Městská knihovna v Praze

Činnosti knihoven a archivů

• Uplatnění pro starší 50 let

• Jedná se o skvělou azylovou práci pro osoby, které by práci jinak hledaly velmi obtížně.
  • - Lepší přístup k zaměstnancům. - Jinou firemní kulturu (omezit pomluvy, donášení a jednání za zády do přijatelnější míry) - Kompetentní střední management - Lepší práce s rozpočtem (někde se zbytečně moc utrácí)

• Stabilní a pestrá práce, vzdělaní kolegové, leader na českém trhu v oblasti knihovnictví.
  • Peníze, ale to nezávisí na zaměstnavateli, ale na magistrátu a státu.

• Je dobré, že se nízké platy snaží dorovnat osobním příspěvkem, stravenkami a dalšími bonusy. O své zaměstatnace se snaží starat a myslím, že v rámci jejích možností to jde dobře. Pokud jde o dovolené, většinou ji dostanete a za Vás to pokryjí jiní lidé.
  • V první řadě nezapomeňte, že MKP má 40 poboček a hodně záleží na kterou nastoupíte. Každá pobočka je jiná! Problémy má MKP jako každá velká firma. Nesystémovost, dělání zbytečných úkolů, praštěný nařízení u kterých si kletepe na čelo, novinky které komplikují provoz ač by ho údajně měli ulehčit. Také počítejte s povinnou dovolenou a to poslední týden v červenci a první týden v srpnu, také se povinně bere dovolená na Silvestra.
  • Možnost práce při studiu

Je zde možnost polovičního úvazku a celkem široká síť poboček, kde se můžete uplatnit, takže by jste to nikdy neměli mít daleko. V případě potřeby se dají i prohazovat směny. A když budeme dostatečně soudný, můžete si i dělat věci do školy na pc.

• Uplatnění pro starší 50 let

Udržíte si uživatelské ovládání pc, budete mezi lidmi a práci by jste měli zvládat i s nějakou tou bolístkou na těle. Zároveň Vás to udržuje v pohybu, v přiměřené míře a učíte se kritickému myšlení a logice. Možnost školení taky není k zahození. ;)

• Možnost pracovat na tom, co chci - dělám si svou vlastní náplň práce.
  • Se schopností některých kolegů přijímat nové věci, respektovat rozhodnutí MěK. jejich otevřenost veřejnosti a přístupům ke čtenářům. Zkostnatělou konzervativnost

Uplatnění pro starší 50 let

Práci bez přesčasů