Laird s.r.o.

Výroba komunikačních zařízení

• Pružná pracovní doba
  • Příjemné pracovní prostředí

• Skvělý pracovní kolektiv. Když se cokoliv děje, kolegové vždy pomohou. Když pracovníci jednají slušně a dělají svou práci, nadřízení se k nim chovají také slušně.
  • Na můj vkus mi přijde, že je tam mnoho kancelářských a někteří z nich, když přijdou mezi dělníky, tak ani neumí pozdravit nebo na pozdrav ani odpovědět.

• Když člověk dělá co má, nikdo ho nehlídá jako ovci ve výběhu. Má volnou ruku ohledně práce, ale vše musí být hotové.
  • Přidání peněz a lepší zaměstnanecké benefity.

• Nadnárodní firma zcela závislá na řízení korporace s velmi omezenými možnostmi něco změnit, případně respektovat české podmínky a zvyklosti

před více jak 2 týdny

• Možnost prosadit nápady. Celkově zajímavé prostředí s velkou dynamikou změn. V Liberci je nový závod s velmi dobrým prostředím a zázemím. Zaměstnavatelem dotované stravování má velmi dobrou kvalitu.
  • Ne vždy jste přizváni "do kuchyně", abyste se mohli vyjádřit ke strategii nebo velkým projektům. Kvůli dynamice změn vznikají období, kdy cítíte nejistotu budoucnosti a směřování firmy. Pokud je strategie nebo velký projekt naplánovaný (ehm...) "neoptimálně", většinu "stresového polštáře" a vícepráce absorbují zaměstnanci. Záchranný balík tzv. "resource augmentation" nepřichází vůbec nebo se zpožděním.
  • Práci v mezinárodním prostředí

"úřední jazyk" Laird je angličtina. Závod v Liberci je nejvýznamnější lokace společnosti v Evropě a třetí nejvýznamnější ve světě. Potkávají se zde na nejrůznějších poradách lidé z celého světa. Někteří cizinci zde pracují, naopak, někteří původní zaměstnanci tohoto závodu pracují v zahraničí.

• Neformální pracovní atmosféru

Firma zaměstnává lidi velmi širokého spektra (ať už vzato dle věku, nebo dle úrovně pozice nebo jiných kritérií. Taktéž jsou zde lidé pracující trvale déle než 15 let, i lidé, kteří "jen procházejí". I takoví, kteří se sem po pár týdnech nebo letech vrátili. Kromě omezení nevhodného oblečení (např. kraťasy u pánů) a bohužel také zákaz vstupu pro děti (kromě vstupní haly a kantýny), je svět kancelářských, vedoucích i výrobních činností celkem propojený (není problém, aby si skladník zašel o pauze na kafe a kus řeči s ředitelem kvality)

• Rozhodně můžu doporučit jídlo v této firmě, člověk má výběr z několika jídel a také můžu říct že vykonávaná práce není nijak náročná. Pokud člověk nezanedbá přípravu když ho zaučují tak se vše dá zvládnout v naprostém klidu.
  • Vedení vám bude ztrhávat peníze za něco co jste neudělali a spolupracovníci bonzují co se dá. Takže je si potřeba hlídat co člověk dělá a jestli to dělá správně, neohlížet se zatím jak to dělají druhý protože právě oni na vám budou potom žalovat.

• Kolektiv, pracovní doba 7,5 hod., relativně volnost když jde člověk např. k lékaři nebo si potřebuje něco zařídit
  • Skoro žádné benefity, kromě 5. týdnu dovolené, což v dnešní době nepovažuji za benefit. Zvýhodněné obědy od KNL někdy ujdou, někdy se to nedá jíst, ale pokud člověk nechodí, tak žádnou výhodu nedostane, ani stravenku. Vedení často slíbí navýšení platu např. po zkušební době, když přijde na věc, tak skutek utek.
  • Práci vhodnou pro rodiče s dětmi

Flexibilní začátek a konec pracovní doby, možnost napracovat si hodiny, rozumná domluva ohledně přizpůsobení prac. doby (výjimečně)

Kvalita, kontrola kvality

• S ničím jsem nebyl/a spokojen/a. Byla to moje nejhorší pracovní zkušenost v životě.
  • Nebyl/a jsem spokojen/a s vedením, kolektivem ani systémem, který tam byl nastaven.

• s pracovní dobou a dobrým teamem
  • rozhodně systém nefunguje tak, jak by měl, nejsou popisy pracovních míst, (někteří zaměstnanci neznají svoje pravomoce a zodpovědnosti), málo benefitů

Kvalita, kontrola kvality