ELTODO, a.s.

Inženýrské činnosti a poradenství

• Pružná pracovní doba
  • Rozmanitá práce

Porovnejte si ELTODO, a.s. s těmito firmami

• Fajn kolektiv po lidské stránce. Chytří lidi s bohatými zkušenostmi. Dobré produkty společnosti.
  • Vedení nechce pochopit, že hodnota firmy je v lidech. Platy jsou podprůměrné. Šetří se na nesprávných místech - zkušení zaměstnanci odcházejí, protože nedostanou přidáno 3tis. Společnost nemá vizi kam dál a zároveň tuší, že jí současné zakázky postupně nestačí živit.

• Blízko do zaměstnání Dobrý kolektiv lidí (na štěstí) Neschopný TOP management
  • Neschopný TOP management Častá fluktuace Nejistota, kterou TOP management vytvářel

Kvalita, kontrola kvality

• S ničím
  • Zkostnatělost firmy

• Pružná pracovní doba, stravenky.
  • Moc práce za málo peněz. Nefunguje moc spolupráce v rámci střediska, netáhne se za jeden provaz.

• Relativně rodinné vztahy ve střediscích mezi spolupracovníky na nižších pozicích, menší dohled nad zaměstnanci. Docela dobře se vychází vstříc při plánování dovolených.
  • Podprůměrné platy, nekomunikativnost od vedení, zastaralé pracovní postupy, velká fluktuace lidí, nábor všech lidí bez potřebných předpokladů (např. bez ŘP na servisní pozici), neschopnost účinně zaučovat nové zaměstnance + nezájem o ně, nevybavenost zaměstnanců (chybí pracovní oděvy, pracovní obuv), zaměstnanci se dělí o nářadí i auta. Žádná podpora vzdělávání. Žádat o zvýšení platu se běžně chodí s výpovědí v ruce a mnohdy ani to nepomůže. Zaměstnanci jsou kusy. Rozdíly v platovém ohodnocení žen a mužů na stejné pozici v neprospěch žen. Mentalita firmy se od jejího vzniku nezměnila. Žádná technologie zítřka tu dávno není.

Eltodo nabízí velmi nízké platy a lidé s praxí seženou práci podstatně lépe placenou u konkurenčních společností. Eltodo tak nabírá lidi bez zkušeností, bez potřebných předpokladů, kteří bývají rádi, že dostali šanci a spokojí se i s málem. Tito lidé zároveň setrvají v Eltodu tak rok a pak zjistí, že jinde budou mít vyšší plat, protože mají praxi, a skončí. Problém nastává, když je taková nouze o nové lidi, že nabídnou novému zaměstnanci dokonce stejný plat, jako má jejich kolega s desetiletou praxí. Podle toho vypadá i zaučování nováčka. Nikdo se ho nechce zadarmo ujmout, zejména když nováček dostal rovnou stejný plat jako ten, kdo ho zaučuje. Nováčkovi se nikdo nevěnuje a on to samozřejmě vycítí. Pak záleží na jeho motivaci, proč si vybral zrovna Eltodo a jaké pro něj bude mít výhody vydržet. Je to začarovaný kruh. Chybí zaměstnanci, kteří by byli schopní pracovat sami, a o nováčky není postaráno, takže se zaučují velmi pomalu nebo jsou hozeni do vody s veškerou zodpovědností, kterou u servisních činností musí např. hradit srážkou z výplaty (např. když se nováček, který nemá potřebné řidičské zkušenosti, pošle se služebním autem ven a způsobí dopravní nehodu nebo když se elektrikář-absolvent vyšle bez potřebného zácviku na servisní práci a způsobí škodu na elektrickém zařízení). Pro lidi bez zkušeností na pozicích s vyšší mírou zodpovědnosti je nutné pojištění odpovědnosti zaměstnavateli, tzv. pojistka na blbost. Jinak velmi riskují.

• Neformální pracovní atmosféru

V Eltodu, zejména na nejnižších pozicích (technici, elektromontéři, elektrotechnici atd.), vládnou otřesné podmínky co se týče chování vedení k zeměstnancům. Tito lidé, většinou s elektrovzděláním, pak drží při sobě. Řadoví zaměstnanci bojují proti hierarchii nad sebou a snaží se využít možností, které jim může jejich práce naskytnout (např. řešení soukromých věcí v pracovní době u terénních zaměstnanců). Kolektiv nejníže postavených pracovníků se dokáže semknout, pokud by jim hrozilo odnětí výhod, které jim zbývají. Proto zde vládne tak neformální pracovní atmosféra. Nemohu soudit, jak je to u výše postavených zaměstnanců. Zároveň se vedení distancuje od hovorů s nejníže postavenými a využívá tak níže postavených vedoucích, kteří se snaží být naoko neformální, aby dokázali šílené podstavy lidí zvládnout, a zároveň i vyhovět přání vedení. Eltodo nemá před sebou dobré vyhlídky a je to dost znát i vzhledem k spokojenosti a jistotám jejich zaměstnanců, kteří utíkají ke konkurenci. Nicméně mezi elektrikáři dole vládne až rodinná atmosféra, protože jejich kolektiv je kolikrát to jediné, kvůli čemu zůstávají.

• Přístup nadřízených je otřesný, stejně tak jsou na tom i jejich nadřízení..

• Neúcta k zaměstnancům. Neřešená obrovská fluktuace. Nespravedlnost. Byrokracie. Neplnění slibů a dohod. Zhoršující se postavení na trhu.

před více jak 2 týdny

• Možnost uplatnění pro lidí bez zkušeností či absolventy. Relativně férový přístup k podřízeným na našem oddělení. Možnost pracovat na reálných a velkých projektech v terénu. Jednoduché výběrové řízení nezatížené testy apod. Rodinné prostředí a skvělý kolektiv na některých odděleních.
  • Je toho hodně. Nejdřív by se měla vypěstovat firemní kultura a firma by měla začít zajímat o svých zaměstnancích, o prostředí ve kterém pracují, jelikož budova bývalé ubytovny nepůsobí pozitivně a inspirující. Chybí jakýkoliv marketing. Přičemž je to jedna z věci, které nerozumím. V tomto ohledu společnost má obrovský potenciál, protože výrobky a technologie jsou vidět denně po celé republice, ale přijde mi, že nikdo tuto příležitost nevyužíva. Určitě by prospělo, kdyby firma začala být moderní a posunula se z 90. let k těm pravým "technologiím zítřka".

Výzkum, vývoj

• bohuzel nic :(
  • vedeni, podprumerny plat, benefity

• Řád a pravidla

Ve firmě je hodně šéfíků, kteří by to chtěli doklepat do důchodu. Mají rádi zaběhnutý systém, seženou zakázku, dodají podklady a vy máte práci.

• Uplatnění pro starší 50 let

Mladí se za nízký nástupní plat k firmě jako montéři nehrnou, starší kteří už mají nějakou praxi, si můžou po roce zkusit říct o víc. Rozmezí je 20000 - 23000 Kč hrubého + prémie. Firma z nedostatku bere všechny. Bohužel nejvyšší vedení firmy usnulo na vavřínech a místo aby zaplatilo a udrželo schopné montéry pořádá tanečky na palubě potápějícího se Titaniku

Rozmanitou práci

Klidnou práci

náplň práce zvládnutelná za klasickou pracovní dobu