OTIS a.s.

Výroba zdvihacích a manipulačních zařízení

• Pružná pracovní doba
  • Náročné úkoly

S přístupen přímých kolegyň, tvořili jsme pohodový kolektiv.

• S přístupen přímých kolegyň, tvořili jsme pohodový kolektiv.
  • S chováním mezi lidmi ve firmě a to napříč všemi odděleními a pobočkami. S neférovým jednáním a chováním vedoucí, s její neznalostí dané problematiky. Nedůvěra ze strany vedoucí. Dále, že v oddělení s námi dělal manželský pár (nadřízená a podřízený). S chováním ředitele oddělení, který nechtěl vůbec řešit dané problémy na našem oddělení, raději si nechal odejít lidi, i když tvrdil pravý opak.

Naučí ho vše od začátku, je to jednoduchá práce. Lidi se zkušenostmi pracovními a znající pracovní vztahy odejdou. Za podmínek, jak je to v Otisu a.s. nastavené, tam zkušený člověk ztrácí čas.

• S přátelskými vztahy s většinou kolegů v konkrétním místě pracoviště
  • změna nejvyššího vedení na republikové a evropské úrovni přinesla jednu velkou deziluzi, následné obrovské personální zemětřesení napříč firmou to jen potvrdilo.

• S částečnou možností realizovat své nápady a podílet se na celosvětových projektech. Na druhou stranu, stačí to aby to vyvážilo obě strany pomyslné váhy?
  • Komunikace ve firmě je na mizerné úrovni. Platební podmínky jsou nízké. Firma se daleko více snaží něž udržet si stále a již kvalitně zaškolené zaměstnance, nedělá jí problém kohokoliv vyhodit a nabrat někoho nového.
  • Náročné úkoly

Lze to popsat takto: Nakreslete 5 modrých čar neviditelným inkoustem. Čáry musí být ve formě koťátka a každá jedna musí být kolmá na zbyvající čtyři. A aby toho nebylo málo, vedení vždy potřebuje vědět přesný den, nejlépe i hodinu, kdy bude úkol hotov. (A to i u dlouhodobých..měsíc např.)

Pracuje se zde se zákazníky po celém světě, česky se tedy na tomto trhu domluvit moc nedá.

• Jistota zaměstnání, spolehlivost v termínech výplaty
  • Snížit přetěžování zaměstnanců, méně byrokracie, zlepšit interní komunikaci, investice do moderních technologii

Kvalita, kontrola kvality

• Kolektiv lidi
  • Vymenit vedení

Výzkum, vývoj

• Bezpečnost,čisté a pěkné pracovní prostředí,možnost se vzdělávat,dobré stravování,praktický lékař v areálu,pravidelná mzda
  • méně stresu,výměna některých vedoucích pracovníků,zvýšit platy,méně důrazu na nepodstatné věci jako jsou časté kontroly pracovních stolů atd,a více se věnovat včasným dodávkám materiálu.

• Asi nelze nic konkrétního vyzdvihnout.
  • Závodní stravování připomíná pomstu šéfkuchaře, ale ochota nabídnout například stravenky není žádná. Dovolené je sice 25 dní, týden navíc, ale jen v roce 2019 bylo zhruba 20 dní nařízeno v konkrétních termínech, bez ohledu na potřeby zaměstnanců. Občas není práce, jindy by po člověku chtěli zázraky ihned. Organizace a plánování žalostné. Vrcholný management neví, co dělá management pod němi. Ti zase neví, co se děje na běžných pozicích. Hlavní je, že je zde manager asi na vše, snad i na počet tužek ve stojánku. Protřídit management, tak by to mohlo fungovat znatelně lépe, bylo by více na výplaty a zaměstnanci by byli znatelně spokojenější.
  • Řád a pravidla

Ve firmě jsou pravidla snad na vše. I stůl v kanceláři má svůj "standard pracoviště". Pokud někdo potřebuje mít vše jasně nalajnované, volba ideál. Pokud ale někdo má rád trochu volnosti a rád si dělá věci trochu po svém, špatná volba.

Výzkum, vývoj

před více jak 2 týdny

• - pravidelná výplata mzdy (za ta léta ani den zpoždění) - pružná pracovní doba (možnost vybrat nadpracované hodiny) - dotované podnikové stravování - spolupráce s většinou vedoucích
  • - neskutečná byrokracie (neustálá školení, etické moduly a pod. po vzoru USA) - nastavování podmínek pro výplatu prémií tak, aby byly co možná nejnižší) - rotace vedoucích ve smyslu "nerozumíš práci na své pozici, jdeš na jinou, lépe placenou"

• Flexibilní pracovní doba
  • Chování mezi odděleními a kolegy

• Cenné rady od kolegů. Široké spektrum zkušeností. Proniknutí i do jiných oddělení. Naprostá flexibilita co se týče docházky. Pocit zodpovědnosti při plnění úkolů.
  • Nedostupnost cenově přijatelného stravovacího zařízení. Časté organizační změny. Nesjednocené interní postupy.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 13