Grafton Recruitment s.r.o.

Činnosti agentur zprostředkujících práci

• Rozmanitá práce

Porovnejte si Grafton Recruitment s.r.o. s těmito firmami

• Cenila jsem si nejvíce své šéfové a přístupu. Každá společnost je o lidech, Grafton nebyl výjimkou.
  • Postupem času se vytratil dříve tak fajn grafton spirit. Přestala jsem věřit té "dobré náladě", o které se spíš už jen psalo v newsletteru a čím dál více jsem měla pocit, že jsme spíše čísla, nikoli lidé. A to by se v personální agentuře stávat nemělo. V období mého odchodu se to jenom potvrdilo a měla jsem pocit, že se můj zaměstnavatel zachoval jako zhrzená milenka...

• Po změně vlastníka jsem nebyl na zaměstavatelé hrdý, takže nedokážu říct.
  • Především změnit většinu vedení a oprostit ho od "deprivantů". Po změně vedení se z něj stal klasický korporát bez osobního přístupu k zaměstnancům. Ustoupit od politikaření a zájem jen nepředstírat. Navýšením mzdy se spokojenost zaměstnanců nezvýší.

• Výborné vztahy na pobočce, výborná a inspirativní přímá nadřízená, vždy férové jednání.
  • Spolupráce mezi managementem s pobočkami. I přes výborného přímého nadřízeného se nedala přehlédnout neúcta. Bohužel jsem neměla pocit, že jsem víc, než číslo. Ne od přímého nadřízeného, ale od úrovně +2.

• Velmi si vážím stability zaměstnavatele na českém i mezinárodním trhu. Jsem ráda, že hodně věcí je o domluvě - když vyvstane problém, vše se nechá vyřešit po dobrém. Kolegové jsou ochotní pomoci. Jsem moc ráda i za občasné homeoffices (mohly by být i na pravidelné bázi např, 1xtýdně). Skvělé jsou teambuildingové společné obědy!
  • Je super, že každý nováček má mentora. Ocenila bych však, kdybych kromě předání faktických informací dostala i nějaké know-how - víc příkladů z praxe anebo častější hodnocení mé práce - např. inzerátů a jejich shlédnutí a následná zpětná vazba, co dělat lépe a jak. Na pohovoru se mnou byl služebně starší kolega pouze 3x. Také jsem měla problém s pochopením pracovní náplně některých pracovních pozic - a to se pak člověku těžko hledá vhodný kandidát. Zaškolení nováčků obecně by mělo být více strukturované a naplánované. Některá školení jsem absolvovala pozdě a některá zas příliš brzo. Dále by bylo skvělé, kdyby kurzy cizího jazyka mohly být součástí pracovní doby a byly každý týden, ne jen 1xza 14 dní.

• Šance začít v HR a náboru Mladý kolektiv Umožnění slušného příjmu
  • Přístup k zaměstnancům -> občas mám pocit, že nadřízeným jde jen o čísla a aby jim lidi vydělávali Možnost růstu -> po přechodu na "seniora", což objektivně řečeno po 2 letech stejně nikdo není neexistuje žádná alternativa kariérního růstu Fluktuace - průměrná doba odchodu konzultanta jsou cca 2 roky, proč nikdo neřeší důvody Relax room v Praze - udělat relax room a nechat tam jen televizi a sedačku (plus knihovnu, kterou byl ale v tom případě definoval jako "Nábytek pro ukládání knih, otevřený nebo uzavřený." viz stránka http://www.vyznam-slova.com/knihovna) je dle mého názoru špatný pokus o vtip.

• Cením si kolektivu, který v Graftonu je a že mi dal příležitost získat zkušenosti v HR.
  • Mohl by sledovat mzdový průzkum stejně tak, jako pobízí své klienty aby sledovaly a navýšil platy svým zaměstnancům podle pracovního trhu. Myslím, že je to jeden z hlavních důvodů, proč někteří zaměstnanci z Graftonu odcházejí a je to škoda.

• Líbí se mi maximální flexibilita, slušnost, férovost a mám opravdu fajn a spravedlivou nadřízenou :-) Kdykoliv se můžu poradit. Už jako konzultant jsem mohla pracovat na pozicích, na kterých jsem chtěla, byla mi projevena důvěra a proto jsem v Graftonu velmi spokojená. Bohužel je práce celkem stresující, občas je toho prostě hodně, ale celkově jsem spokojená a určitě chci v Graftonu pokračovat dále. Pořád co bych si přála je navýšení dovolené na 5 týdnů nebo navýšení sick dayů ročně, alespoň na 5 sick days.
  • Asi tolik neřeším účtárnu jako jiné divize, s účtárnou se mi prozatím spolupracuje dobře. Kde však vidím nedostatky je marketing - vadí mi, že nemáme v týmu žádného kreativce. Resp. vše zařídí, v termínu, ale nikdy sami nic nevymyslí a nemyslím si, že já nebo někdo z kolegů by měl vymýšlet slogany, texty, letáky apod. Dále bych byla ráda, kdyby HR se samostatně zapojilo do náboru recepčních, aniž by ostatní BM´s museli být u výběrového řízení. Se vším rádi pomůžeme, ale za nábor svých lidí by měla být zodpovědná sama HR manažerka.

• Velmi průhledný, jasný a nezastropovaný systém odměňování.
  • Grafton žije ve starých strukturách a je těžké něco změnit, pokud bych tedy chtěl/a něco měnit, byl by to právě přístup k novým věcem, umět se podívat novým způsobem a zareagovat na změnu situace. Grafton neumí udržet seniorní lidi, myslím, že by stálo za to zkusit s tím něco udělat.

• Prostor pro kreativitu, kariérní posun, od většiny lidí otevřenost, nikdo mi neříká, co mám dělat, nedohlíží nad mými aktivitami, jména společnosti, struktury
  • standardně 25 dní dovolené, 13. mzda (fix), notebook, neomezená data na telefonu, pravidelná setkávání se CEO, větší zájem o to, jak jsou nebo nejsou zaměstnanci spokojení, větší férovovst ve vztahu nákládání s informacemi na vyšších místech, online hodnocení PMS, lepší client management, zrychlení procesů schvalování, více naslouchat zaměstnancům, více otevřená "politika", seznámení s hospodařením společnosti, srovnání
    Odpověď zaměstnavatele:
    V současné chvíli svým zaměstnancům nabízíme nad rámec zákona 4 dny free days, 2 dny sick days a dny volna v případě kvartálního splnění cílů. Je to tedy více než 25 dní volna. [Jitka Součková, Marketing Manager CZ&SK]

• * investice do budovani grafton spiritu, teambuildingu, oslav spolecnych uspechu
  • * vyssi nastupni mzda (fixni plat) pro konzultanty * cafeteria system - nahrani bodu/creditu do cafeteria najednou pro cely rok a ne jednotlive po mesicech. Takhle se upnle straci pointa cafeteria system, je to proste elektornicky flexipass. * prispevek na penzijni pojisteni od zacatku

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 28

Rozmanitou práci