EDIKT a.s.

Výstavba železnic a podzemních drah

• Náročné úkoly

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 96 670 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• výhodný tarif mobilního operátora pro zaměstnance a příslušníky rodiny
  • zlepšit komunikaci mezi nadřízeným a podřízeným, řešení konfliktů a stížností přímo s lidmi, kterých se to týká a ne přes třetí osobu formou vzkazů - je to arogantní a nedůstojné, nevytvářet pracovní pozice bez prac. náplně pro známé, měřit všem stejným metrem a nezvýhodňovat některé zaměstnance na úkor druhých, nepřidávat práci bez předchozí domluvy a brát to jako samozřejmost, pravidelné navyšování příjmů všem, nebo aspoň formou prémií (ne jen jedné divizi), pochvaly za práci se tady hromadně dočkáme až o vánočním večírku nebo na konferenci a to je bohužel dost trapné a těžko uvěřitelné,

• Relalitvně přátelská atmosféra a spokojenost s výsledky přechází do situace, kdy zbývající kmenový základ dělnických profesí a THP pracovníků je v současné době jednoznančně finannčně podhodnocen. dřívě nejvyšší managment navštěvoval osbně stavby, ta doba dávno minula. V situaci, kdy montovny a nyní i supermarkety nabízí podstatně vyšší mzdy, asi bude těžké hledat THP a dělnické profese a naší společnost stabilizovat. Firma žije vždy z práce dělníků a THP, bez nich jsou poté zbyteční i další zaměstnaci v administrativě, včetně účetních. ....ATD.
  • viz předcházející

• Mít tu možnost cokoliv změnit, týkalo by se to určitých pracovních pozic a jejich obsazení. Některé pozice jsou zbytečné nebo kvalifikovanost jistých lidí neodpovídá. A ti kteří by pomoc uvítali jsou na vše sami a to nemluvím o zastupitelnosti. Vzít si dovolenou je někdy oříšek.

• Nejvíce si cením alespoň nějaké snahy o zlepšení podmínek zaměstnanců (i když ne vždy s výsledkem).
  • Určitě by se dal zlepšit vztah mezi vedoucími a jejich zaměstnanci. Pracovití a snaživí lidí by měli vědět, že si jich zaměstnavatel váží. Většinou chybí nějaké ocenění za dobře provedenou práci, za ochotu dělat přesčas. A to ocenění jak slovní, tak finanční. Je třeba odlišovat mezi těmi, co opravdu chtějí pracovat a těmi, co pracovní dobu pouze "prostojí". Na stavbách je určitě třeba víc dělníků - kmenových zaměstnanců.

• finanční ohodnocení, možnost vyřídit si soukromé záležitosti i v pracovní době, 25 dní dovolená,
  • větší zájem o své podřízené, lepší komunikace s podřízenými

• Časová flexibilita. Žádné sledování docházky - každý dělá na svojí zodpovědnost, důležité je práci stihnout a udělat kvalitně.
  • Rozhodně by se měl zaměstnavatel zamyslet nad tím, jak demotivuje své zaměstnance. Jsou lidé, kteří u firmy pracují x let a opravdu odvedli velký kus práce a firmě vydělali nějaké peníze. Když pak ale vidí, že firma přijala naprosto zbytečného člověka, který jsou pracovní dobu doslova prospí a neplní ani třetinu toho, co bylo slibováno, ale peníze bere téměř stejné, člověka to velmi demotivuje. Snaha více sdružit kolektiv. Tato firma kromě vánočního večírku a konference nedělá vůbec nic, aby měl člověk lépe poznat kolegy.

• vstřícný přístup od nadřízeného nadřízený není výbušné povahy a vše řeší s nadhledem výborné vztahy s nejbližšími spolupracovníky
  • větší spravedlnost u finančního ohodnocení zaměstnanců důslednější kontrola vytíženosti zaměstnanců (u některých pozic je dost neúměrné rozdělení pracovní náplně, tj. někdo nedělá téměř nic a někdo neví co dřív)

• že mi v rámci možností umožňuje se v kariéře rozvíjet
  • - zlepšit vztahy mezi jednotlivými kolektivy - mezi divizemi - zamyslet se nad některými pozicemi (osobami) a jejich přínosem pro firmu - měřit stejným, nebo alespoň podobným, metrem pro všechny

• Firma je ekonomicky stabilní a to je dobrá zpráva do dalších let.
  • Lepší komunikace mezi nejvyžším vedením a ostatními zaměstnanci.

• Dobré sociální zázemí, jako např. délka dovolené, možnost stravenek, příspěvek na penzijní připojištění.
  • Přísnější kontroly na odvedenou práci zaměstnanců. U některých nedostatečná aktivita, a stále si jen stěžují.

Rozmanitou práci

doporučují 4