se zvyšující obchodní plány

• Benefitů, které svým zaměstnancům nabízel
  • Zrušila bych tlak na prodej produktu a více bych se zaměřila na zákaznický servis. Také tabulky výnosu bych zrušila a hodnotila bych zaměstnance podle spokojenosti klientů

• Bohužel, nebylo nic, co by se dalo vyzdvihnout jako přednost.
  • Přístup k zaměstnancům, pochvala, ohodnocení, zbytečné tabulkování, psychický nátlak.

• Zaměstnavatel se ze začátku snažil své zaměstnance motivovat (odměna za největší prodej, apod.), možnost změny pracovního prostředí v zákaznickém centru a přejití na různé specializace.
  • Chování se k zaměstnancům, pochopení, nastavení prodejních cílů tak, aby byly reálně splnitelné a zaměstnanci si mohli dosáhnout na bonus. V případě prodeje a nedosažení stanovených cílů zaměstnanec nedostal žádný bonus. Najít pochopení ve stresových situacích s klienty nikoliv ohled pouze na prosperování firmy

• Bohužel, nevm o ničem
  • Snížení kvartálního plnění a navýšení bonusů Více motivace pro zaměstnance Podřízení by nemeli mít až tak velký strach z nadřízeného Nadřízený by se mel chovat slusne k podřízenému a ne na něho křičet i pred klienty

• Stabilita firmy, slušné finanční ohodnocení, pochopení pro soukromé záležitosti (malé děti).
  • Menší tlak na obchodní plán.

• zaměstnanecké benefity
  • zmenšit tlak, protože byl opravdu velký tlak na prodej produktů a plnění plánu za každou cenu

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 70

Jelikož ČS, a.s. měla dost velkou roztříštěnost v jednotlivých aplikacích je nutné je nahradit pokud možno novými produkty. Zde je možnost se naučit jednak novým produktům tak i umění přechodu bez problému od starého k novému. Jelikož vývoj ve světě se nezastaví máte o učení novým věcem stále postaráno.

Ano, postup je ve firmě podporován, je možnost se i specializovat

1. Z hlediska business, jde o plány prodejů, které jsou náročné, ale jejich plnění není vždy kvalitně podpořeno zázemím. 2. Z hlediska IT je snaha o modernizaci stávajících a rozvoj nových technologií. (zde můžete narazit na zájmy Vídně, která se pod pojmem unifikace IT prostředí v rámci skupiny snaží rozložit náklady i na ne zrovna podařené projekty) 3. Z hlediska celobankovního se šetřilo na zázemí, a tím pádem je nutný rozvoj podpory prodeje a služeb. (zde můžete narazit na preference různých zájmových skupin, které prosazují právě svoji oblast, kombinované se zájmovými skupinami v Erste) Pokud na pobočkách vydržíte tlak na výsledky, ne vždy podporovaný zázemím a obrníte se tzv. "hroší kůží" máte nadějné vyhlídky. Ve vývoji produktů, je nutné k odborným schopnostem přidat schopnost rozpoznat zájmové skupiny, ale nebýt příliš zapáleným podporovatelem, jelikož síla těchto skupin se mění a třeba skupiny, které se naplavily v první vlně z GECB, ale nebyly správě provídeňské, byly zlikvidovány skupinami, které dosadila Vídeň a které původem také z GECB např. přes Slovenskou spořitelnu byly dosazeny do vedení jak nejvyššího, tak jednotlivých úseků a jejich tlak v kombinaci s Erste nevydrželo větší množství nejmenovaných vrcholových manažerů v ČS a.s.. Pokud jste odborníci a umíte rozpoznat i aktuální stavy síly jednotlivých skupin, případně jejich dočasných účelových koalic, nemusíte se příliš obávat dopadů účelových reorganizací na svou osobu.

Nebot, tento typ lidi muze lehce obalamutit ruznymi sliby o lepsich platech, kariernim postupu atd.