Česká spořitelna, a.s.

Bankovnictví

• Možnost kariérního postupu

Pokud člověk odvádí dobrou práci, je za to slušně odměněn. Výplata chodí vždy včas. Spořitelna je solidní a stabilní firma.

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 72 037 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

Načítáme detaily firmy...

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 53

Ano, postup je ve firmě podporován, je možnost se i specializovat

Jelikož ČS, a.s. měla dost velkou roztříštěnost v jednotlivých aplikacích je nutné je nahradit pokud možno novými produkty. Zde je možnost se naučit jednak novým produktům tak i umění přechodu bez problému od starého k novému. Jelikož vývoj ve světě se nezastaví máte o učení novým věcem stále postaráno.

1. Z hlediska business, jde o plány prodejů, které jsou náročné, ale jejich plnění není vždy kvalitně podpořeno zázemím. 2. Z hlediska IT je snaha o modernizaci stávajících a rozvoj nových technologií. (zde můžete narazit na zájmy Vídně, která se pod pojmem unifikace IT prostředí v rámci skupiny snaží rozložit náklady i na ne zrovna podařené projekty) 3. Z hlediska celobankovního se šetřilo na zázemí, a tím pádem je nutný rozvoj podpory prodeje a služeb. (zde můžete narazit na preference různých zájmových skupin, které prosazují právě svoji oblast, kombinované se zájmovými skupinami v Erste) Pokud na pobočkách vydržíte tlak na výsledky, ne vždy podporovaný zázemím a obrníte se tzv. "hroší kůží" máte nadějné vyhlídky. Ve vývoji produktů, je nutné k odborným schopnostem přidat schopnost rozpoznat zájmové skupiny, ale nebýt příliš zapáleným podporovatelem, jelikož síla těchto skupin se mění a třeba skupiny, které se naplavily v první vlně z GECB, ale nebyly správě provídeňské, byly zlikvidovány skupinami, které dosadila Vídeň a které původem také z GECB např. přes Slovenskou spořitelnu byly dosazeny do vedení jak nejvyššího, tak jednotlivých úseků a jejich tlak v kombinaci s Erste nevydrželo větší množství nejmenovaných vrcholových manažerů v ČS a.s.. Pokud jste odborníci a umíte rozpoznat i aktuální stavy síly jednotlivých skupin, případně jejich dočasných účelových koalic, nemusíte se příliš obávat dopadů účelových reorganizací na svou osobu.

Česká spořitelna má dobře propracovaný vzdělávací bankovní program pro nováčky a začínající. Každý, kdo přijde do ČS je zařazen do vzdělávacího procesu. Během 3 měsíců je důkladně zaškolen a po dalších cca 6 měsících v provozu ČS je připraven na bankovní práci . Dá se říct , že po 1 roce práce v ČS je nový člověk velmi dobře připraven vykonávat bankovní služby nejen pro ČS. Bohužel pro ČS hodně nováčků po jednom roce odchází z ČS ( většinou z důvodu velkého tlaku na výkony). Ostatní banky získávají kvalitně připraveného zaměstnance.