Fio banka, a.s.

Bankovnictví

• Spolupráce se všemi odděleními banky, přátelský kolektiv, absence aktivního prodeje, dobrý začátek pro práci v bankovnictví
  • kontrola pracovníků poboček, rychlejší reakce na současné trendy, úprava stávajících zkostnatělých postupů, braní zřetele na názory pracovníků poboček

• Žádné vzdělávací kurzy, vše se nauč sám, my ti s tím nepomůžeme. Hrůza děs

• Dá možnost uplatnit se takřka všem, obzvláště mladým lidem bez pracovních zkušeností.
  • Výše platu je mnohem nižší, než konkurence nabízí. Absence jakéhokoli vzdělávání a rozvoje. Schází jakákoli reflexe a zákazník nebývá zpravidla na prvním místě. Někteří zaměstnanci/kolegové nemají žádnou motivaci k práci a neplní svoje povinnosti a někdy ani nehledí na základy slušného chování.

I přesto, že se jedná o práci v bankovním prostředí, tak zaměstnavatel poskytne a vyžaduje od svých zaměstnanců pouze znalost práce s bankovním software a konkrétních postupů, jak obsloužit klienta. Čekáte-li, že vám banka poskytne nějaké další vzdělávání na poli financí, bankovnictví atd., tak se mýlíte. Určitou výjimkou jsou požadavky na složení určitých zákonem požadovaných zkoušek (práce s hotovostí, poskytování úvěrů, makléřské zkoušky aj.), nicméně ani zde Vám zaměstnavatel neposkytne žádnou edukativní podporu (k dispozici jsou tak pouze oficiální materiály poskytovatelů zkoušek), pouze Vám je zaplatí v případě zdárného absolvování a setrvání na pracovní pozici nadále alespoň po dobu jednoho rok. V této bance totiž absentuje jakýkoli vzdělávací program (a to pravděpodobně napříč většinou oddělení). Samotný zaměstnavatel tak podle mě o své zaměstnance nikterak nepečuje a nesnaží o zlepšování jejich vědomostí a schopností. Největší přínos práce ve Fio bance tak pravděpodobně tkví v tom, že máte šanci si bezplatně složit určité zkoušky potřebné pro další působení na finančním trhu a to, že člověk získá do životopisu kolonku, že pracoval v minulosti u banky.

• Neformální pracovní atmosféru

I přes to, že se jedná o bankovní dům, tak není vyžadováno, aby se zaměstnanci podle toho zcela řídili. I přesto, že existuje zaměstnanecký kodex, tak není pracovníky dodržován a jeho respektování není vedením kontrolováno. K jakékoli formálnosti rozhodně nepřidává fakt, že většina poboček a pracovního prostředí na centrále banky je opravdu hrozné, zcela nereprezentativní, občasně ani neuklizené a často i ve špatném stavu.

• Kolegové jsou z větší části v pohodě. Hodně přátelský kolektiv
  • Plat

• Menší banky nejsou toliko svázané vnitřními předpisy.
  • Mzdy u tradičně české banky

• S ničím.
  • S většinou věcí, už u pohovoru mi byly podány nepravdivé informace.

• Super služby pro klienty, žádné nucení a plnění plánů.
  • Příliš přísný postoj banky k poskytování úvěrů. Vše co jde přes centrálu dlouho trvá, jekikož je málo lidí.

• Rozšíření produktů. Přijmout více zaměstnanců a přerozdělit práci, která se nestíhá.

• mladý kolektiv zaměstnanců, kteří rádi poradí
  • pracovní doba celý týden (8:30-17:00h) - celý den strávený v práci, kdy člověk, který dojíždí, se dostane domů o půl šesté. Uvítala bych kratší pracovní dobu alespoň v pátek, jak je tomu v mnoha jiných bankách a finančních institucích po celé ČR.
  • Příjemné pracovní prostředí

Moderní pracovní prostředí, čisté, pravidelně uklizené. Práce s mladým a ochotným kolektivem, který rád poradí a pomůže.

Bankovnictví nabízí široké spektrum služeb, které, než se člověk naučí, zaberou hodně času. Člověk musí být učenlivý a mít o daný obor zájem, aby se dokázal realizovat.

• Zaměstnavatel mi vyšel vstříct s tím, že i když jsem onemocněla, tak měl pochopení. Na svého zaměstnavatele jsem se mohla kdykoliv spolehnout. Ve fio bance pracují mladí lidé, tudíž i kolektiv byl přátelský a velice ráda se s nimi setkávám i když už ve Fio bance nepracuji.
  • Možná větší možnost sebevzdělávání a kariérního růstu

Práci bez přesčasů