Komerční banka, a.s.

štědré benefity jistý příjem stabilní značka
štědré benefity jistý příjem stabilní značka

• Řád a pravidla
  • Možnost kariérního postupu

Bývalého vedení a starších a velmi zkušených kolegů. Ti nastavovali i platové podmínky. Za dobře odvedenou práci a výsledky…

• Bývalého vedení a starších a velmi zkušených kolegů. Ti nastavovali i platové podmínky. Za dobře odvedenou práci a výsledky bývalé vedení dokázalo prosadit dostatečnou odměnu.
  • V současné době velmi špatné vztahy s novým nadřízeným. Obklopují se neschopnými lidmi, za kterými nebyly vidět žádné výsledky. Pomluvy a nepravdivé informace jsou samozřejmostí.

• KB jako zaměstnavatel je známá svými benefity, od poskytnutí stravenek s vysokou hodnotou (bez doplácení ze strany zaměstnance!), přes výhodná spoření, k poskytování bankovních půjček nebo jiných produktů s výhodnými úroky či podmínkami. Na druhou stranu však nebylo zastání od nadřízených. Vedoucí hodnotil a rozdával prémie dle subjektivního hodnocení, zaměstnanec neměl zastání ani u vyšší pozice. Pokud si člověk chtěl vymoci nějaké přehodnocení své práce, bylo to k ničemu. Vedoucí se bavili nad stížnostmi podřízených. Naopak dokázali dát důtku za porušení pracovní kázně i kvůli pozdnímu příchodu a sebrat tak prémie na tři měsíce. Shrnutí je asi takové, že pokud držíte, pusu a krok, moc nevyčníváte, dokážete se přihrbit, bude vám v KB dobře. Díky benefitům je KB solidní zaměstnavatel. Školení je na vynikající úrovni a díky praxi v bance člověk dokáže výborně komunikovat a odnese si do života spoustu informací. Na druhou stranu je to na některých pozicích velmi stresující práce a člověk samozřejmě brzy zjistí, že klient se může chovat jakkoliv, kdežto vy nesmíte skoro nic.
  • Člověk by uvítal možnost přezkoumání své práce od osoby nezaujaté, to jest od někoho jiného než je přímý nadřízený. U KB je vysoká fluktuace, bylo by dobré se zamyslet, proč tomu tak je......

• Vyměnila bych manažery, kteří jsou na stejné pozici více než 5 let. "Stará garda" je obrovský problém, se kterým se musí KB vypořádat, jinak transformaci do moderní banky nezvládne.

• Poměrně slušné pracovní prostředí a vcelku zajimavé benefity. Kromě nadřízených vcelku férové chování kolegů.
  • Většina nadřízených včetně HR se chová a jedná doslova otřesným způsobem.

• KB je skvely zamestnavatel. Ma mnoho benefitu. Muzu se na ni spolehnout
  • Strukturu - je jeste mnoho zkostnatela, vse trva strasne dlouho. Nadrizeni nejsou motivujici, ale spis demotivujici.

• Tradice Spolehlivost Jistota Pochopení
  • Spoustu administrativi a papírování Nesmyslné předpisy nepoužitelné v praxi Složité systémy

• Kdyz nastoupite za urcitou mzdu uz je velky problem si ji nechat zvysit. Lide co pracuji v kb treba deset let maji o nekolik tisic nizsi prijem nez novacci. Velky problem v rozvijeni. A posunu v kariere.

• Benefity, hodinová pauza na oběd, možnost získání certifikací, možnost růstu v rámci KB
  • Poměr mzda/náročnost práce, neustálý tlak a nespokojenost z vyšších pozic, nastavené plány, které nebylo uplně možné splnit, nestálý kolektiv, žádný seniorní kolega na pobočce, nutnost obvolávat klienty a tahat je na schůzky - ač to mnohdy nebylo pro klienta potřebné, moc velký důraz na tzv. tah na branku (prodej co můžeš), nutnost neustále doma ležet ve štosech učebních materiálů..a mě osobně nejvíce zklamalo neprodloužení smlouvy bez jediného vyjadření či konzultace semnou nebo varování..a to v době, kdy jsem měla vážné zdravotní problémy - tedy přístup k zaměstnancům nula.

• Velmi dobře platí, spousta skvělých benefitů, akce pro zaměstnance
  • Moc lidí na vyšších funkcí a tím pádem vymýšlí spoustu programů, které ani pořádně nefungují.

• Výplata vždy šestého v měsíci.
  • Firemní kultura je strašná. Do každého velkého obchodu je začleněno více oddělení, které jdou proti sobě. Banka uvnitř je obrovský zkostnatělý moloch plný neochotných úředníků v back officu. Být obchodníkem znamená mnohem náročnější práci v jednání s bankou než s klientem. Stihl jsem působit ve více bankách, KB bezkonkurenčně na nejnižší úrovni interně.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 50

Jde o korporaci, které dominují instrukce a přesně definované postupy. Leč je to často administrativně zatěžující a neflexibilní, vždy máte oporu v přesně popsané metodice a pro lidi se systémovým přístupem to může být vyhovující.

Jedná se o typickou korporátní kulturu. Procesy se příliš často nemění, mnoho lidí ve firmě zůstává mnoho let. Kultura je tradiční a konzervativní.

výhodou větší firmy je, že nabízí velké množství kariérních příležitostí napříč firmou. Množství příležitostí navíc roste spolu s nově nastaveným agilním řízením. Kdo chce a umí, má v KB ke kariéře otevřenou cestu.

Koho právě teď firma potřebuje?